• Home
  • »
  • News
  • »
  • kolkata
  • »
  • Lottery News: মাত্ৰ ৬০ টকাৰ লটাৰী টিকট কাটি পালে ১ কোটি টকা ! এতিয়াও সপোনত মচগুল ভেন ড্ৰাইভাৰ ফজলে মিঞা ...

Lottery News: মাত্ৰ ৬০ টকাৰ লটাৰী টিকট কাটি পালে ১ কোটি টকা ! এতিয়াও সপোনত মচগুল ভেন ড্ৰাইভাৰ ফজলে মিঞা ...

ফজলে মিঞা এতিয়াও সপোনত আছে। তেওঁ (Lottery News) এজন সৰু ভেন চালক। পৃথিৱীখন তেওঁ উপাৰ্জন কৰা কেইটামান টকালৈ যাব। কিন্তু এটা নিশাৰ ভিতৰতে তেওঁ কোটিপতি হৈ পৰে (Lottery Viral News)। তেওঁ মাত্ৰ ৬০ টকা খৰচ কৰিছিল আৰু ১ কোটি টকা পাইছিল।

ফজলে মিঞা এতিয়াও সপোনত আছে। তেওঁ (Lottery News) এজন সৰু ভেন চালক। পৃথিৱীখন তেওঁ উপাৰ্জন কৰা কেইটামান টকালৈ যাব। কিন্তু এটা নিশাৰ ভিতৰতে তেওঁ কোটিপতি হৈ পৰে (Lottery Viral News)। তেওঁ মাত্ৰ ৬০ টকা খৰচ কৰিছিল আৰু ১ কোটি টকা পাইছিল।

ফজলে মিঞা এতিয়াও সপোনত আছে। তেওঁ (Lottery News) এজন সৰু ভেন চালক। পৃথিৱীখন তেওঁ উপাৰ্জন কৰা কেইটামান টকালৈ যাব। কিন্তু এটা নিশাৰ ভিতৰতে তেওঁ কোটিপতি হৈ পৰে (Lottery Viral News)। তেওঁ মাত্ৰ ৬০ টকা খৰচ কৰিছিল আৰু ১ কোটি টকা পাইছিল।

  • Share this:
ফজলে মিঞা এতিয়াও সপোনত আছে। তেওঁ (Lottery News) এজন সৰু ভেন চালক। পৃথিৱীখন তেওঁ উপাৰ্জন কৰা কেইটামান টকালৈ যাব। কিন্তু এটা নিশাৰ ভিতৰতে তেওঁ কোটিপতি হৈ পৰে (Lottery Viral News)। তেওঁ মাত্ৰ ৬০ টকা খৰচ কৰিছিল আৰু ১ কোটি টকা পাইছিল। গতিকে তেওঁ এতিয়াও সপোনত আছে। বিশ্বাস কৰিব পৰা নাই, সঁচাকৈয়ে পুৰস্কাৰটো পাইছে?

আপুনি শুনিছে যে মাত্ৰ ৬০ টকাত লটাৰী কাটি কোটিপতি হৈছে। খবৰ অনুসৰি তেওঁ শুক্ৰবাৰে আবেলি অঞ্চলটোৰ এখন দোকানৰ পৰা মাত্ৰ ৬০ টকাত এটা লটাৰী টিকট বুক কৰিছিল। খেল অনুষ্ঠিত হোৱাৰ পিছত ৰাতি তেওঁ দোকানলৈ গৈ টিকট নম্বৰ মিলাই দেখিলে যে প্ৰথম পুৰস্কাৰৰ টিকট নম্বৰ আৰু তেওঁৰ টিকট নম্বৰ একে। অতি সোনকালেই, ভেন চালক ফজলে তাৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ ঘৰলৈ উভতি আহিল। কাৰণ, তেওঁ এজন কোটিপতি!

বাতৰিটো বিয়পি পৰাৰ লগে লগে অঞ্চলটোৰ সাধাৰণ লোকসকল তেওঁৰ ঘৰত সমবেত হৈছে। নিৰাপত্তাৰ অভাৱত প্ৰথমে গীতালদাহ আৰক্ষীৰ ওচৰলৈ গৈছিল আৰু আৰক্ষী বিষয়াসকলক গোটেই বিষয়টোৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছিল। তাৰ পৰা তেওঁ নিৰাপত্তাৰ বাবে পোনপটীয়াকৈ দিনহাটা আৰক্ষী থানালৈ দৌৰি গৈছিল। তেওঁ আৰক্ষী থানাত টিকট জমা দিছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে। গীতালদাহ গ্ৰাম পঞ্চায়তৰ ভোৰাম গাঁৱত তেওঁৰ ঘৰ। তেওঁৰ বয়স আছিল ৬৮ বছৰ কিন্তু তেওঁ এখন ভেন চলাই ছিল।

তেওঁ দিন-ৰাতি কাম কৰিলেও পৰিয়ালটোক কোনো ধৰণে সন্তুষ্ট কৰিব নোৱাৰিলে। কেতিয়াও কল্পনা কৰা নাছিল যে ভাগ্য চেষ্টা কৰোঁতে তেওঁ কোটিপতি হ'ব। ফজলে কৈছিল যে তেওঁ লটাৰী টিকটৰ পৰা ১ কোটি টকালৈ প্ৰথমে ঘৰটো পুনৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ সপোন দেখি আছিল। বহুতো স্থানীয় বাসিন্দাই কয় যে ফজলে অভাৱৰ পৃথিৱীত কোটিপতি হৈছে। বাতৰিটো শুনি সঁচাকৈয়ে ভাল লাগিছে। স্থানীয় লোকসকলে কয় যে তেওঁ ভেন চলাই কোনোমতেহে পৰিয়ালটো চলাই আছিল।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: