• Home
  • »
  • News
  • »
  • kolkata
  • »
  • বংগ এছএছচি কেলেংকাৰীৰ অভিযুক্ত পাৰ্থ চেটাৰ্জী আৰু অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক ১৪ দিনৰ ন্যায়িক ৰিমাণ্ডলৈ প্ৰেৰণ

বংগ এছএছচি কেলেংকাৰীৰ অভিযুক্ত পাৰ্থ চেটাৰ্জী আৰু অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক ১৪ দিনৰ ন্যায়িক ৰিমাণ্ডলৈ প্ৰেৰণ

পাৰ্থ চেটাৰ্জী তেওঁৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী অৰ্পিতা মুখাৰ্জীৰ সৈতে।

পাৰ্থ চেটাৰ্জী তেওঁৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী অৰ্পিতা মুখাৰ্জীৰ সৈতে।

চেটাৰ্জীক মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে তেওঁৰ মন্ত্ৰীৰ দায়িত্বৰ পৰা অব্যাহতি দিছে, আনহাতে তৃণমূল কংগ্ৰেছে তেওঁক দলত থকা সকলো পদৰ পৰা আঁতৰাই দিছে।

  • Share this:
পশ্চিম বংগৰ প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী পাৰ্থ চেটাৰ্জী আৰু তেওঁৰ সহযোগী অৰ্পিতা মুখাৰ্জীক শুকুৰবাৰে বিদ্যালয় সেৱা আয়োগৰ (SSC) নিযুক্তি কেলেংকাৰীৰ মানি ট্ৰেইলৰ তদন্তৰ সন্দৰ্ভত ১৪ দিনৰ ন্যায়িক ৰিমাণ্ডলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। মানি লণ্ডাৰিং প্ৰতিৰোধ আইন (PMLA)ৰ বিশেষ আদালতৰ ন্যায়াধীশ জিবন কুমাৰ সাধুয়ে দুয়োজন অভিযুক্তকে ১৮ আগষ্টলৈকে জিম্মাত থকাৰ নিৰ্দেশ দিয়ে।


চেটাৰ্জীক প্ৰেচিডেন্সি সংশোধনী গৃহলৈ আৰু মুখাৰ্জীক আলিপুৰ মহিলা সংশোধন গৃহলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। কাৰাগাৰৰ চুপাৰভাইজাৰে ১৮ আগষ্টত দুয়োজন অভিযুক্তৰ বিষয়ে সামগ্ৰিক সুৰক্ষা প্ৰতিবেদন দাখিল কৰিব লাগিব। আদালতে প্ৰৱৰ্তন নিৰ্দেশালয়ৰ (ইডি) দুজন বিষয়াৰ সৈতে এজন তদন্তকাৰী বিষয়াৰ উপস্থিতিত ন্যায়িক জিম্মাত থকা দুয়োজন অভিযুক্তক জেৰাৰ অনুমতি প্ৰদান কৰিছে।


ইডিয়ে গোচৰটোৰ নতুন উন্মোচনৰ বাবে সংশোধনী গৃহত অভিযুক্ত দুজনক জেৰা কৰাৰ বাবে বিশেষ মানি লণ্ডাৰিং প্ৰতিৰোধ আইন (PMLA) আদালতৰ অনুমতিৰ বাবে অনুৰোধ জনাইছিল।


চেটাৰ্জী আৰু মুখাৰ্জী দুয়োজন ২৩ জুলাইত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছৰে পৰা পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ পৃষ্ঠপোষকতাত আৰু সহায়প্ৰাপ্ত বিদ্যালয়সমূহত শিক্ষক আৰু অশিক্ষক কৰ্মচাৰীৰ অবৈধ নিযুক্তিৰ সৈতে জড়িত ধনৰ ট্ৰেইলৰ সন্দৰ্ভত তদন্ত সংস্থাৰ ৰিমাণ্ডত আছে।


চেটাৰ্জীৰ জামিন বিচাৰি তেওঁৰ অধিবক্তাই আদালতত উল্লেখ কৰিছিল যে তেওঁ এতিয়া এজন সাধাৰণ ব্যক্তি আৰু পলাতক নহয়। চেটাৰ্জীৰ অধিবক্তাই কয় যে, "তেওঁ এতিয়া এজন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি নহয় আৰু তেওঁ বিধায়ক পদ ত্যাগ কৰাৰ বিষয়েও বিবেচনা কৰিবলৈ ইচ্ছুক,"।


চেটাৰ্জীক মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে তেওঁৰ মন্ত্ৰীৰ দায়িত্বৰ পৰা অব্যাহতি দিছে, আনহাতে তৃণমূল কংগ্ৰেছে তেওঁক দলত থকা সকলো পদৰ পৰা আঁতৰাই দিছে। ইডিয়ে দাবী কৰিছে যে চেটাৰ্জী জিম্মাত থকা ১৫ দিনৰ ভিতৰত, কলকাতাৰ চৰকাৰী এছএছকেএম চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱাৰ বাবে কমেও দুদিন অপচয় হৈছিল। চেটাৰ্জীক কলিকতা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশত চিকিৎসা পৰীক্ষাৰ বাবে এইমছ ভুৱনেশ্বৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল আৰু তাত থকা চিকিৎসকসকলে কৈছিল যে তেওঁক কোনো তাৎক্ষণিক হস্তক্ষেপৰ প্ৰয়োজন নাই।


ইডিয়ে মুখাৰ্জীৰ মালিকানাধীন ফ্লেটৰ পৰা নগদ ৪৯.৮ কোটি টকা, বৃহৎ পৰিমাণৰ গহনা আৰু সোণৰ বাৰ উদ্ধাৰ কৰাৰ লগতে সম্পত্তিৰ নথি-পত্ৰ আৰু দুয়োজন অভিযুক্তৰ হাতত থকা এটা কোম্পানীৰ যুটীয়া ধন উদ্ধাৰ কৰা বুলি দাবী কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published: