உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • kolkata
    • »
    • মমতাৰ হাত ধৰিছে মানে এয়া নহয় যে তেওঁ ছোনিয়াৰ হাত এৰিছে ! অসম-ত্ৰিপুৰাক হাতৰ তলুৱাৰ দৰেই জনা সুস্মিতাই ক'লে "খেলা হবে"...

    মমতাৰ হাত ধৰিছে মানে এয়া নহয় যে তেওঁ ছোনিয়াৰ হাত এৰিছে ! অসম-ত্ৰিপুৰাক হাতৰ তলুৱাৰ দৰেই জনা সুস্মিতাই ক'লে "খেলা হবে"...

    সুস্মিতা দেৱে (Sushmita Dev) এইটোও স্পষ্ট কৰি দিছে যে মমতাৰ হাত ধৰিছে মানে এনে নহয় যে তেওঁ ছোনিয়াৰ হাত এৰিছে। তেওঁ লগতে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে তেওঁ কিয় তৃণমূল পৰ্যায়ত আছে, অনাগত দিনবোৰত তেওঁ ঠিক কি ভূমিকা পালন কৰিব।

    সুস্মিতা দেৱে (Sushmita Dev) এইটোও স্পষ্ট কৰি দিছে যে মমতাৰ হাত ধৰিছে মানে এনে নহয় যে তেওঁ ছোনিয়াৰ হাত এৰিছে। তেওঁ লগতে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে তেওঁ কিয় তৃণমূল পৰ্যায়ত আছে, অনাগত দিনবোৰত তেওঁ ঠিক কি ভূমিকা পালন কৰিব।

    সুস্মিতা দেৱে (Sushmita Dev) এইটোও স্পষ্ট কৰি দিছে যে মমতাৰ হাত ধৰিছে মানে এনে নহয় যে তেওঁ ছোনিয়াৰ হাত এৰিছে। তেওঁ লগতে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে তেওঁ কিয় তৃণমূল পৰ্যায়ত আছে, অনাগত দিনবোৰত তেওঁ ঠিক কি ভূমিকা পালন কৰিব।

    • Share this:
    তেওঁ কংগ্ৰেছ (Congress) এৰি তৃণমূলত(TMC) যোগদান কৰিছে আৰু বিজেপি শাসিত অসম, ত্ৰিপুৰাত তেওঁ তৃণমূল নেতা মমতা বেনাৰ্জীৰ কমাণ্ডাৰ হ'বলৈ গৈ আছে। হয়, শিলচৰৰ প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছ সাংসদ তথা মহিলা কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি সুস্মিতা দেৱৰ (Sushmita Dev) কথাই কৈছো।

    তেওঁ আজি অসমত ভৰি দিছে আৰু শ্লোগান দিছে, 'খেলা হ'বে'। কেৱল সেয়াই নহয়, অসমত থিয় হৈ তেওঁ কয়, 'মোৰ দেউতা, স্বৰ্গীয় সন্তোষ মোহন দেৱ আৰু মমতা বেনাৰ্জীৰ একেই আদৰ্শ আছে। সেয়েহে, তেওঁ তৃণমূল নেতাৰ আদৰ্শৰ অধীনত পৰৱৰ্তী ৰাজনৈতিক কেৰিয়াৰ আগবঢ়াব বিচাৰে।

    শিলচৰত ভৰি দিয়াৰ লগে লগে তৃণমূলে সুস্মিতা দেৱৰ চাৰিওফালে 'আমাৰ কন্যা' শ্লোগান দিছিল। তাত পৰৱৰ্তী কাৰ্যসূচীৰ কথা উল্লেখ কৰি তেওঁ কয়, "মই নৈতিকভাৱে ৰাজনীতি কৰিম। বহু ঠাইত হিংসাত্মক ঘটনাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। এইটো ঠিক নহয়, ইয়াক অসমতো খেলা হ'ব। আমি ইয়াত দীৰ্ঘম্যাদী ৰাজনীতি কৰিবলৈ আহিছোঁ। মমতাই বিৰোধী শিবিৰক একত্ৰিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। '

    অৱশ্যে, সুস্মিতা দেৱে (Sushmita Dev) এইটোও স্পষ্ট কৰি দিছে যে মমতাৰ হাত ধৰিছে মানে এনে নহয় যে তেওঁ ছোনিয়াৰ হাত এৰিছে। তেওঁ লগতে স্পষ্ট কৰি দিয়ে যে তেওঁ কিয় তৃণমূল পৰ্যায়ত আছে, অনাগত দিনবোৰত তেওঁ ঠিক কি ভূমিকা পালন কৰিব। সন্তোষ মাহন দেৱৰ জীয়ৰীয়ে ত্ৰিপুৰা আৰু অসমক হাতৰ তলুৱাৰ দৰে জানে। দুয়োখন ৰাজ্যতে তেওঁৰ জনপ্ৰিয়তা বহুত বেছি। শাসকীয় তৃণমূল দলে বৰ্তমান এই দুয়োখন ৰাজ্যতে নিজৰ ক্ষমতা সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বিচাৰিছে। এই সময়ত সুস্মিতা ৰাজনীতিত গুৰুত্বপূৰ্ণ হৈ পৰিছে। তৃণমূলে ভালদৰে বুজি পাইছে যে সুস্মিতাৰ দৰে অভিজ্ঞ নেতাইহে এই দুখন ৰাজ্যক পথ প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰে।

    ২০২৪ চনৰ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে সমগ্ৰ দেশতে বিৰোধী মিত্ৰজোঁটৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হৈছে। সুস্মিতাৰ তৃণমূলত যোগদান এই সময়ত বিশেষভাৱে গুৰুত্বপূৰ্ণ। কিন্তু সুস্মিতাই কোনোপ্ৰকাৰে কংগ্ৰেছৰ প্ৰতি কোনো অনাগ্ৰহ প্ৰকাশ কৰা নাই। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, তেওঁ অভিষেক বেনাৰ্জী আৰু ৰাহুল গান্ধী একেলগে অহাৰ কথা কয়। গতিকে তেওঁৰ সিদ্ধান্তক বহুতে এক ৰণনীতিৰ পদক্ষেপ বুলি কয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: