• Home
  • »
  • News
  • »
  • kolkata
  • »
  • অসমত TMCৰ ট্ৰাম্প কাৰ্ড হ'ব পাৰে সুস্মিতা ! সুস্মিতাক লৈ মমতাৰ কি জল্পনা-কল্পনা ?

অসমত TMCৰ ট্ৰাম্প কাৰ্ড হ'ব পাৰে সুস্মিতা ! সুস্মিতাক লৈ মমতাৰ কি জল্পনা-কল্পনা ?

ৰাজনৈতিক চক্ৰই কয় যে সুস্মিতাৰ(Sushmita Dev) দীৰ্ঘদিনীয়া ৰাজনৈতিক জ্ঞান আছে। তেওঁ কংগ্ৰেছৰ(Congress) সৰ্বভাৰতীয় মহিলা সংগঠনৰ শীৰ্ষত এই দায়িত্বও বহন কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও, সুস্মিতাই সন্তোষ দেৱৰ কন্যা হিচাপে দেশৰ ৰাজনীতিত এক গ্ৰহণযোগ্যতাও গঢ়ি তুলিছে। যি কি নহওক, সুস্মিতা দেৱ এগৰাকী মহিলা মুখ হিচাপে অসমত তৃণমূলৰ(TMC) ট্ৰাম্প কাৰ্ড হ'ব পাৰে।

ৰাজনৈতিক চক্ৰই কয় যে সুস্মিতাৰ(Sushmita Dev) দীৰ্ঘদিনীয়া ৰাজনৈতিক জ্ঞান আছে। তেওঁ কংগ্ৰেছৰ(Congress) সৰ্বভাৰতীয় মহিলা সংগঠনৰ শীৰ্ষত এই দায়িত্বও বহন কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও, সুস্মিতাই সন্তোষ দেৱৰ কন্যা হিচাপে দেশৰ ৰাজনীতিত এক গ্ৰহণযোগ্যতাও গঢ়ি তুলিছে। যি কি নহওক, সুস্মিতা দেৱ এগৰাকী মহিলা মুখ হিচাপে অসমত তৃণমূলৰ(TMC) ট্ৰাম্প কাৰ্ড হ'ব পাৰে।

ৰাজনৈতিক চক্ৰই কয় যে সুস্মিতাৰ(Sushmita Dev) দীৰ্ঘদিনীয়া ৰাজনৈতিক জ্ঞান আছে। তেওঁ কংগ্ৰেছৰ(Congress) সৰ্বভাৰতীয় মহিলা সংগঠনৰ শীৰ্ষত এই দায়িত্বও বহন কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও, সুস্মিতাই সন্তোষ দেৱৰ কন্যা হিচাপে দেশৰ ৰাজনীতিত এক গ্ৰহণযোগ্যতাও গঢ়ি তুলিছে। যি কি নহওক, সুস্মিতা দেৱ এগৰাকী মহিলা মুখ হিচাপে অসমত তৃণমূলৰ(TMC) ট্ৰাম্প কাৰ্ড হ'ব পাৰে।

  • Share this:
পশ্চিমবংগৰ শাসকীয় দলে(TMC) সুস্মিতাক দললৈ আকৰ্ষিত কৰিবলৈ কিয় প্ৰচেষ্টা আগবঢ়াইছে? ৰাজনৈতিক চক্ৰই কয় যে সুস্মিতাৰ(Sushmita Dev) দীৰ্ঘদিনীয়া ৰাজনৈতিক জ্ঞান আছে। তেওঁ কংগ্ৰেছৰ(Congress) সৰ্বভাৰতীয় মহিলা সংগঠনৰ শীৰ্ষত এই দায়িত্বও বহন কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও, সুস্মিতাই সন্তোষ দেৱৰ কন্যা হিচাপে দেশৰ ৰাজনীতিত এক গ্ৰহণযোগ্যতাও গঢ়ি তুলিছে। যি কি নহওক, সুস্মিতা দেৱ এগৰাকী মহিলা মুখ হিচাপে অসমত তৃণমূলৰ(TMC) ট্ৰাম্প কাৰ্ড হ'ব পাৰে।

দলৰ প্ৰাক্তন সাংসদ তথা মহিলা কংগ্ৰেছৰ সভানেত্ৰী সুস্মিতা দেৱে কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ছোনিয়া গান্ধীলৈ চিঠি দিয়াৰ পিছত কংগ্ৰেছ ত্যাগ কৰে। অসম শিলচৰৰ প্ৰাক্তন সাংসদ সুস্মিতাই দল ত্যাগ কৰাৰ পিছত জল্পনা-কল্পনা চলি আছিল যে তেওঁ এইবাৰ তৃণমূলত যোগদান কৰিব নেকি? সুস্মিতা দেৱে সোমবাৰে কলকাতালৈ আহি সেই অনুমানৰ পৰিণতি ৰূপে TMCত যোগদান কৰে।

মমতা বেনাৰ্জীৰ ভতিজা আৰু দলৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে তেওঁক দলৰ সদস্যপদ দিছে। ইয়াৰ আগতে সোমবাৰে আবেলি, তেওঁ কলকাতাৰ টিএমচি কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হৈছিল। খবৰ পোৱা গৈছিল যে সুস্মিতা দেৱ আৰু টিএমচি নেতা অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে কলকাতাৰ কাইমাক ষ্ট্ৰীটৰ কাৰ্যালয়ত এখন সভা অনুষ্ঠিত কৰিছিল আৰু তাৰ পিছত দলটোত যোগদান কৰিছিল।

সৰ্বভাৰতীয় মহিলা কংগ্ৰেছৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰা সুস্মিতাই ১৫ আগষ্টত দলৰ মুৰব্বী ছোনিয়া গান্ধীলৈ পদত্যাগ পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিছিল। সুস্মিতাই তেওঁৰ পদত্যাগত দল ত্যাগ কৰাৰ কাৰণৰ বিষয়ে কোনো উল্লেখ কৰা নাছিল, যদিও তেওঁ ছোনিয়া গান্ধী আৰু দলৰ নেতৃত্বক তেওঁলোকৰ নিৰ্দেশনা আৰু সহযোগিতাৰ বাবে ধন্যবাদ জনাইছিল।

সুস্মিতা শিলচৰৰ পৰা লোকসভাৰ প্ৰাক্তন সাংসদ আছিল
তেওঁ কৈছিল, 'মই আশা কৰোঁ যে যেতিয়া মই মোৰ ৰাজহুৱা সেৱাৰ জীৱনত এটা নতুন অধ্যায় আৰম্ভ কৰিবলৈ যাম তেতিয়া আপোনাৰ শুভকামনা মোৰ সৈতে থাকিব।' তেওঁ অসমৰ শিলচৰৰ পৰা লোকসভাৰ প্ৰাক্তন সাংসদ আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: