মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» ইম্ফল

»Imphal: ৰাজনৈতিক পৰিস্থিতি তদাৰকৰ বাবে মণিপুৰত উপস্থিত প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ভক্তচৰণ দাস

Imphal: ৰাজনৈতিক পৰিস্থিতি তদাৰকৰ বাবে মণিপুৰত উপস্থিত প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ভক্তচৰণ দাস

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 21, 2021, 4:42 PM IST
Imphal: ৰাজনৈতিক পৰিস্থিতি তদাৰকৰ বাবে মণিপুৰত উপস্থিত প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ভক্তচৰণ দাস
আইচিচি নেতাজনে সকলো কংগ্ৰেছ বিধায়কক সাক্ষাৎ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

আইচিচি নেতাজনে সকলো কংগ্ৰেছ বিধায়কক সাক্ষাৎ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:

এআইচিচিৰ মুৰব্বী ছোনিয়া গান্ধীৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি মণিপুৰৰ প্ৰাক্তন কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী তথা এআইচিচিৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ভক্তচৰণ দাস আজি পুৱা মণিপুৰৰ উন্নয়নশীল ৰাজনৈতিক পৰিস্থিতিৰ তদাৰক কৰিবলৈ ইম্ফলত উপস্থিত হৈছে। মণিপুৰ এআইচিচিৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া, বিধায়ক কে মেঘাচন্দ্ৰ, বিধায়ক খ ৰতনকুমাৰৰ সৈতে আন কংগ্ৰেছ নেতা চিংমেইৰং ইম্ফল পশ্চিমৰ হোটেল ক্লাছিক গ্ৰেণ্ডলৈ যায়।


এআইচিচি নেতাজনে সকলো কংগ্ৰেছ বিধায়কক সাক্ষাৎ কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে আৰু দুপৰীয়াৰ পিছত তেওঁ চিএলপি নেতা আৰু মণিপুৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী ওক্ৰাম ইবোবি সিঙৰ সৈতে বৈঠকত বহে। উল্লেখ্য যে এমপিচিচিৰ সভাপতিৰ পদত্যাগ আৰু বিজেপিত যোগদানৰ জল্পনা-কল্পনা তেতিয়া আহিছিল যেতিয়া মণিপুৰৰ কংগ্ৰেছে 'সংসদীয় সচিব' নিযুক্তি সন্দৰ্ভত বিধান সভাৰ সদস্য হিচাপে অযোগ্য ঘোষণাৰ বাবে বিজেপি নেতৃত্বাধীন চৰকাৰৰ ১২ জন বিধায়কৰ বিৰুদ্ধে দাখিল কৰা আবেদনৰ ওপৰত উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ ৰায়ৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। চূড়ান্ত গোচৰ নিষ্পত্তি এই বছৰৰ ২৬ জুলাইত আশা কৰা হৈছে।


ইফালে চিএলপি নেতা তথা প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী ওক্ৰামও এআইচিচিৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত মণিপুৰৰ সৈতে এক বৈঠকৰ বাবে হোটেল ক্লাছিক গ্ৰেণ্ডত উপস্থিত হয়। এই সন্দৰ্ভত ইবোবিয়ে এতিয়ালৈকে একো কোৱা নাই।

Published by: Gautam Barman
First published: July 21, 2021, 4:42 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি