• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • জীয়াই থাকিবলৈ মাত্ৰ এই পাঁচবিধ খাদ্যহে খাব পাৰে এইগৰাকী মহিলাই! ওজন হৈছিলগৈ মাত্ৰ ৩৬ কিলো

জীয়াই থাকিবলৈ মাত্ৰ এই পাঁচবিধ খাদ্যহে খাব পাৰে এইগৰাকী মহিলাই! ওজন হৈছিলগৈ মাত্ৰ ৩৬ কিলো

সাধাৰণ এলাৰ্জিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই ৰোগ এনাফাইলেক্সিছ এলাৰ্জিলৈ ৰূপান্তৰিত হয়। যি সময়ত মাৰাত্মকও হ'ব পাৰে।

সাধাৰণ এলাৰ্জিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই ৰোগ এনাফাইলেক্সিছ এলাৰ্জিলৈ ৰূপান্তৰিত হয়। যি সময়ত মাৰাত্মকও হ'ব পাৰে।

সাধাৰণ এলাৰ্জিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই ৰোগ এনাফাইলেক্সিছ এলাৰ্জিলৈ ৰূপান্তৰিত হয়। যি সময়ত মাৰাত্মকও হ'ব পাৰে।

  • Share this:
বিভিন্ন ধৰণৰ খাদ্যৰ সোৱাদ লোৱাটো বহুতৰে চখ। বিভিন্ন দেশৰ বিভিন্ন পৰম্পৰাগত খাদ্যৰ সোৱাদ লবলৈ সাধাৰণতে সকলোৱেই ইচ্ছা কৰে। কিন্তু এগৰাকী মহিলা আছে যিয়ে গোটেই পৃথিৱীত খোৱা বস্তুবোৰৰ মাত্ৰ পাঁচবিধ খাদ্যহে খাব পাৰে। যি কি নহওক, এই মহিলাগৰাকীয়ে কেৱল পাঁচটা খাদ্য কিয় খায়, কাৰণটো জানি লওক...

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ আলাবামাৰ বাসিন্দা চামাৰ কেৰলৰ বয়স ৩৩ বছৰ। প্ৰকৃততে, পাঁচবিধ অৰ্গেনিক খাদ্যৰ বাহিৰে আন সকলো খাদ্য খালেই তেওঁৰ গুৰুতৰ এলাৰ্জি হয়। পাঁচবিধ খাদ্যক বাদ দি আন খাদ্য খালেই শৰীৰৰ অৱস্থা অধিক গুৰুতৰ হৈ পৰে লোকজনৰ।

সাধাৰণ এলাৰ্জিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি এই ৰোগ এনাফাইলেক্সিছ এলাৰ্জিলৈ ৰূপান্তৰিত হয়। যি সময়ত মাৰাত্মকও হ'ব পাৰে। বিশেষজ্ঞসকলে আঙুলিয়াই দিছে যে, এনাফাইলেক্সিছ এলাৰ্জিৰ তৎক্ষণাৎ চিকিৎসা কৰা প্ৰয়োজন, অন্যথা অৱস্থা গুৰুতৰ হ'ব পাৰে।

চামাৰ কেৰলে এটা সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল, "মই গ্ৰীষ্মকালত প্ৰথমে এই সমস্যাত ভুগিছিলো। কিন্তু ইয়াৰ পিছত, লাহে লাহে মোৰ শৰীৰে সকলো খাদ্য হজম কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল আৰু আনকি মই জৈৱিক খাদ্য খাব পৰা নাছিলো। যদি মই সেই খাদ্যবোৰ খাওঁ, মোৰ গেষ্ট্ৰোইনটেষ্টাইনেল বিষ, ফুলা, মধুচক্র, মূৰ ঘূৰোৱা, হৃদস্পন্দনৰ বৃদ্ধি আৰু ওকালি অহা আদি সমস্যা আৰম্ভ হ'বলৈ ধৰে।

চামাৰে আৰু কৈছিল, "এলাৰ্জিৰ লগতে, মোৰ মেকাড (মাষ্ট চেল এক্টিভেচন চিণ্ড্ৰোম) আছিল। এইটো এনে এক স্থিতি য'ত শৰীৰৰ মাষ্ট কোষবোৰে ইমানেই কেমিকেল ৰিলিজ কৰে, যিশৰীৰৰ কাৰণে ঠিক নহয়।

সমৰে লগতে কৈছিল, "মই এলাৰ্জি সৃষ্টি কৰা সকলো বস্তু খোৱা বন্ধ কৰি দিছিলো। মোৰ মাত্ৰ এই পাঁচবিধ খাদ্যতহে এলাৰ্জী নাই। সেয়া হৈছে- ক'লা বীন, হিমায়িত পালেং শাক, হিমায়িত ব্লুবেৰী, ঘূৰোৱা ওটচ আৰু মুৰ্গীৰ মাংস। কিন্তু এই বস্তুবোৰো এটা নিৰ্দিষ্ট ব্ৰেণ্ডৰ হ'ব লাগে। মই গ্ৰীষ্মকালত ভ্ৰমণ কৰিব নোৱাৰো, শ্বপিংমলৰ দৰে জনবহুল ঠাইলৈ যাব নোৱাৰো বা বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে খাবলৈ বাহিৰলৈ যাব নোৱাৰো।'
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: