உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • health-well-being
    • »
    • Garlic Water Benefits: পেটৰ চৰ্বিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ খাওক নহৰুৰ পানী ! জানি লওক ইয়াৰ লাভালাভ আৰু প্ৰস্তুত কৰাৰ কৌশল ...

    Garlic Water Benefits: পেটৰ চৰ্বিৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ খাওক নহৰুৰ পানী ! জানি লওক ইয়াৰ লাভালাভ আৰু প্ৰস্তুত কৰাৰ কৌশল ...

    Weight Loss Drink: যদি আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত পেটৰ চৰ্বিত ভুগি আছে আৰু এক নিযুত প্ৰচেষ্টাৰ পিছতো ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম নহয়, মেদবহুলতাৰ শত্ৰু নহৰুৰ এই যাদুকৰী পানীয়টো চেষ্টা কৰক। এই পানীয়টোৱে আপোনাৰ পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰে।(Garlic Water Benefits)

    Weight Loss Drink: যদি আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত পেটৰ চৰ্বিত ভুগি আছে আৰু এক নিযুত প্ৰচেষ্টাৰ পিছতো ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম নহয়, মেদবহুলতাৰ শত্ৰু নহৰুৰ এই যাদুকৰী পানীয়টো চেষ্টা কৰক। এই পানীয়টোৱে আপোনাৰ পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰে।(Garlic Water Benefits)

    Weight Loss Drink: যদি আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত পেটৰ চৰ্বিত ভুগি আছে আৰু এক নিযুত প্ৰচেষ্টাৰ পিছতো ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম নহয়, মেদবহুলতাৰ শত্ৰু নহৰুৰ এই যাদুকৰী পানীয়টো চেষ্টা কৰক। এই পানীয়টোৱে আপোনাৰ পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰে।(Garlic Water Benefits)

    • Share this:
    Garlic Water Benefits: অনিয়ন্ত্ৰিত আহাৰ আৰু ব্যায়ামৰ অভাৱৰ বাবে আজি বহু ব্যক্তি পেটৰ চৰ্বিত ভুগি আছে। মেদবহুলতা বৃদ্ধি কৰাটো কেৱল কুৎসিত দেখাই নহয় কিন্তু ব্যক্তিজনৰ বাবে বহুতো ৰোগৰ আশংকাও বৃদ্ধি কৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ বৰ্ধিত পেটৰ চৰ্বিত ভুগি আছে আৰু এক নিযুত প্ৰচেষ্টাৰ পিছতো ইয়াৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ সক্ষম নহয়, মেদবহুলতাৰ শত্ৰু নহৰুৰ এই যাদুকৰী পানীয়টো চেষ্টা কৰক। এই পানীয়টোৱে (Garlic Water Benefits) আপোনাৰ পেটৰ চৰ্বি হ্ৰাস কৰে। তেন্তে এই পানীয়টোৰ লাভালাভবোৰ কি আৰু ইয়াক কেনেদৰে বনাব লাগে?

    নহৰু পানীৰ লাভালাভ
    -পুষ্টিৰে সমৃদ্ধ
    নহৰুৰ পানীত বিভিন্ন ধৰণৰ উপাদান থাকে যি বেক্টেৰিয়াৰ সংক্ৰমণ প্ৰতিহত কৰিব পাৰে। ইয়াত বহুতো পুষ্টি থাকে যেনে ভিটামিন চি, ভিটামিন বি6, মেঙ্গানিজ আৰু কেলচিয়াম প্ৰচুৰ পৰিমাণে। যি শৰীৰৰ প্ৰতিটো অংশৰ পৰা চৰ্বি বৃদ্ধি হোৱা প্ৰতিহত কৰে আৰু লগতে ওজন নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰে।

    ডিটক্স পানী-
    নহৰুৰ পানীয়ে শৰীৰক ডিটক্স কৰি শৰীৰত থকা সকলো বিষাক্ত পদাৰ্থ উলিয়াই দিয়াত সহায় কৰে। এই পানীয় খোৱাটোৱে পেট পৰিষ্কাৰ কৰাত সহায় কৰে আৰু লগতে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা উন্নত কৰে। যি ব্যক্তিজনক ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।

    ভোক হ্ৰাস কৰে-
    নহৰু গ্ৰহণে আপোনাৰ পেট ভৰ্তি অনুভৱ কৰায়। ই ব্যক্তিজনৰ ভোক হ্ৰাস কৰে আৰু তেওঁক অত্যাধিক খোৱাত বাধা দিয়ে। যি ব্যক্তিজনক ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।

    পাচন শক্তিশালী কৰি তুলিব-
    গৰম হোৱাৰ বাবে নহৰু পানী স্বাস্থ্যৰ বাবে অত্যন্ত উপকাৰী। নহৰু পানী খোৱাৰ ফলত হজম উন্নত হোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ চৰ্বি হ্ৰাস হয়।

    নহৰু পানী কেনেদৰে বনাব লাগে-
    নহৰু পানী তৈয়াৰ কৰিবলৈ, প্ৰথমে গিলাচ এটাত গৰম পানী লওক আৰু কটা নহৰু যোগ দিয়ক আৰু ইয়াত আধা নেমুৰ ৰস যোগ দিয়ক। যদি আপুনি বিচাৰে তেন্তে ইয়াত মৌ যোগ দিব পাৰে। আপোনাৰ নহৰুৰ পানী খাবলৈ সাজু। ইয়াক দৈনিক সেৱন কৰিলে দ্ৰুত ওজন হ্ৰাস হয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: