• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • Weight Loss Drink: শীতকালত ওজন হ্ৰাস আৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিৰ বাবে আটাইতকৈ কাৰ্যকৰী পানীয় কেনেদৰে বনাব আৰু কেতিয়া খাব জানি লওক ...

Weight Loss Drink: শীতকালত ওজন হ্ৰাস আৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিৰ বাবে আটাইতকৈ কাৰ্যকৰী পানীয় কেনেদৰে বনাব আৰু কেতিয়া খাব জানি লওক ...

Winter Weight Loss Drink: শীতকালত ওজন দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হয়। এই ক্ষেত্ৰত, আপুনি কিছুমান আয়ুৰ্বেদিক আৰু ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ ৰখা উচিত আৰু লগতে ব্যায়াম ৰখা উচিত যি ওজন হ্ৰাস সহজ কৰে। আমি আপোনাক এটা নিখুঁত পানীয় কৈ আছো যি সহজে ওজন হ্ৰাস কৰে। ইয়াৰ বাবে আপোনাক নহৰু, তুলসী, আদা, জালুক আৰু হালধিৰ প্ৰয়োজন হ'ব।

Winter Weight Loss Drink: শীতকালত ওজন দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হয়। এই ক্ষেত্ৰত, আপুনি কিছুমান আয়ুৰ্বেদিক আৰু ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ ৰখা উচিত আৰু লগতে ব্যায়াম ৰখা উচিত যি ওজন হ্ৰাস সহজ কৰে। আমি আপোনাক এটা নিখুঁত পানীয় কৈ আছো যি সহজে ওজন হ্ৰাস কৰে। ইয়াৰ বাবে আপোনাক নহৰু, তুলসী, আদা, জালুক আৰু হালধিৰ প্ৰয়োজন হ'ব।

Winter Weight Loss Drink: শীতকালত ওজন দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হয়। এই ক্ষেত্ৰত, আপুনি কিছুমান আয়ুৰ্বেদিক আৰু ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ ৰখা উচিত আৰু লগতে ব্যায়াম ৰখা উচিত যি ওজন হ্ৰাস সহজ কৰে। আমি আপোনাক এটা নিখুঁত পানীয় কৈ আছো যি সহজে ওজন হ্ৰাস কৰে। ইয়াৰ বাবে আপোনাক নহৰু, তুলসী, আদা, জালুক আৰু হালধিৰ প্ৰয়োজন হ'ব।

  • Share this:
Winter Weight Loss Drink: শীতকালত ওজন দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হয়। এই ক্ষেত্ৰত, আপুনি কিছুমান আয়ুৰ্বেদিক আৰু ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ ৰখা উচিত আৰু লগতে ব্যায়াম ৰখা উচিত যি ওজন হ্ৰাস সহজ কৰে। যদি আপুনি ঘৰত শকত হৈ পৰিছে, আপুনি এই ঘৰুৱা বস্তুবোৰৰ সহায়ত সহজে ওজন হ্ৰাস কৰিব পাৰে। আমি আপোনাক এটা নিখুঁত পানীয় কৈ আছো যি সহজে ওজন হ্ৰাস কৰে। যি আপোনাক ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব। ইয়াৰ বাবে আপোনাক নহৰু, তুলসী, আদা, জালুক আৰু হালধিৰ প্ৰয়োজন হ'ব। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল এই পানীয়টোৱে আপোনাক ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা শক্তিশালী কৰিব আৰু ওজন হ্ৰাস কৰিব। কেনেদৰে বনাব লাগে জানক।

ওজন হ্ৰাস কৰা পানীয় কেনেদৰে প্ৰস্তুত কৰিব?

১- এটা সৰু কলি নহৰু
২- অকণমান কেঁচা হালধি বা ১ গ্ৰাম হালধি গুৰি
৩-অকণমান জালুক
৪- ৫ ৰ পৰা ৬টা তুলসী পাত
৫- ১ চাহ চামুচ নেমুৰ ৰস

ওজন হ্ৰাস কৰা পানীয় কেনেদৰে বনাব লাগে

প্ৰথমে নহৰুখিনি বাকলি গুচাই দিয়ক আৰু ইয়াৰ কলিটো গুৰি কৰক আৰু ইয়াক ১ গিলাচ পানীত ৰাখক। ইয়াক কমেও ১০ ৰ পৰা ১৫ মিনিটৰ বাবে এৰি দিয়ক। এতিয়া হালধি গুৰি, জালুক আৰু তুলসী পাত দিয়ক আৰু ভালদৰে মিহলি কৰক। আপুনি বিচাৰিলে লগে লগে ইয়াক পান কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, কিছু সময়ৰ পিছত যেতিয়া সকলো বস্তু ভালদৰে মিহলি হয় তেতিয়া পান অধিক লাভজনক হ'ব। যদি আপুনি বিচাৰে তেন্তে আপুনি ইয়াত অলপ আদাও যোগ দিব পাৰে।

পানীয়ৰ লাভালাভ

এই পানীয়ত নহৰুৱে চৰ্বি দহন হিচাপে কাম কৰে। ই শৰীৰৰ অতিৰিক্ত চৰ্বি হ্ৰাস কৰে। জালুকে আমাৰ মেটাবজিল্টক সঠিকভাৱে কাম কৰায় আৰু ওজন নিজে হ্ৰাস হ'বলৈ আৰম্ভ কৰে। হালধিয়ে অংগবোৰৰ মাজৰ চৰ্বিও হ্ৰাস কৰে। হালধি এণ্টি-ইনফ্লেমেটৰীগুণে প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। নেমু, আদা আৰু তুলসীও ওজন হ্ৰাস কৰাত কাৰ্যকৰী।

আপুনি কিমান সঘনাই এই পানীয় পান কৰা উচিত?

গ্ৰীষ্মকালত মাত্ৰ ১ গিলাচ খোৱাটো আপোনাৰ বাবে যথেষ্ট। আপুনি ৰাতিপুৱা খালী পেটত এই পানীয় খাব পাৰে। ই আপোনাক ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব। হয়, এই পানীয়ৰ ১ গিলাচতকৈ অধিক সেৱন নকৰিব। অত্যাধিক পান কৰিলে আপোনাৰ ডায়েৰিয়া, ঢিলা গতিৰ দৰে সমস্যা হ'ব পাৰে।(Disclaimer: নিউজ 18 অসমে এই প্ৰবন্ধত উল্লেখ কৰা পদ্ধতি আৰু দাবী নিশ্চিত নকৰে। সেইবোৰ কেৱল পৰামৰ্শ হিচাপে লওঁক। এনে কোনো চিকিৎসা/ঔষধ/আহাৰ প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো নিশ্চিত কৰিব।)

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: