உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • health-well-being
    • »
    • Tips for Wrinkles Remove: এই চাৰিটা উপায়েৰে নোহোৱা কৰিব পাৰি ছালৰ বলিৰেখা, অকাল বৃদ্ধত্বৰ পৰা মুক্তি

    Tips for Wrinkles Remove: এই চাৰিটা উপায়েৰে নোহোৱা কৰিব পাৰি ছালৰ বলিৰেখা, অকাল বৃদ্ধত্বৰ পৰা মুক্তি

    আজিকালি কম বয়সতে ছালত বলিৰেখা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। যিটো আপোনাৰ আকৰ্ষণ আৰু সৌন্দৰ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক।

    আজিকালি কম বয়সতে ছালত বলিৰেখা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। যিটো আপোনাৰ আকৰ্ষণ আৰু সৌন্দৰ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক।

    আজিকালি কম বয়সতে ছালত বলিৰেখা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। যিটো আপোনাৰ আকৰ্ষণ আৰু সৌন্দৰ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক।

    • Share this:

    মুখত পৰা বলিৰেখা বা ছালৰ কোঁচ পৰা বয়স বৃদ্ধিৰ লক্ষণ। কিয়নো, বয়স বৃদ্ধি হোৱাৰ লগে লগে ছাল ঢিলা আৰু অস্বাস্থ্যকৰ হ'বলৈ আৰম্ভ কৰে। কিন্তু আজিকালি কম বয়সতে ছালত বলিৰেখা ওলাবলৈ আৰম্ভ কৰে। যিটো আপোনাৰ আকৰ্ষণ আৰু সৌন্দৰ্যৰ বাবে ক্ষতিকাৰক। মুখৰ উপৰি হাতৰ ছাল, ভৰিৰ ওপৰত ছাল কোঁচ খোৱা দেখা যায়। কিন্তু ইয়াত উল্লেখ কৰা ৪টা উপায়ে আপোনাৰ এই সমস্যা আঁতৰ কৰিব। যাৰ পিছত আপোনাৰ ছাল সম্পূৰ্ণৰূপে পৰিষ্কাৰ হ'ব।


    অলিভ অইল - বলিৰেখা বা ছাল কোঁচ খোৱা সমস্যাৰ বাবে অলিভ অইল তেল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ই ছালক পুষ্টি প্ৰদান কৰি ছালখন স্বাস্থ্যৱান কৰাত সহায় কৰে। ৰাতি শুবলৈ যোৱাৰ আগতে অলপ কুহুমীয়া অলিভ তেল লওক আৰু ইয়াক হাতৰ মাজত প্ৰয়োগ কৰক আৰু তাৰ পিছত ইয়াক কুঞ্চিত স্থানত মালিচ কৰক।


    কল - ছালৰ চিকিৎসাৰ বাবে কল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। কম বয়সতে পৰা বলিৰেখা বা ছাল কোঁচ খোৱা আঁতৰাবলৈ পেষ্ট এটা তৈয়াৰ কৰক কলৰ। তাৰ পিছত ইয়াক মুখৰ দৰে বা হাত আৰু ভৰিৰ ওপৰত প্ৰয়োগ কৰক। যেতিয়া ই শুকাই যায়, ইয়াক স্বাভাৱিক পানীৰে ধুই পেলাওক।


    অমিতা– পেটৰ বাবে উপকাৰী অমিতাই ছালৰ কোঁচৰ পৰাও সকাহ দিব পাৰে। ইয়াক কলৰ দৰে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। অমিতাৰ এটা ডাঙৰ টুকুৰা লওক আৰু ইয়াক মেছ কৰক আৰু ইয়াৰ এটা পেষ্ট বনাওক। মুখৰ কুঞ্চন আঁতৰাবলৈ আৰু ইয়াৰে ভৰি আৰু হাতত ৫ মিনিটৰ বাবে মালিচ কৰক। শুকোৱাৰ পিছত স্বাভাৱিক পানীৰে ধুই পেলাওক।


    মৌ– বলিৰেখা আঁতৰাবলৈ মৌৰ সৈতে নেমু ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। আপুনি মাত্ৰ এচামুচ নেমুৰ ৰস দুই চাহ চামুচ মৌৰ সৈতে মিহলি কৰিব লাগিব। ইয়াক ভালদৰে মিহলি কৰক আৰু মুখ আৰু হাত আৰু ভৰিত প্ৰয়োগ কৰক। পাতল হাতেৰে ঘহি দিয়ক আৰু তাৰ পিছত মিশ্ৰণটো শুকাই গ'লে ছালখন স্বাভাৱিক পানীৰে পৰিষ্কাৰ কৰক।

    Published by:Gautam Barman
    First published: