• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • বাথৰূমত কেতিয়াও এইবোৰ বস্তু নাৰাখিব ! অন্যথা বস্তুবোৰ নষ্ট হোৱাৰ লগতে স্বাস্থ্যৰো ক্ষতি হ'ব পাৰে...

বাথৰূমত কেতিয়াও এইবোৰ বস্তু নাৰাখিব ! অন্যথা বস্তুবোৰ নষ্ট হোৱাৰ লগতে স্বাস্থ্যৰো ক্ষতি হ'ব পাৰে...

কিছুমান বস্তু আছে যিবোৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে বাথৰুমত ৰখাটো সঠিক নহয় কিয়নো সেইবোৰ বাথৰুমত ৰাখিলে ধ্বংস হ'ব পাৰে (Destroyed)। একে সময়তে, স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এনে কৰাটো সঠিক বুলি বিবেচনা কৰা নহয়।

কিছুমান বস্তু আছে যিবোৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে বাথৰুমত ৰখাটো সঠিক নহয় কিয়নো সেইবোৰ বাথৰুমত ৰাখিলে ধ্বংস হ'ব পাৰে (Destroyed)। একে সময়তে, স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এনে কৰাটো সঠিক বুলি বিবেচনা কৰা নহয়।

কিছুমান বস্তু আছে যিবোৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে বাথৰুমত ৰখাটো সঠিক নহয় কিয়নো সেইবোৰ বাথৰুমত ৰাখিলে ধ্বংস হ'ব পাৰে (Destroyed)। একে সময়তে, স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এনে কৰাটো সঠিক বুলি বিবেচনা কৰা নহয়।

  • Share this:
কেতিয়াবা প্ৰয়োজন হয়, কেতিয়াবা ফেশ্বন আৰু কেতিয়াবা ইজনে সিজনক নকল কৰাত মানুহে প্ৰায়ে বাথৰুমত (Bathroom) কিছুমান বস্তু ৰাখে। ইয়াত ঔষধ, মেকআপ সামগ্ৰী, কিতাপ (Books) আৰু ইলেক্ট্ৰনিক সামগ্ৰীৰ দৰে বহুতো বস্তু অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। কিন্তু ধৰি লওঁক কিছুমান বস্তু আছে যিবোৰ বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে বাথৰুমত ৰখাটো সঠিক নহয় কিয়নো সেইবোৰ বাথৰুমত ৰাখিলে ধ্বংস হ'ব পাৰে (Destroyed)। একে সময়তে, স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এনে কৰাটো সঠিক বুলি বিবেচনা কৰা নহয়।

বাথৰুমত পৰিহাৰ কৰিব লগা বস্তুবোৰ কি কি জানিব লৈ আহক।

ইলেক্ট্ৰনিক সামগ্ৰী

বহুতো মানুহৰ বাথৰুমত গান শুনাৰ অভ্যাস আছে। ফলস্বৰূপে, তেওঁলোকে বাথৰুমত আইপড বা ৰেডিঅ'ৰ দৰে বস্তু এৰি যায়। আনহাতে যিকোনো ইলেক্ট্ৰনিক সামগ্ৰী কেতিয়াও বাথৰুমত ৰাখিব নালাগে। দৰাচলতে, বাথৰুমত আৰ্দ্ৰতা থাকে যি এই বস্তুবোৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব পাৰে।

কিতাপ আৰু আলোচনী

বহুলোকৰ বাথৰুমত কিতাপ বা আলোচনী পঢ়াৰ অভ্যাস আছে। যাৰ বাবে তেওঁলোকে এই বস্তুবোৰ বাথৰুমত ৰাখে। এনে কৰোতে সেয়া নষ্ট হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। একে সময়তে, স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এয়া ভুল। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে কাগজৰ সামগ্ৰীবোৰে বাথৰুমত আৰ্দ্ৰতাৰ বাবে আৰ্দ্ৰতা শোষণ কৰে। একে সময়তে, সেইবোৰত বেক্টেৰিয়াও বিকশিত হ'বলৈ আৰম্ভ কৰে।

মেকআপ সামগ্ৰী

মেকআপ সামগ্ৰীবোৰ বাথৰুম কেবিনেটত থবলৈ বহুলোকে ভাল পায়। বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, এই পদ্ধতিটোও শুদ্ধ বুলি গণ্য কৰা নহয়। ই মেকআপ সামগ্ৰীবোৰ ময়েশ্চাৰাইজ হোৱাৰ আশংকা ৰাখে যিয়ে আপোনাৰ ব্যয়বহুল মেকআপ সামগ্ৰীবোৰ নষ্ট কৰিব পাৰে।

টাৱেল

ঠিক আছে, বাথৰুমত টাৱেল ব্যৱহাৰ কৰিব লগা একমাত্ৰ বস্তু। কিন্তু বহুলোকে ইয়াক বাথৰুমত তিয়াই ৰাখে। এনে কৰোতে আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক হ'ব পাৰে। এটা হ'ল বাথৰুমত ইতিমধ্যে আৰ্দ্ৰতা আছে ইয়াৰ লগতে টাৱেলখন সোনকালে শুকাই নাযায়। এই ক্ষেত্ৰত, টাৱেলত বেক্টেৰিয়া বৃদ্ধি হোৱাৰ আশংকা থাকে।

ঔষধ

বহুলোকে বাথৰুম কেবিনেটত ঔষধ ৰাখে। এনে কৰোতে আপুনি এনে কৰা পৰিহাৰ কৰা উচিত কিয়নো বাথৰুমৰ আৰ্দ্ৰতাৰ ফলত ঔষধ নষ্ট হ'ব পাৰে। ঔষধবোৰ সদায় কোঠাৰ উষ্ণতাত ৰাখিব। (Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ বিশ্বাসৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮ অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by:Kokil Sarma
First published: