உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • health-well-being
    • »
    • Hot Food Side Effects: আপুনি গৰম খানা খাবলৈ ভাল পায় নেকি ? জানক গৰম খাদ্যৰ পৰা কি কি ক্ষতি হ'ব পাৰে ?

    Hot Food Side Effects: আপুনি গৰম খানা খাবলৈ ভাল পায় নেকি ? জানক গৰম খাদ্যৰ পৰা কি কি ক্ষতি হ'ব পাৰে ?

    কিছুমান লোকে কেৱল শীতকালত (Winter) নহয়, যিকোনো ঋতুতে গৰম খাদ্য (Hot Food) খাবলৈ পছন্দ কৰে। কিছুমান মানুহ আছে যিয়ে নিয়মীয়াকৈ অত্যাধিক গৰম খাদ্য খাবলৈ ভাল পায়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে অত্যাধিক গৰম খোৱাটোৱে আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে?

    কিছুমান লোকে কেৱল শীতকালত (Winter) নহয়, যিকোনো ঋতুতে গৰম খাদ্য (Hot Food) খাবলৈ পছন্দ কৰে। কিছুমান মানুহ আছে যিয়ে নিয়মীয়াকৈ অত্যাধিক গৰম খাদ্য খাবলৈ ভাল পায়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে অত্যাধিক গৰম খোৱাটোৱে আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে?

    কিছুমান লোকে কেৱল শীতকালত (Winter) নহয়, যিকোনো ঋতুতে গৰম খাদ্য (Hot Food) খাবলৈ পছন্দ কৰে। কিছুমান মানুহ আছে যিয়ে নিয়মীয়াকৈ অত্যাধিক গৰম খাদ্য খাবলৈ ভাল পায়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে অত্যাধিক গৰম খোৱাটোৱে আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে?

    • Share this:
    Eating Hot Food Side Effects:  কিছুমান লোকে কেৱল শীতকালত (Winter) নহয়, যিকোনো ঋতুতে গৰম খাদ্য (Hot Food) খাবলৈ পছন্দ কৰে। অৱশ্যে, গৰম খাদ্যই সোৱাদ বহুগুণে বৃদ্ধি কৰে, যাৰ ফলত মানুহে গৰম খাদ্য খাবলৈ ভাল পায়। কিন্তু কিছুমান মানুহ আছে যিয়ে নিয়মীয়াকৈ অত্যাধিক গৰম খাদ্য খাবলৈ ভাল পায়। কিন্তু আপুনি জানেনে যে অত্যাধিক গৰম খোৱাটোৱে আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে? যদি নহয়, আজি আমি আপোনাক কওঁ যে অত্যাধিক গৰম খাদ্য খাই আপুনি কি সমস্যা পাব পাৰে।

    এতিয়া আপুনি নিশ্চয় ভাবি আছে যে পিজ্জা, বাৰ্গাৰ, চাউমিনৰ দৰে ঠাণ্ডা বস্তু খোৱাৰ বাবে কিয় টকা খৰচ কৰিব লাগে। গতিকে মোক কওঁক যে এই বস্তুবোৰ ইমান গৰম নহয় যে ই আপোনাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক। কাৰণ কেতিয়াবা খোৱা বা কিবা কৰিলে শৰীৰত সমস্যা সৃষ্টি কৰিবলৈ ভয় নকৰে। সমস্যাটো হ'ল যেতিয়া নিয়মীয়াকৈ যিকোনো কাম কৰা হয়। গতিকে যদি আপুনি প্ৰতিদিনে অত্যাধিক গৰম খাব বিচাৰে, আপুনি অসুবিধাবোৰ জানিব লাগিব।

    পেটৰ ক্ষতি হ'ব পাৰে

    অত্যাধিক গৰম খাদ্য খালে আপোনাৰ পেট ক্ষতি হ'ব পাৰে। দৰাচলতে, পেটৰ ভিতৰৰ ছাল যথেষ্ট সূক্ষ্ম, যি অত্যাধিক গৰম খাদ্য সহ্য কৰিব নোৱাৰে। যাৰ ফলত আপোনাৰ পেটত জ্বলা-পোৰা, উষ্ণতা আৰু বিষ হ'ব পাৰে। ইয়াৰ ফলত আপোনাৰ আৰু বহুতো সমস্যা হ'ব পাৰে।

    দাঁতৰ ক্ষতি হ'ব পাৰে
    অত্যাধিক গৰম খাদ্য খালে আপোনাৰ দাঁতৰ ক্ষতি হ'ব পাৰে। অত্যাধিক গৰম খোৱাৰ ফলত আপোনাৰ দাঁতৰ এনামেলফাট হ'ব পাৰে, যি কেৱল আপোনাৰ দাঁতৰ স্বাস্থ্য নষ্ট নকৰে কিন্তু লগতে আপোনাৰ দাঁতৰ সৌন্দৰ্যধ্বংস কৰিব পাৰে।

    জিভা আৰু মুখৰ ছাল ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে

    অত্যাধিক গৰম খাদ্য খালে আপোনাৰ জিভাৰ সোৱাদৰ কলিবোৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে যিয়ে আপোনাক সোৱাদ অনুভৱ কৰায়। গতিকে আপুনি খাদ্যৰ সোৱাদ নাজানিব। একে সময়তে, আপোনাৰ মুখৰ ছাল জ্বলিব পাৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    (Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ বিশ্বাসৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮- অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
    Published by:Kokil Sarma
    First published: