• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • Eggs in Refrigerator : আপুনি কেঁচা কণী ফ্ৰীজত ৰাখে নেকি ? যদি ৰাখে তেন্তে আপুনি কি ভুল কৰিছে ?

Eggs in Refrigerator : আপুনি কেঁচা কণী ফ্ৰীজত ৰাখে নেকি ? যদি ৰাখে তেন্তে আপুনি কি ভুল কৰিছে ?

আমাৰ দৈনন্দিন আহাৰত কণী অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ৷ আমি কণী কিনি ফ্ৰিজত ৰাখো৷ কিন্তু বহুলোকে নাজানে যে কেঁচা কণী ৰেফ্ৰিজেৰেটৰত ৰাখিব নালাগে৷ এই সংঘাত দূৰ কৰিবলৈ ব্ৰিটেইনৰ প্ৰখ্যাত ৰান্ধনী জেমছ মাৰ্টিনে দেখুৱাইছে (Reasons why should you not keep eggs in refrigerator )।

আমাৰ দৈনন্দিন আহাৰত কণী অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ৷ আমি কণী কিনি ফ্ৰিজত ৰাখো৷ কিন্তু বহুলোকে নাজানে যে কেঁচা কণী ৰেফ্ৰিজেৰেটৰত ৰাখিব নালাগে৷ এই সংঘাত দূৰ কৰিবলৈ ব্ৰিটেইনৰ প্ৰখ্যাত ৰান্ধনী জেমছ মাৰ্টিনে দেখুৱাইছে (Reasons why should you not keep eggs in refrigerator )।

আমাৰ দৈনন্দিন আহাৰত কণী অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ৷ আমি কণী কিনি ফ্ৰিজত ৰাখো৷ কিন্তু বহুলোকে নাজানে যে কেঁচা কণী ৰেফ্ৰিজেৰেটৰত ৰাখিব নালাগে৷ এই সংঘাত দূৰ কৰিবলৈ ব্ৰিটেইনৰ প্ৰখ্যাত ৰান্ধনী জেমছ মাৰ্টিনে দেখুৱাইছে (Reasons why should you not keep eggs in refrigerator )।

  • Share this:
আমাৰ দৈনন্দিন আহাৰত কণী অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ৷ আমি কণী কিনি ফ্ৰিজত ৰাখো৷ কিন্তু বহুলোকে নাজানে যে কেঁচা কণী ৰেফ্ৰিজেৰেটৰত ৰাখিব নালাগে৷ এই সংঘাত দূৰ কৰিবলৈ ব্ৰিটেইনৰ প্ৰখ্যাত ৰান্ধনী জেমছ মাৰ্টিনে দেখুৱাইছে (Reasons why should you not keep eggs in refrigerator ) কাৰণ, তেওঁ দুটা কণী লৈছে৷ এটা হাঁহৰ কণী, আনটো হাতেৰে মুৰ্গীৰ কণী। ফ্রিজত নৰখা হাঁহৰ কণী আৰু ৰেফ্ৰিজেৰেটৰত ২ৰ পৰা ৩ঘণ্টা ৰখাৰ পিছত সিজোৱা হৈছে মুৰ্গীৰ কণী।

মাৰ্টিনে হাঁহৰ কণীটো কাটি পেলায়, ই ভালদৰে উতলা হয়৷ আনহাতে, কুকুৰাৰ কণীটো নিখুঁত হোৱা নাই৷ সোৱাদতো দুটা পাৰ্থক্য আছিল৷ তেওঁ দুয়োটা ফ্লেভাৰৰ মাজৰ পাৰ্থক্যৰ কাৰণো ব্যাখ্যা কৰিছিল৷ জেমছ মাৰ্টিনৰ মতে, ফ্ৰিজত কণী লগোৱা, আন খাদ্যৰ গোন্ধৰ সৈতে মিহলি হৈ পৰিল। সেয়েহে তেওঁ ভাবে, তেনেদৰে সোৱাদ বেলেগ হয়। ৰেফ্ৰিজেৰেটৰ সলনি শুকান ঠাণ্ডা ঠাইত কণী ৰাখিব লাগে। ই কণীৰ স্বাভাৱিক সোৱাদ আৰু গোন্ধ বজাই ৰাখে।
Published by:Kokil Sarma
First published: