• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • গৰম দিনত ছালৰ সমস্যা কেনেকৈ দূৰ কৰিব? পুষ্টিবিদে কি পৰামৰ্শ দিয়ে?

গৰম দিনত ছালৰ সমস্যা কেনেকৈ দূৰ কৰিব? পুষ্টিবিদে কি পৰামৰ্শ দিয়ে?

পুষ্টিবিদ ৰুজুতাই তাপ উপশম কৰাৰ আৰু পিম্পল, বমছ, ফুলা, ডায়েৰিয়া, এচিডিটি, পেটৰ ৰোগ আৰু ব্ৰেকআউটৰ দৰে সমস্যাবোৰ দূৰ কৰাৰ কিছুমান উপায় নিৰ্ধাৰণ কৰিছে, যিবোৰ ঘৰুৱা হোৱাৰ লগতে প্ৰাকৃতিক (Natural)।

পুষ্টিবিদ ৰুজুতাই তাপ উপশম কৰাৰ আৰু পিম্পল, বমছ, ফুলা, ডায়েৰিয়া, এচিডিটি, পেটৰ ৰোগ আৰু ব্ৰেকআউটৰ দৰে সমস্যাবোৰ দূৰ কৰাৰ কিছুমান উপায় নিৰ্ধাৰণ কৰিছে, যিবোৰ ঘৰুৱা হোৱাৰ লগতে প্ৰাকৃতিক (Natural)।

পুষ্টিবিদ ৰুজুতাই তাপ উপশম কৰাৰ আৰু পিম্পল, বমছ, ফুলা, ডায়েৰিয়া, এচিডিটি, পেটৰ ৰোগ আৰু ব্ৰেকআউটৰ দৰে সমস্যাবোৰ দূৰ কৰাৰ কিছুমান উপায় নিৰ্ধাৰণ কৰিছে, যিবোৰ ঘৰুৱা হোৱাৰ লগতে প্ৰাকৃতিক (Natural)।

  • Share this:
গ্ৰীষ্মকালত মানুহে বিভিন্ন ধৰণৰ অসুবিধাৰ সন্মুখীন হয়। এই সমস্যা সমূহৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ বিভিন্ন পদ্ধতি (Remedies) অৱলম্বন কৰা হয়। এইবাৰ আপুনি দেশৰ এগৰাকী প্ৰখ্যাত পুষ্টিবিদ (Nutritionist) ৰুজুতা দিৱেকৰে দেখুওৱা পদ্ধতিবোৰ চেষ্টা কৰিব পাৰে যিয়ে চেলিব্ৰিটিসকলক গাইড কৰে। ৰুজুতাই চেলিব্ৰিটিসকলক গাইড কৰাৰ লগতে ছচিয়েল নেটৱৰ্কিংৰ জৰিয়তে সাধাৰণ লোকসকলক গাইড কৰে।

এইবাৰ ৰুজুতাই তাপ উপশম কৰাৰ আৰু পিম্পল, বমছ, ফুলা, ডায়েৰিয়া, এচিডিটি, পেটৰ ৰোগ আৰু ব্ৰেকআউটৰ দৰে সমস্যাবোৰ দূৰ কৰাৰ কিছুমান উপায় নিৰ্ধাৰণ কৰিছে, যিবোৰ ঘৰুৱা হোৱাৰ লগতে প্ৰাকৃতিক (Natural)। আপুনিও শিকক এই ঘৰুৱা পদ্ধতিসমূহ।

ৱাৰিয়ালি (চ’ফ) চৰবত
ৰুজুতাই উত্তাপৰ লগতে কোষ্ঠ কাঠিন্য আৰু এচিডিটি উপশম কৰিবলৈ ৱাৰিয়ালি বা চ’ফৰ চৰবত সেৱন কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে। তেখেতৰ মতে, এই চৰবত পান কৰিলে হজম শক্তি উন্নত হয়। কোষ্ঠ কাঠিন্য আৰু বদহজমৰ দৰে পেটৰ সমস্যাও আঁতৰ কৰা হয়। একে সময়তে, সতেজতা আৰু লঘুতা থাকে। চ’ফৰ চৰবতে মুখৰ পৰা অহা দুৰ্গন্ধৰ পৰাও সকাহ দিয়ে আৰু শৰীৰক বিষমুক্ত কৰে।

পুষ্টিবিদ ৰুজুতাই জনাইছে যে গ্ৰীষ্মকালত পপী গুটিৰ ব্যৱহাৰ শৰীৰৰ বাবে অতি উপকাৰী। ইয়াৰ বাবে, পপীৰ কিছু শিপা পানীৰ বটলত ৰাখক। ইয়াৰ তিনি ঘণ্টা পিছত পানী সেৱন কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব। আপুনি এই পানী তিনি দিনলৈকে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। তাৰ পিছত বটলটোৰ পৰা পপী গুটিবোৰ আঁতৰ কৰি ইয়াক পৃথক কৰক আৰু ইয়াক ৰ'দত শুকুৱাওক আৰু ইয়াক পুনৰ ব্যৱহাৰ কৰক। এই পানী সেৱনৰ ফলত সতেজৰ লগতে পাতল অনুভৱ কৰিব।

ৰুজুতাই কয় পানীত দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে পপী গুটি (Poppy Seeds) ব্যৱহাৰ কৰাৰ পিছত, আপুনি বিচাৰিলে ইয়াক বডী স্ক্ৰাবাৰ হিচাপেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ ব্যৱহাৰে গ্ৰীষ্মৰ দিনবোৰত শৰীৰৰ চোকোৰা ভাল কৰাত সহায় কৰে। তেখেতে এইটোও বৰ্ণনা কৰিছিল যে ঘৰত কাপোৰৰ পৰ্দাৰ সলনি পপীৰ পৰ্দা ব্যৱহাৰ কৰিলে ভাল হ'ব।

গা ধুবলৈ চন্দনৰ পানী ব্যৱহাৰ কৰিব
যদি গ্ৰীষ্মকালত চন্দন কাঠৰ পানীৰে গা ধোৱাৰ ফলত শৰীৰৰ বহুতো লাভালাভ হয়, পুষ্টিবিদে কয়। ইয়াৰ বাবে, চন্দন কাঠটুকুৰা শিল এটুকুৰাত ঘঁহি দিয়ক আৰু চন্দন উলিয়াওক। তাৰ পিছত গা ধোৱাৰ শেষ পৰ্যায়ত, ইয়াক দুই মগ পানীৰ সৈতে মিহলি কৰক আৰু এই পানীৰে গা ধুৱক। ই কেৱল সতেজতা প্ৰদান নকৰে লগতে ছাল সম্পৰ্কীয় সমস্যাও আঁতৰ কৰিব। একে সময়তে, শৰীৰৰ পৰা চন্দনৰ সুগন্ধ অব্যাহত থাকিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি