உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • health-well-being
    • »
    • Omicron Testing Kit: ভাৰতত অমিক্ৰনৰ টেষ্ট কিটত অনুমোদন, অতি সহজেই ধৰা পৰিব কোৰোণাৰ অমিক্ৰন ভেৰিয়েণ্ট

    Omicron Testing Kit: ভাৰতত অমিক্ৰনৰ টেষ্ট কিটত অনুমোদন, অতি সহজেই ধৰা পৰিব কোৰোণাৰ অমিক্ৰন ভেৰিয়েণ্ট

    Omicron Testing Kit: টাটা মেডিকেল এণ্ড ডায়গনষ্টিক (TATA MD)ৰ দ্বাৰা বিকশিত কৰা এই কিটটোৰ নাম 'অমিচিওৰ' (OmiSure) ৰখা হৈছে।

    Omicron Testing Kit: টাটা মেডিকেল এণ্ড ডায়গনষ্টিক (TATA MD)ৰ দ্বাৰা বিকশিত কৰা এই কিটটোৰ নাম 'অমিচিওৰ' (OmiSure) ৰখা হৈছে।

    Omicron Testing Kit: টাটা মেডিকেল এণ্ড ডায়গনষ্টিক (TATA MD)ৰ দ্বাৰা বিকশিত কৰা এই কিটটোৰ নাম 'অমিচিওৰ' (OmiSure) ৰখা হৈছে।

    • Share this:
    ভাৰতীয় চিকিৎসা গৱেষণা পৰিষদে (ICMR) SARS-CoV-2 কোৰোণা ভাইৰাছৰ 'অমিক্ৰন' প্ৰকাৰ চিনাক্ত কৰিবলৈ এটা পৰীক্ষা মূলক কিট (Omicron Testing Kit)ত অনুমোদন জনাইছে। কিটটো টাটা মেডিকেল এণ্ড ডায়গনষ্টিক (TATA MD)ৰ দ্বাৰা বিকশিত কৰা হৈছে আৰু ইয়াৰ নাম 'অমিচিওৰ' (OmiSure) ৰখা হৈছে। নিৰন্তৰ পৰীক্ষাৰ পিছত অনুমোদনৰ বাবে আৰটি-পিচিআৰ কিট 'OmiSure' ICMRলৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল। এই কিটটো ৰোগীৰ ক্ষেত্ৰত অমিক্ৰন নিশ্চিত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব আৰু ইয়াৰ এছ জিন ড্ৰপআউট বা এছ জিন লক্ষণযুক্ত বিফলতা (SGTF) নীতি ব্যৱহাৰ কৰিব।

    ভাৰতীয় চিকিৎসা গৱেষণা পৰিষদৰ (ICMR) মতে ৩০ ডিচেম্বৰত 'অমিচিওৰ'ত অনুমোদন জনাইছিল। বৰ্তমান ভাৰতত অমিক্ৰন চিনাক্ত কৰিবলৈ ব্যৱহৃত কিটটো আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বৈজ্ঞানিক সঁজুলি কোম্পানী থাৰ্মো ফিচাৰে বিকশিত কৰিছে। এই কিটটোৱে বিভিন্ন ধৰণৰ ভাইৰাছ চিনাক্ত কৰিবলৈ এছজিটিএফ ৰণনীতিও ব্যৱহাৰ কৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: