• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই থোৱা 'কেঁচা বাদাম' খাব, ই স্বাস্থ্যৰ বাবে অত্যন্ত উপকাৰী ...

গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই থোৱা 'কেঁচা বাদাম' খাব, ই স্বাস্থ্যৰ বাবে অত্যন্ত উপকাৰী ...

Soaked Raw Peanuts Benefits : সাধাৰণতে কোৱা হয় যে শীতকালত বাদাম (Peanuts) খোৱাৰ বাবে উপকাৰী। কিন্তু যদি আপুনি ইয়াক গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই খায়, তেনেহ'লে ইয়াৰ পৰা বহু প্ৰকাৰৰ স্বাস্থ্য সমস্যা আঁতৰ কৰিব পাৰি।

Soaked Raw Peanuts Benefits : সাধাৰণতে কোৱা হয় যে শীতকালত বাদাম (Peanuts) খোৱাৰ বাবে উপকাৰী। কিন্তু যদি আপুনি ইয়াক গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই খায়, তেনেহ'লে ইয়াৰ পৰা বহু প্ৰকাৰৰ স্বাস্থ্য সমস্যা আঁতৰ কৰিব পাৰি।

Soaked Raw Peanuts Benefits : সাধাৰণতে কোৱা হয় যে শীতকালত বাদাম (Peanuts) খোৱাৰ বাবে উপকাৰী। কিন্তু যদি আপুনি ইয়াক গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই খায়, তেনেহ'লে ইয়াৰ পৰা বহু প্ৰকাৰৰ স্বাস্থ্য সমস্যা আঁতৰ কৰিব পাৰি।

  • Share this:
Soaked Raw Peanuts Benefits : সাধাৰণতে কোৱা হয় যে শীতকালত বাদাম (Peanuts) খোৱাৰ বাবে উপকাৰী। কিন্তু যদি আপুনি ইয়াক গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই খায়, তেনেহ'লে ইয়াৰ পৰা বহু প্ৰকাৰৰ স্বাস্থ্য সমস্যা আঁতৰ কৰিব পাৰি। দৰাচলতে, যদি আপুনি গ্ৰীষ্মকালত অত্যাধিক ভজা বাদাম খায়, ই গেছ, এচিডিটি আৰু বদহজমৰ দৰে সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

অনলিমাইহেল্থৰ মতে, সেয়েহে, গ্ৰীষ্মকালত ভজা বাদামৰ সলনি, যদি আপুনি কেঁচা চিনাবাদাম বোৰ উতলাই বা পানীত তিয়াই খায়, তেনেহ'লে ই বহুতো সমস্যা আঁতৰ কৰিব পাৰে। তিয়াই থোৱা বাদাম খোৱাটোৱে কেৱল মেদবহুলতা, দুৰ্বলতা আদি আঁতৰ নকৰে, লগতে হাৰ্ট ষ্ট্ৰং কৰে। গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই থোৱা কেঁচা বাদাম খোৱাৰ লাভালাভবোৰ কি জানিক।

গৰমত তিয়াই থোৱা বাদাম খোৱাৰ লাভালাভ

হৃদযন্ত্ৰ স্বাস্থ্যৱান হৈ থাকে
যদি আমি খাদ্যত কেঁচা বাদাম ৰাতিটো তিয়াই অন্তৰ্ভুক্ত কৰোঁ, তেনেহ'লে ই আপোনাৰ শৰীৰৰ ৰক্ত সঞ্চালন উন্নত কৰিব আৰু হাৰ্ট ভালদৰে কাম কৰিব। হৃদযন্ত্ৰ স্বাস্থ্যৱান ৰাখিবলৈ, আপুনি এনেদৰে কেঁচা বাদাম খাব পাৰে।

পিঠি আৰু গাঁঠিৰ বিষৰ পৰা সকাহ
যদি আপুনি ৰাতিটো ৰাতিটো তিয়াই বাদাম খায়, তেনেহ'লে ই গাঁঠি আৰু কঁকালৰ বিষ হ্ৰাস কৰিব পাৰে। দৰাচলতে, ইয়াত থকা প্ৰ'টিন আৰু কেলচিয়ামে গাঁঠি আৰু কঁকালৰ বিষ উপশম কৰাত সহায় কৰে।

কৰ্কট ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষা
যদি আপুনি কেঁচা বাদাম তিয়াই খায়, তেনেহ'লে ই কৰ্কট ৰোগৰ দৰে গুৰুতৰ ৰোগৰ পৰাও নিজকে সুৰক্ষিত কৰিব পাৰে। দৰাচলতে, ইয়াত যথেষ্ট পৰিমাণৰ এণ্টিঅক্সিডেণ্ট আৰু বহুতো পুষ্টি থাকে যি কৰ্কট ৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰাত কাৰ্যকৰী হয়।

পেশীবোৰ শক্তিশালী কৰে
যদি আপুনি নিয়মীয়াকৈ কেঁচা বাদাম খায়, ই আপোনাৰ পেশী উন্নত কৰে। ই আপোনাৰ পেশী টোন কৰাতো যথেষ্ট উপকাৰী।

এচিডিটি আঁতৰাওক
এচিডিটিৰ সমস্যাৰ বাবে গ্ৰীষ্মকালত তিয়াই থোৱা বাদাম উপকাৰী। ইয়াত থকা পটেছিয়াম, তাম, কেলচিয়াম, মেঙ্গানিজ, আইৰণ আদি পুষ্টি পেটৰ সমস্যা আঁতৰ কৰাত কাৰ্যকৰী।

ডায়েবেটিচৰ পৰা আঁতৰি থাকিব পাৰি
তিতা আৰু কেঁচা চিনাবাদামে ৰক্ত শৰ্কৰাও নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখে, যি ডায়েবেটিচৰ দৰে সমস্যা প্ৰতিহত কৰিব পাৰে। চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শৰ পিছত আপুনি ইয়াক ল'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি