• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • Leg Pain: যদি আপোনাৰ ভৰিত বিষ হয় তেন্তে গ্ৰহণ কৰিবলগা ৪ টা ঘৰুৱা পৰামৰ্শ, ইয়াৰ ফলত আপুনি পাব সকাহ ...

Leg Pain: যদি আপোনাৰ ভৰিত বিষ হয় তেন্তে গ্ৰহণ কৰিবলগা ৪ টা ঘৰুৱা পৰামৰ্শ, ইয়াৰ ফলত আপুনি পাব সকাহ ...

দৌৰা আৰু খেলাৰ পিছত মানুহৰ ভৰিত প্ৰায়ে বিষ হয় (Leg Pain)। কিছুমান ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ (Home remedies) সৈতে জীৱনশৈলীৰ কিছু পৰিৱৰ্তন কৰিলে ভৰিৰ বিষ উপশম কৰিব পাৰে।

দৌৰা আৰু খেলাৰ পিছত মানুহৰ ভৰিত প্ৰায়ে বিষ হয় (Leg Pain)। কিছুমান ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ (Home remedies) সৈতে জীৱনশৈলীৰ কিছু পৰিৱৰ্তন কৰিলে ভৰিৰ বিষ উপশম কৰিব পাৰে।

দৌৰা আৰু খেলাৰ পিছত মানুহৰ ভৰিত প্ৰায়ে বিষ হয় (Leg Pain)। কিছুমান ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ (Home remedies) সৈতে জীৱনশৈলীৰ কিছু পৰিৱৰ্তন কৰিলে ভৰিৰ বিষ উপশম কৰিব পাৰে।

  • Share this:
দৌৰা আৰু খেলাৰ পিছত মানুহৰ ভৰিত প্ৰায়ে বিষ হয় (Leg Pain)। যদি কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ আপোনাৰ ভৰি বিষাই আছে ইয়াৰ বহুতো কাৰণ হ'ব পাৰে ভৰিৰ বিষ, অস্বস্তিকৰ জোতা, আৰ্থ্ৰাইটিছ, মেদবহুলতা আৰু বৃদ্ধ বয়সৰ অন্যান্য কাৰণত পুষ্টিৰ অভাৱ। কিছুমান ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰৰ (Home remedies) সৈতে জীৱনশৈলীৰ কিছু পৰিৱৰ্তন কৰিলে ভৰিৰ বিষ উপশম কৰিব পাৰে।

গৰম পানী

যেতিয়া শিৰাবোৰত সঠিক ৰক্ত সঞ্চালন নাথাকে, ভৰিত প্ৰায়ে বিষ হয়। তেজৰ প্ৰবাহ সংশোধন কৰিবলৈ আৰু ভৰি শিথিল কৰিবলৈ গৰম পানী ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে যাতে আপুনি গৰম মোনা বা গৰম টাৱেল বা গৰম পানীৰে আপোনাৰ ভৰি ডুবাই থকা বাল্টি এটাত বহিব পাৰে।

ইপছম নিমখ

আজিকালি, চাপ হ্ৰাস কৰিবলৈ ইপছম নিমখও ব্যৱহাৰ কৰা হয়, ইয়াক সহজে চিকিৎসা দোকানত পোৱা যাব। গৰম পানীত চডা যোগ দিয়ক আৰু ইয়াত আপোনাৰ ভৰিত বহক, যি আপোনাৰ পেশীৰ পৰা সকাহ দিব আৰু বিষ উপশম কৰিব।

ভিটামিন ডি

ভিটামিন ডিৰ অভাৱৰ ফলত পেশীৰ বিষ হয় ইয়াৰ উপৰিও হাড় দূৰ্বল হয় ভিটামিন ডি-ৰ বাবে ৰাতিপুৱা আৰু সন্ধিয়াৰ সূৰ্যৰ পোহৰ লোৱাটো সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ। ইয়াৰ উপৰিও আপোনাৰ আহাৰত ভিটামিন ডি অধিক থকা খাদ্য যেনে কণী, চালমন, মাছ, ওটমিল, চয়া, গাখীৰ, কাঠফুলা আদি অন্তৰ্ভুক্ত কৰা।

পেপাৰমিণ্ট চাহ

যদি আপোনাৰ পেপাৰমিণ্ট গছ আছে অৰ্থাৎ উদ্ভিদ, গৰম পানীত কিছু পাত যোগ দিয়ক আৰু চাপ দিয়ক আৰু সেইবোৰ খাওক। লগতে আজিকালি বজাৰত পেপাৰমিণ্ট চাহৰ মোনা আছে, সেইবোৰ লওক আৰু গৰম পানীত ৰাখক আৰু তাৰ পিছত বিষ উপশম কৰিবলৈ আপোনাৰ ভৰি ডুবাই দিয়ক।(Disclaimer: এই প্ৰবন্ধৰ তথ্য সাধাৰণ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত। নিউজ১৮ অসমে এয়া নিশ্চিত নকৰে। এইবোৰ কাৰ্যকৰী কৰাৰ আগতে সংশ্লিষ্ট বিশেষজ্ঞৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।)
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি