உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • health-well-being
    • »
    • Happy Chocolate Day 2022: আজি উদযাপন কৰা হৈছে চকলেট দিৱস ! এই বিশেষ দিনটোত ডাৰ্ক চকলেট খোৱাৰ লাভালাভবোৰ জানো আহক ...

    Happy Chocolate Day 2022: আজি উদযাপন কৰা হৈছে চকলেট দিৱস ! এই বিশেষ দিনটোত ডাৰ্ক চকলেট খোৱাৰ লাভালাভবোৰ জানো আহক ...

    Happy Chocolate Day 2022: আপুনি আপোনাৰ সঙ্গীক উপহাৰ হিচাপে ডাৰ্ক চকলেট দিব পাৰে। হেল্থলাইনৰ বাতৰি অনুসৰি, ডাৰ্ক চকলেটে আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুতো ইতিবাচক লাভালাভ প্ৰদান কৰে। ই ৰক্ত শৰ্কৰা (Blood Sugar) আৰু হৃদৰোগৰ দৰে গুৰুতৰ ৰোগবোৰ শৰীৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে।

    Happy Chocolate Day 2022: আপুনি আপোনাৰ সঙ্গীক উপহাৰ হিচাপে ডাৰ্ক চকলেট দিব পাৰে। হেল্থলাইনৰ বাতৰি অনুসৰি, ডাৰ্ক চকলেটে আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুতো ইতিবাচক লাভালাভ প্ৰদান কৰে। ই ৰক্ত শৰ্কৰা (Blood Sugar) আৰু হৃদৰোগৰ দৰে গুৰুতৰ ৰোগবোৰ শৰীৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে।

    Happy Chocolate Day 2022: আপুনি আপোনাৰ সঙ্গীক উপহাৰ হিচাপে ডাৰ্ক চকলেট দিব পাৰে। হেল্থলাইনৰ বাতৰি অনুসৰি, ডাৰ্ক চকলেটে আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুতো ইতিবাচক লাভালাভ প্ৰদান কৰে। ই ৰক্ত শৰ্কৰা (Blood Sugar) আৰু হৃদৰোগৰ দৰে গুৰুতৰ ৰোগবোৰ শৰীৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে।

    • Share this:
    Happy Chocolate Day 2022: আপোনাৰ সঙ্গীক চকলেট উপহাৰ দি, আপুনি তেওঁক দেখুৱাব পাৰে যে তেওঁৰ প্ৰেম আপোনাৰ বাবে কিমান বিশেষ। যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি আপোনাৰ সঙ্গীক উপহাৰ ডাৰ্ক চকলেট দিব পাৰে। হেল্থলাইনৰ বাতৰি অনুসৰি, ডাৰ্ক চকলেটে আমাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে বহুতো ইতিবাচক লাভালাভ প্ৰদান কৰে। ই ৰক্ত শৰ্কৰা আৰু হৃদৰোগৰ দৰে গুৰুতৰ ৰোগবোৰ শৰীৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে। কেৱল সেয়াই নহয়, ইয়াক খোৱাটোৱে চাপ হ্ৰাস কৰে। ডাৰ্ক চকলেট খাই আপুনি কোনবোৰ ৰোগৰ পৰা আঁতৰি থাকিব পাৰে জানো আহক।

    ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ নিয়ন্ত্ৰণ
    ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ সৈতে, শৰীৰত বহুতো গুৰুতৰ ৰোগৰ আশংকাও বৃদ্ধি হয়। ডাৰ্ক চকলেটৰ এনে গুণাগুণ আছে যি শৰীৰত ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ বজাই ৰাখিব পাৰে, যাৰ ফলত আপুনি ডায়েবেটিচৰ দৰে ৰোগৰ কবলৰ পৰাও এৰাই চলিব পাৰে।

    হৃদৰোগৰ পৰা আঁতৰি থাকিব
    ডাৰ্ক চকলেটৰ কাৰ্ডিঅ'প্ৰটেক্টিভ গুণাগুণ আছে। ই হৃদযন্ত্ৰক বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ গুৰুতৰ ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে। কাৰ্ডিওভাস্কুলাৰ ৰোগ পৰিহাৰ কৰিবলৈ আপুনি ডাৰ্ক চকলেট খাব পাৰে।

    এণ্টি-এংজিগ কাম কৰে
    বৰ্ধিত বয়সৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰিবলৈ ডাৰ্ক চকলেটৰ এটা বিশেষ বৈশিষ্ট্য আছে। গতিকে যিসকলে বৰ্ধিত বয়সৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰিব বিচাৰে, তেওঁলোকে ডাৰ্ক চকলেট খাব লাগিব। ই এণ্টি-এংজিগ উপাদান হিচাপে কাম কৰে।

    চাপ হ্ৰাস কৰে
    চাপ এনেকুৱা এটা বস্তু যিয়ে এজন ব্যক্তিক তেওঁৰ জীৱনত কোনো সময়ত আমনি কৰে। চাপক বহুতো গুৰুতৰ ৰোগৰ মুখ্য কাৰণ বুলি গণ্য কৰা হয়। চাপ পৰিহাৰ কৰিবলৈ ডাৰ্ক চকলেট যথেষ্ট সহায়ক হ'ব পাৰে। দৰাচলতে, চাপ হ্ৰাস কৰিবলৈ ডাৰ্ক চকলেটৰ এক বিশেষ সম্পত্তি আছে।

    ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰে
    ৰক্তচাপৰ বৰ্ধিত অৱস্থাক উচ্চ ৰক্ত চাপ বুলি কোৱা হয়। উচ্চ ৰক্তচাপৰ সমস্যা থকা লোকসকলে ডাৰ্ক চকলেট খাব পাৰে। ডাৰ্ক চকলেটত মেগনেছিয়াম থাকে যি ৰক্তচাপ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: