உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • health-well-being
    • »
    • Food Allergy: প্ৰাণঘাটী হ'ব পাৰে ফুড এলাৰ্জিও, জানি লওক ইয়াৰ সৈতে জড়িত এইবোৰ কথা

    Food Allergy: প্ৰাণঘাটী হ'ব পাৰে ফুড এলাৰ্জিও, জানি লওক ইয়াৰ সৈতে জড়িত এইবোৰ কথা

    খাদ্য এলাৰ্জি (Food Allergy)ৰ ক্ষেত্ৰত লগে লগে চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়।

    খাদ্য এলাৰ্জি (Food Allergy)ৰ ক্ষেত্ৰত লগে লগে চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়।

    খাদ্য এলাৰ্জি (Food Allergy)ৰ ক্ষেত্ৰত লগে লগে চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়।

    • Share this:
    খাদ্য এলাৰ্জি (Food Allergy) হৈছে প্ৰকৃততে ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালীৰ সৈতে এক প্ৰতিক্ৰিয়া যাৰ ফলত পেটৰ বিষ, ডায়েৰিয়া, খোৱাৰ লগে লগে বমি আদিৰ দৰে সমস্যা হয়। এই সমস্যাটো অতি সচৰাচৰ হয়। আনকি বিশ্বব্যাপী প্ৰায় ৬ শতাংশ প্ৰাপ্তবয়স্ক আৰু ৮ শতাংশ শিশু এই সমস্যাত ভুগিআছে। মায়োক্লিনিকৰ মতে, খাদ্যৰ প্ৰতি এলাৰ্জি থকা লোকসকলে ইয়াক তেওঁলোকৰ আহাৰৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিব লাগিব। তেনে কৰিবলৈ বিফল হ'লে জীৱন বিপদত পৰিব পাৰে। কেৱল এয়াই নহয়, এই সমস্যাটোৰ কোনো চিকিৎসা নিৰাময় নাই আৰু বয়সৰ সৈতে ই আৰু অধিক বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। বহুলোকে খাদ্য এলাৰ্জি আৰু খাদ্য অসহিষ্ণুতাৰ মাজৰ পাৰ্থক্য বুজি নাপায়। এনে পৰিস্থিতিত, খাদ্য অসহিষ্ণুতা গুৰুতৰ অৱস্থা নহয় আৰু ই নিমিষতে আৰোগ্য হয়, আনহাতে খাদ্য এলাৰ্জি (Food Allergy)ৰ ক্ষেত্ৰত লগে লগে চিকিৎসকৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়।

    কোনবোৰ খাদ্যই ফুড এলাৰ্জি সৃষ্টি কৰিব পাৰে?

    গাখীৰ (Milk)
    হেল্থলাইনৰ অনুসৰি গৰুৰ গাখীৰৰ এলাৰ্জি সাধাৰণতে ৩ বছৰতকৈ কম বয়সৰ শিশুৰ ক্ষেত্ৰত দেখা যায়। যেতিয়া এনে হয়, তেওঁলোকক গাখীৰেৰে তৈয়াৰ কৰা সকলো বস্তু খোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। উদাহৰণ স্বৰূপে, গাখীৰ, দৈ, চীজ, গাখীৰ পাউডাৰ, আইচক্ৰীম ইত্যাদি।

    কণী (Egg)
    খাদ্য এলাৰ্জিৰ দ্বিতীয় আটাইতকৈ সচৰাচৰ কাৰণ হৈছে কণী। বেছিভাগ লোক কণীৰ বগা ৰঙৰ প্ৰতি এলাৰ্জিক। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁলোকক কণী মুক্ত আহাৰৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়।

    চিনা বাদাম (Peanut)
    চিনা বাদামৰ প্ৰতি এলাৰ্জিৰ ফলত বহুতো এলাৰ্জিক প্ৰতিক্ৰিয়া হ'ব পাৰে। গৱেষণাত দেখা গৈছে যে কম বয়সতে চিনা বাদাম খোৱাটোৱে ইয়াৰ এলাৰ্জিৰ সম্ভাৱনা হ্ৰাস কৰে। যদিও ই আনুবংশিকো হ'ব পাৰে।

    ছেলফিচ (Shellfish)
    ট্ৰোপোমায়োচিন, ছেলফিচত থকা এক প্ৰ'টিন, এলাৰ্জিৰ মুখ্য কাৰণ। এনে পৰিস্থিতিত, আহাৰত চিংড়ি, মিছামাছ, লবাৰ, স্কিভাডৰ দৰে ছেলফিচ অন্তৰ্ভুক্ত নকৰিব।

    ঘেঁহু (Wheat)
    ঘেঁহুত থকা প্ৰ'টিনৰ বাবে, বহুলোক ইয়াৰ প্ৰতি এলাৰ্জিক হয়। এনে পৰিস্থিতিত ঘেঁহুৰে তৈয়াৰ কৰা বস্তুৰ পৰা আঁতৰি থকাটো প্ৰয়োজনীয়।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: