• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • Benefits of Coffee: কফী ঠাণ্ডাকৈয়ে খাওক বা কম মিঠাকৈ, আপোনাক দীৰ্ঘায়ু কৰাত অতি উপকাৰী কফী

Benefits of Coffee: কফী ঠাণ্ডাকৈয়ে খাওক বা কম মিঠাকৈ, আপোনাক দীৰ্ঘায়ু কৰাত অতি উপকাৰী কফী

গৱেষকসকলে কয় যে এই তথ্যৰ ভিত্তিত চিকিৎসকে তেওঁলোকৰ ৰোগীক পৰামৰ্শ দিব পাৰে যে তেওঁলোকে খাদ্যৰ পৰা কফি বাদ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই। কিন্তু কফিৰ কেলৰিৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে।

গৱেষকসকলে কয় যে এই তথ্যৰ ভিত্তিত চিকিৎসকে তেওঁলোকৰ ৰোগীক পৰামৰ্শ দিব পাৰে যে তেওঁলোকে খাদ্যৰ পৰা কফি বাদ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই। কিন্তু কফিৰ কেলৰিৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে।

গৱেষকসকলে কয় যে এই তথ্যৰ ভিত্তিত চিকিৎসকে তেওঁলোকৰ ৰোগীক পৰামৰ্শ দিব পাৰে যে তেওঁলোকে খাদ্যৰ পৰা কফি বাদ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই। কিন্তু কফিৰ কেলৰিৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে।

  • Share this:
কফি (Coffee) স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল নে বেয়া সেই সম্পৰ্কে সকলোৰে নিজস্ব যুক্তি আছে। কিছুমান মানুহৰ বাবে কফিয়েF অলসতা দূৰ কৰাৰ বাবে উত্তম উপায়, আনহাতে কিছুমানৰ বাবে ই এনে পানীয় যিয়ে শৰীৰক তৎক্ষণাত গৰম কৰি তোলে। কিন্তু দিনটোত কিমান কাপ কফি খালে স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল, সেয়াও বহু পৰিমাণে স্বাস্থ্যৰ অৱস্থাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। কিন্তু, বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে যিকোনো বস্তুৰ অতিৰিক্ত ভাল নহয়, গতিকে সীমাৰ ভিতৰতে লোৱাটোৱেই উত্তম। এতিয়া এটা নতুন গৱেষণাই দাবী কৰিছে যে কফিয়ে আপোনাৰ বয়স বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰে। চীনৰ গুয়ানঝৌ চহৰত অৱস্থিত চাউদাৰ্ণ মেডিকেল ইউনিভাৰ্চিটিৰ গৱেষকসকলে কৰা এই অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে যদি আপুনি দৈনিক সীমাত (দৈনিক ডেৰ পৰা তিনি কাপ) মিঠা বা ফিকা কফি খায়, তেন্তে আপুনি বেছি দিন জীয়াই থাকিব।

ইয়াৰ পূৰ্বে কৰা অধ্যয়নত কফি খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী বুলিও বিশ্বাস কৰা হৈছে। সাত বছৰীয়া এটা ফ’ল’-আপ অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে কফি খোৱা লোকসকলৰ মৃত্যুৰ সম্ভাৱনা কফি নোখোৱা লোকসকলতকৈ কম। এই অধ্যয়নৰ তথ্য প্ৰকাশ পাইছে এনালছ অৱ ইণ্টাৰনেল মেডিচিন নামৰ আলোচনীখনত।

গৱেষকসকলে ব্ৰিটেইনৰ বায়’বেংকৰ তথ্যৰ ওপৰত অধ্যয়ন কৰিছিল। ইয়াৰ সময়ত তেওঁ ১ লাখ ৭১ হাজাৰতকৈ অধিক অংশগ্ৰহণকাৰীৰ পৰা জানিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল যে কফি খোৱাৰ প্ৰভাৱ তেওঁলোকৰ দৈনন্দিন জীৱনত। এইসকল অংশগ্ৰহণকাৰীসকল হৃদৰোগ, কেন্সাৰ আদি ৰোগত আক্ৰান্ত আছিল নে নাই সেই বিষয়ে কোনো তথ্য পোৱা নগ’ল। ৭ বছৰ ধৰি নিৰন্তৰ নিৰীক্ষণৰ অন্তত দেখা গ’ল যে যিকোনো ৰূপত কফি খোৱাটো স্বাস্থ্যৰ বাবে উপকাৰী। দৈনিক ১.৫ৰ পৰা ৩.৫ কাপ মিঠা কফি খোৱা লোকসকলৰ মৃত্যুৰ সম্ভাৱনা কফি নোখোৱা অংশগ্ৰহণকাৰীসকলৰ তুলনাত ২৯ৰ পৰা ৩১% কম আছিল। একেদৰে মিঠা নোহোৱা কফি খোৱা অংশগ্ৰহণকাৰীসকলৰ মৃত্যুৰ সম্ভাৱনা বেছিকৈ নোখোৱাসকলতকৈ ১৬ৰ পৰা ২১% কম আছিল।

অধ্যয়নটোৰ লেখকসকলে কয় যে, “গৱেষণাত জড়িত অংশগ্ৰহণকাৰীসকলৰ তথ্যসমূহ দেশৰ সেই অংশৰ লোকৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা হৈছিল, য’ত কমেও ১০ বছৰ পূৰ্বে চাহ আন পানীয়ৰ দৰেই জনপ্ৰিয় আছিল।” কিন্তু গৱেষকসকলে সতৰ্ক কৰি দিছে যে এই অধ্যয়নত কফি খোৱা লোকসকলে সেৱন কৰা কফিৰ পৰিমাণ ৰেষ্টুৰেণ্ট বা কফি চেইনত সেৱন কৰা পৰিমাণতকৈ কম আছিল। ইয়াৰ লগতে কফি খোৱা বহু লোকে আন পানীয়ৰ সলনি ইয়াক সেৱন কৰে। ইয়াৰ ফলত কফি খোৱা আৰু নোখোৱা লোকৰ মাজত তুলনা কৰাটো কঠিন হৈ পৰিছিল।

গৱেষকসকলে কয় যে এই তথ্যৰ ভিত্তিত চিকিৎসকে তেওঁলোকৰ ৰোগীক পৰামৰ্শ দিব পাৰে যে তেওঁলোকে খাদ্যৰ পৰা কফি বাদ দিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই। কিন্তু কফিৰ কেলৰিৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: