• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • আমলখিৰ চাহে সচাকৈয়ে ওজন হ্ৰাস কৰে নেকি ? জানক ইয়াৰ পৰা আমি কি কি লাভালাভ পাব পাৰো...

আমলখিৰ চাহে সচাকৈয়ে ওজন হ্ৰাস কৰে নেকি ? জানক ইয়াৰ পৰা আমি কি কি লাভালাভ পাব পাৰো...

Image:Shutterstock

Image:Shutterstock

Weight Loss Tips: আমি সকলোৱে জানো যে মেদবহুলতাই বিভিন্ন ধৰণৰ অসুবিধাৰ সৃষ্টি কৰে। যদি আপুনিও ইয়াৰ বাবে বিচলিত, চিন্তা কৰাৰ একো নাই। আমি ইয়াত আপোনাক এটা সহজ ৰেচিপি কৈছো, ই আপোনাক ওজন ভালদৰে নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰিব। শীতকালত ওজন নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ ৰাতিপুৱা কেৱল আমলখি (Gooseberry) চাহ খাব।

  • Share this:
Weight Loss Tips: আমি সকলোৱে জানো যে মেদবহুলতাই বিভিন্ন ধৰণৰ অসুবিধাৰ সৃষ্টি কৰে। যদি আপুনিও ইয়াৰ বাবে বিচলিত, চিন্তা কৰাৰ একো নাই। আমি ইয়াত আপোনাক এটা সহজ ৰেচিপি কৈছো য'ত ল'বলৈ বেছি কষ্ট কৰাৰ প্ৰয়োজন নহ'ব আৰু ই আপোনাক ওজন ভালদৰে নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰিব। এই ৰেচিপিটো অতি সৰল। শীতকালত ওজন নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ ৰাতিপুৱা কেৱল আমলখি (Gooseberry) চাহ খাব।

Health News in Assamese

মেটোবলিজম বৃদ্ধি কৰে

আমলা বহু শতাব্দী ধৰি আমাৰ দেশত চিকিৎসাগতভাৱে ব্যৱহাৰ হৈ আহিছে। TOIৰ বাতৰি অনুসৰি, আমলাৰ বিভিন্ন ঔষধি গুণ আছে। আয়ুৰ্বেদৰ মতে, আমলাই শৰীৰৰ তিনিওটা বাত, পিত্ত আৰু কফ আঁতৰ কৰাত সহায়ক হয়। আমলাই মেটোবলিজম বৃদ্ধি কৰে যিও ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। আমলাই পাচন তন্ত্ৰও উন্নত কৰে। ই কোষ্ঠকাঠিন্য, পেটৰ বিষ আদিৰ পৰাও সকাহ দিব পাৰে।

Latest News in Assamese

আমলা চাহ কেনেদৰে বনাব লাগে

আমলা চাহ তৈয়াৰ কৰিবলৈ ২ কাপ পানী, ১ চাহ চামুচ গ্ৰেটেড আদা, ২টা তুলসী পাত, ১ চাহ চামুচ শুকান আমলখি গুৰি ল'ব। তাৰ পিছত এটা পেনত দুকাপ পানী লওঁক আৰু ইয়াক উতলাওক আৰু আদা, তুলসী পাত আৰু আমলা গুৰি দিয়ক। এই বস্তুবোৰ ১০-১৫ মিনিটৰ বাবে এটা পেনত ভালদৰে উতলাওক। যেতিয়া পানী আধা হয়, ইয়াক চাহপাত দিয়ক আৰু ইয়াত অকণমান জালুক যোগ দিয়ক। যদি আপুনি জিৰাৰ সোৱাদ ভাল পায়, ইয়াত আধা চামুচ জিৰা গুৰি যোগ দিয়ক। আপোনাৰ আমলা চাহ সাজু। আপুনি ইয়াক ৰাতিপুৱা আৰু সন্ধিয়া খাব পাৰে। চাহো আনন্দদায়ক হ'ব আৰু ওজন নিয়ন্ত্ৰণত থাকিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: