• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • ডায়বেটিছৰ পৰা মাত্ৰ ৯০ মিনিটতে পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ সহজ উপায়, এই চাহ সেৱন কৰিলে ৯০ মিনিটতে হ্ৰাস হ'ব ...

ডায়বেটিছৰ পৰা মাত্ৰ ৯০ মিনিটতে পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ সহজ উপায়, এই চাহ সেৱন কৰিলে ৯০ মিনিটতে হ্ৰাস হ'ব ...

শৰীৰৰ পৰা দ্ৰুততাৰে ডায়েবেটিচৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ এটা উপায় আছে। সেয়া হৈছে মালবেৰী চাহ। যদি আপুনি মালবেৰী চাহ খায়, মাত্ৰ ৯০ মিনিটত ডায়েবেটিচ নাইকিয়া হ'ব। এই চাহ সাধাৰণতে গছৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়।

শৰীৰৰ পৰা দ্ৰুততাৰে ডায়েবেটিচৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ এটা উপায় আছে। সেয়া হৈছে মালবেৰী চাহ। যদি আপুনি মালবেৰী চাহ খায়, মাত্ৰ ৯০ মিনিটত ডায়েবেটিচ নাইকিয়া হ'ব। এই চাহ সাধাৰণতে গছৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়।

শৰীৰৰ পৰা দ্ৰুততাৰে ডায়েবেটিচৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ এটা উপায় আছে। সেয়া হৈছে মালবেৰী চাহ। যদি আপুনি মালবেৰী চাহ খায়, মাত্ৰ ৯০ মিনিটত ডায়েবেটিচ নাইকিয়া হ'ব। এই চাহ সাধাৰণতে গছৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়।

  • Share this:
সাম্প্ৰতিক সময়ত ডায়বেটিছ ৰোগীৰ সংখ্যা দেশত উদ্বেগজনক ভাৱে বৃদ্ধি পাইছে। অসমীয়াত বহুমূত্ৰ বুলি জনাজাত এইবিধ ৰোগীৰ সংখ্যা দিনকদিনে বৃদ্ধি পাবলৈ ধৰিছে। অস্বাস্থ্যকৰ খাদ্য, নিদ্ৰাহীনতা আৰু অনিয়ন্ত্ৰিত জীৱনশৈলীৰ বাবেই বহুমূত্ৰ ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে।

কিন্তু এই সকলোবোৰ জীৱনশৈলীৰ ওপৰত ডায়েবেটিচৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ নকৰে। কেতিয়াবা জেনেটিক্সেও এক বিশেষ ভূমিকা পালন কৰে। অৱশ্যে, কাৰণ যিয়েই নহওঁক, যদি আপোনাৰ দুই প্ৰকাৰ ডায়বেটিচ ধৰা পৰে, যেনে- শৰীৰে পৰ্যাপ্ত ইনচুলিন প্ৰস্তুত কৰিবলৈ সক্ষম নহয়, অথবা ইনচুলিনৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী হ্ৰাস পায় আৰু যদি শৰীৰত ইনচুলিন নাইকিয়া হয় তেন্তে ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ বিপদজনকভাৱে বৃদ্ধি হ'বলৈ আৰম্ভ কৰে।

বহুলোকে শৰীৰক স্বাস্থ্যৱান আৰু সুস্থ ৰখাৰ প্ৰাকৃতিক ভাৱে উপায় বিচাৰে ।  ডায়েবেটিচ থকা লোকসকলে ৰোগৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ খাদ্যাভ্যাসত কি খাদ্য খাব লাগিব সেই বিষয়ে জানে। কিন্তু শৰীৰৰ পৰা দ্ৰুততাৰে ডায়েবেটিচৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ এটা উপায় আছে। সেয়া হৈছে মালবেৰী চাহ। যদি আপুনি মালবেৰী চাহ খায়, মাত্ৰ ৯০ মিনিটত ডায়েবেটিচ নাইকিয়া হ'ব। এই চাহ সাধাৰণতে গছৰ পৰা তৈয়াৰ কৰা হয়। চৌদি জাৰ্নেল অফ বায়োলজিকেল চাইণ্সেত প্ৰকাশিত এক অধ্যয়ন অনুসৰি, এই চাহ সেৱনে শৰ্কৰাৰ স্তৰ দ্ৰুততাৰে হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।

চেলিব্ৰিটি পুষ্টিবিদ আৰু লেখিকা কবিতা দেৱগনৰ মতে, এই চাহত ডিএনজে (1-ডিঅক্সিনোজেৰিমাচিন) নামৰ এক যৌগ থাকে, যি ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে। এনে চাহে পোষ্টপ্ৰেণ্ডিয়েল ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি