• Home
  • »
  • News
  • »
  • health-well-being
  • »
  • কুকুৰাৰ মাংস যদি আপোনাৰ প্ৰিয় খাদ্য তেন্তে সাৱধান ! অত্যাধিক কুকুৰাৰ মাংস খালে এইবোৰ বিপদ হ'ব পাৰে ...

কুকুৰাৰ মাংস যদি আপোনাৰ প্ৰিয় খাদ্য তেন্তে সাৱধান ! অত্যাধিক কুকুৰাৰ মাংস খালে এইবোৰ বিপদ হ'ব পাৰে ...

কুকুৰাৰ মাংস সাধাৰণতে এক স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য, যি প্ৰ’টিনেৰে ভৰপূৰ হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ শৰীৰক কেইবাটাও পুষ্টি প্ৰদান কৰে। কিন্তু আপুনি জানেনে কুকুৰাৰ মাংস খোৱাৰ ফলত আপোনাৰ শৰীৰত কি কি পাৰ্শ্বক্ৰিয়া হ’ব পাৰে?

কুকুৰাৰ মাংস সাধাৰণতে এক স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য, যি প্ৰ’টিনেৰে ভৰপূৰ হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ শৰীৰক কেইবাটাও পুষ্টি প্ৰদান কৰে। কিন্তু আপুনি জানেনে কুকুৰাৰ মাংস খোৱাৰ ফলত আপোনাৰ শৰীৰত কি কি পাৰ্শ্বক্ৰিয়া হ’ব পাৰে?

কুকুৰাৰ মাংস সাধাৰণতে এক স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য, যি প্ৰ’টিনেৰে ভৰপূৰ হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ শৰীৰক কেইবাটাও পুষ্টি প্ৰদান কৰে। কিন্তু আপুনি জানেনে কুকুৰাৰ মাংস খোৱাৰ ফলত আপোনাৰ শৰীৰত কি কি পাৰ্শ্বক্ৰিয়া হ’ব পাৰে?

  • Share this:
আপোনাৰ দৈনন্দিন আহাৰ তালিকাত কুকুৰাৰ মাংস থাকে নেকি? আমিষ প্ৰেমীসকলৰ মাজত কুকুৰাৰ মাংস আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় বাছনি। ষ্টাৰ্টাৰ আৰু এপিটাইজাৰৰ পৰা মুখ্য তালিকাত, আপুনি চিকেনৰ সৈতে চেষ্টা কৰিব পৰা বহুতো ৰেচিপি আছে। কুকুৰাৰ মাংস সাধাৰণতে এক স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য, যি প্ৰ’টিনেৰে ভৰপূৰ হৈ থাকে আৰু আপোনাৰ শৰীৰক কেইবাটাও পুষ্টি প্ৰদান কৰে। কিন্তু আপুনি জানেনে কুকুৰাৰ মাংস খোৱাৰ ফলত আপোনাৰ শৰীৰত কি কি পাৰ্শ্বক্ৰিয়া হ’ব পাৰে?

যদি সঠিক ধৰণে কুকুৰাৰ মাংস গ্ৰহণ নকৰে তেন্তে আপোনাৰ কলেষ্টেৰলৰ স্তৰ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। আপুনি ইয়াক কেনেদৰে গ্ৰহণ কৰে তাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। যদি আপুনি ভজা কুকুৰাৰ মাংসৰ নিয়মীয়া উপভোক্তা, তেনেহ’লে আপোনাৰ কলেষ্টেৰলৰ স্তৰ বৃদ্ধি হ’ব, ইয়াত কোনো সন্দেহ নাই।

কুকুৰাৰ মাংসই উষ্ণতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে বুলি গণ্য কৰা হয়। ই আপোনাৰ শৰীৰৰ সামগ্ৰিক উষ্ণতা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। সৰল ভাষাত, ই শৰীৰত ‘তাপ’ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

নিয়মীয়াকৈ কুকুৰাৰ মাংস গ্ৰহণ কৰিলে ওজন বৃদ্ধি হয়। কেইবাটাও খাদ্য সামগ্ৰী যেনে চিকেন বিৰিয়ানি, বাটাৰ চিকেন, ফ্ৰাইড চিকেন আৰু বহুতো উচ্চ কেল'ৰিযুক্ত খাদ্য সামগ্ৰী আৰু যথেষ্ট গধুৰ। এইবোৰ নিয়মীয়া গ্ৰহণৰ ফলত নিশ্চিতভাৱে ওজন বৃদ্ধি হ’ব আৰু কলেষ্টেৰল বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

কুকুৰাৰ মাংস মূত্ৰনলীৰ সংক্ৰমণ বা ইউটিআইৰ সৈতেও সম্পৰ্কিত হ’ব পাৰে। অত্যাধিক কুকুৰাৰ মাংস খোৱাৰ ফলত আপোনাৰ পাইলছ(কেচুঁমুৰী)ৰ দৰে ৰোগ হ'ব পাৰে। আমেৰিকান চছাইটি ফৰ মাইক্ৰ’বায়োলজীৰ জাৰ্নেল এমবায়োত প্ৰকাশিত এক অধ্যয়ন অনুসৰি, ই.ক'লাইৰ এক নিৰ্দিষ্ট চাপ থকা কুকুৰাৰ ফলত ইউটিআইকে ধৰি বিভিন্ন ধৰণৰ সংক্ৰমণ হ’ব পাৰে।
“দলটোৱে ২,৪৫২ টা মাংসৰ নমুনাৰ প্ৰায় ৮০% আৰু মাংস খোৱা ৰোগীসকলৰ পৰা ৭২% ধনাত্মক প্ৰস্ৰাৱ আৰু তেজত ই.কোলাই বিচাৰি পাইছিল”, চাইন্স ডেইলীৰ মতে। এনে সংক্ৰমণ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ, “এণ্টিবায়টিক অবিহনে ডাঙৰ কৰা” কুকুৰাৰ মাংস খোৱাটো ভাল।
First published:

শেহতীয়া বাতৰি