உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • explained
    • »
    • মাত্ৰ ৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰি লাভ কৰক অধিক ধন ! আজি মুকলি কৰা এই মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ বিষয়ে জানি লওক সকলো

    মাত্ৰ ৫ হাজাৰ টকা বিনিয়োগ কৰি লাভ কৰক অধিক ধন ! আজি মুকলি কৰা এই মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ বিষয়ে জানি লওক সকলো

    আইটিআই মিউচুৱেল ফাণ্ডে আইটিআই ভেল্যু ফাণ্ড মুকলি কৰিছে, এই নতুন পুঁজি অফাৰ (NFO) ২৫ মে'ৰ পৰা অৰ্থাৎ আজিৰ পৰা বিনিয়োগৰ বাবে মুকলি কৰা হৈছে।

    আইটিআই মিউচুৱেল ফাণ্ডে আইটিআই ভেল্যু ফাণ্ড মুকলি কৰিছে, এই নতুন পুঁজি অফাৰ (NFO) ২৫ মে'ৰ পৰা অৰ্থাৎ আজিৰ পৰা বিনিয়োগৰ বাবে মুকলি কৰা হৈছে।

    আইটিআই মিউচুৱেল ফাণ্ডে আইটিআই ভেল্যু ফাণ্ড মুকলি কৰিছে, এই নতুন পুঁজি অফাৰ (NFO) ২৫ মে'ৰ পৰা অৰ্থাৎ আজিৰ পৰা বিনিয়োগৰ বাবে মুকলি কৰা হৈছে।

    • Share this:

    যদি আপুনিও এক উপযুক্ত স্থানত বিনিয়োগৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, তেন্তে আপোনাৰ বাবে আছে এটা ভাল সুযোগ। আইটিআই মিউচুৱেল ফাণ্ডে (ITI Mutual Fund) আইটিআই ভেল্যু ফাণ্ড (ITI Value Fund) মুকলি কৰিছে। এই নতুন পুঁজি অফাৰ (NFO) ২৫ মে'ৰ পৰা অৰ্থাৎ আজিৰ পৰা বিনিয়োগৰ বাবে মুকলি হৈছে আৰু ৮ জুনত বন্ধ কৰা হ'ব। এই পুঁজিৰ নিম্নতম এপ্লিকেচনৰ পৰিমাণ ৫,০০০ টকা আৰু তাৰ পিছত ১ টকাৰ গুণকত বিনিয়োগ কৰিব পাৰি। এই পুঁজিৰ বিষয়ে জানি লওক সকলো...


    ইয়াৰ আগতে এই ফাণ্ডবোৰ বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বাবে লাভজনক আছিল


    আইটিআই ভেল্যু ফাণ্ড হৈছে ITI Mutual Fundৰ দ্বাদশটো ফাণ্ড। ইয়াৰ আগতে, আইটিআই মিউচুৱেল ফাণ্ডে বজাৰত ১১টা মুখ্য বিনিয়োগ সামগ্ৰী মুকলি কৰিছে, যিসমূহ বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বাবে লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। নতুন এনএফঅ'ৰ শুভাৰম্ভণি অনুষ্ঠানত আইটিআই মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া (CEO) আৰু মুখ্য বিনিয়োগ বিষয়া (CIO) জৰ্জ হেবাৰ যোছেফে কয় যে ফাণ্ড হাউছটোৱে আৰম্ভণিৰ পৰাই ইয়াৰ বিনিয়োগকাৰীসকলক অনন্য বিনিয়োগৰ অভিজ্ঞতা প্ৰদান কৰি আহিছে।


    দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগৰ ওপৰত উন্নত লাভ পাব


    দীৰ্ঘম্যাদী বিনিয়োগৰ জৰিয়তে উন্নত লাভ আহৰণ কৰিব বিচৰাসকলৰ বাবে পৰিকল্পনাটো অধিক লাভজনক হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে। লগতে যিসকলে মূল্য-আধাৰিত বিনিয়োগ ৰণনীতি অনুসৰণ কৰে, তেওঁলোকৰ বাবেও। জৰ্জ হেবাৰ যোছেফে কৈছে যে আমি টি–৩০ চহৰ আৰু কিছুমান বি–৩০ স্থানত গুৰুত্ব দি আছো, য'ৰ পৰা আমি ভাল বিনিয়োগকাৰীৰ সমৰ্থন লাভ কৰিছো। আমি আমাৰ বিনিয়োগকাৰীসকলক উন্নত বিনিয়োগ সামগ্ৰী দিবলৈ নিৰন্তৰ প্ৰচেষ্টা চলাই আছো।


    ফাণ্ড হাউছৰ মতে, প্ৰদীপ গোখলে আৰু ৰোহন কোৰ্ডে পৰিচালনা কৰিবলগীয়া আঁচনিখন দীৰ্ঘম্যাদী ৰিটাৰ্ন বিচৰা আৰু মূল্য-আধাৰিত বিনিয়োগ ৰণনীতি অনুসৰণ কৰাসকলৰ বাবে আদৰ্শ হ’ব।


    আইটিআই মিউচুৱেল ফাণ্ডে ২০১৯ চনৰ এপ্ৰিলত ইয়াৰ কাম-কাজ আৰম্ভ কৰিছিল আৰু তেতিয়াৰ পৰা বজাৰত ১১টা মূলসুঁতিৰ বিনিয়োগ সামগ্ৰী মুকলি কৰিছে।

    Published by:Gautam Barman
    First published: