১ জুনৰ পৰা গুগলে সলনি কৰিব এই সেৱাৰ নিয়ম, জানক কেনেদৰে আপোনাৰ ওপৰত পৰিব ইয়াৰ প্ৰভাৱ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 16, 2021, 12:13 PM IST
১ জুনৰ পৰা গুগলে সলনি কৰিব এই সেৱাৰ নিয়ম, জানক কেনেদৰে আপোনাৰ ওপৰত পৰিব ইয়াৰ প্ৰভাৱ
প্ৰতি সপ্তাহত এই প্লেটফৰ্মত ২৮ বিলিয়ন নতুন ফটো আৰু ভিডিঅ' আপলোড কৰা হয়।

প্ৰতি সপ্তাহত এই প্লেটফৰ্মত ২৮ বিলিয়ন নতুন ফটো আৰু ভিডিঅ' আপলোড কৰা হয়।

  • Share this:
জনপ্ৰিয় চাৰ্ছ ইঞ্জিন গুগলে (Google) ১ জুনৰ পৰা ইয়াৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ফ্লেগশ্বিপ সেৱা গুগল ফটোজ (Google Photos)ৰ নিয়ম সলনি কৰিব। এই নতুন আপডেটৰ অধীনত, ১ জুন, ২০২১-ৰ পৰা, আপুনি আপলোড কৰা যিকোনো নতুন ফটো আৰু ভিডিঅ' কেৱল ১৫ জিবি (15 GB) ষ্টোৰেজত গণনা কৰা হ'ব যিটো ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে উপলব্ধ কৰা হয় বা Google One সদস্যৰ অধীনত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ক্ৰয় কৰে।

অৱশ্যে, সেৱাৰ প্ৰভাৱ ১ জুনৰ আগতে গুগল ফটোজত সংৰক্ষিত ফটোৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য নহ'ব। আনকি ১ জুনৰ পাছতো, উচ্চ মানদণ্ডৰ ফটো আৰু ভিডিঅ'বোৰ ১৫ জিবি পৰিসৰৰ ভিতৰত ৰখা হ'ব। নিম্ন মানদণ্ডৰ ফটোবোৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে আগৰ দৰে সংৰক্ষণ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

কেনেদৰে ইয়াৰ প্ৰভাৱ পৰিব:

আপোনাৰ ড্ৰাইভ, জিমেইল আদি আপোনাৰ গুগল একাউণ্ট ষ্টোৰেজত শ্বেয়াৰ কৰা হয়। ইয়াৰ সীমা মাত্ৰ ১৫ জিবি। আপুনি কোম্পানীৰ পৰা তাতকৈ অধিক সঞ্চয় ক্ষমতা ক্ৰয় কৰিব লাগিব। এতিয়া গুগল ফটোজ অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ বাবে যথেষ্ট সঞ্চয় ক্ষমতাৰ প্ৰয়োজন হ'ব। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে কৈছে যে পৰিৱৰ্তনটোৱে তেওঁলোকক সংৰক্ষণৰ বৰ্ধিত চাহিদাৰ সৈতে তাল মিলাবলৈ সহায় কৰিব। বিজ্ঞাপনৰ উদ্দেশ্যে গুগল ফটোজৰ তথ্য ব্যৱহাৰ নকৰাৰ আমাৰ সিদ্ধান্তৰ প্ৰতিও আমি প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ। আমি জানো যে এইটো এটা ডাঙৰ ইনিংছ আৰু ই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক আচৰিত কৰিব পাৰে। তেনে ক্ষেত্ৰত, আমি ইতিমধ্যে আপোনালোকক ইয়াৰ বিষয়ে কৈছোঁ আৰু ইয়াক সহজ কৰিবলৈ আপোনাক সম্পদ দিব বিচাৰো।

আপোনাৰ সংৰক্ষণ বুজক আৰু পৰিচালনা কৰক

ই আপোনাক কেনেদৰে প্ৰভাৱিত কৰে বুজিবলৈ, আপুনি আপোনাৰ ষ্টোৰেজ কিমান দিন থাকিব পাৰে তাৰ বাবে Personalized Estimate এটা চাব পাৰে। এই অনুমানত আপুনি কিমান সঘনাই আপোনাৰ গুগল একাউণ্টত ফটো, ভিডিঅ' আৰু অন্যান্য সমল বেক আপ কৰে সেয়া বিবেচনা কৰা হয়।

গুগল ফটোজ পাঁচ বছৰ আগতে মুকলি কৰা হৈছিল

গুগল ফটোজ প্ৰায় ৫ বছৰ আগতে মুকলি কৰা হৈছিল। ইয়াত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ফটোবোৰ সংৰক্ষণ কৰিব পাৰে। বৰ্তমানৰ বিষয়ে যদি আলোচনা কৰোঁ, গুগল ফটোজত ৪ ট্ৰিলিয়নতকৈও অধিক ফটো সংৰক্ষণ কৰা হৈছে। প্ৰতি সপ্তাহত এই প্লেটফৰ্মত ২৮ বিলিয়ন নতুন ফটো আৰু ভিডিঅ' আপলোড কৰা হয়।
First published: April 16, 2021, 12:13 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি