• Home
  • »
  • News
  • »
  • explained
  • »
  • Covid-19: আপুনি জানেনে ভিটামিন চিৰ অধিক গ্ৰহণে শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে, জানি লওক বিশেষজ্ঞৰ মতামত

Covid-19: আপুনি জানেনে ভিটামিন চিৰ অধিক গ্ৰহণে শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে, জানি লওক বিশেষজ্ঞৰ মতামত

প্ৰতিটো ঔষধ ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰত এক মাত্ৰা আছে। যদি আপুনি ইয়াক বৃহৎ পৰিমাণত গ্ৰহণ কৰে, ই আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।

প্ৰতিটো ঔষধ ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰত এক মাত্ৰা আছে। যদি আপুনি ইয়াক বৃহৎ পৰিমাণত গ্ৰহণ কৰে, ই আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।

প্ৰতিটো ঔষধ ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰত এক মাত্ৰা আছে। যদি আপুনি ইয়াক বৃহৎ পৰিমাণত গ্ৰহণ কৰে, ই আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।

  • Share this:

কোভিডৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ সংহাৰ বৰ্তমানেও অব্যাহত আছে ভাৰতত।  কোভিড মুক্ত হৈ থাকিবলৈ মানুহে ঘৰুৱাভাৱে গ্ৰহণ কৰিছে কেতবোৰ বিধি আৰু উপায়। চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি, কোভিড-১৯ মুক্ত হৈ থাকিবলৈ আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপবোৰৰ ভিতৰত এটা আছিল যে ভিটামিন চিৰ (Vitamin C) গ্ৰহণে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা (Immunity) বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে কোভিডৰ আশংকাও হ্ৰাস কৰে। ইয়াৰ বাবে বহুতে ভিটামিন চি গ্ৰহণ কৰা আৰম্ভ কৰিছিল। ভিটামিন চি থকা খাদ্য যেনে টেঙাজাতীয় ফল, কমলা, নেমু আদি আৰু যিসকলে এই ব্যস্ততাপূৰ্ণ জীৱনত প্ৰাকৃতিকভাৱে ভিটামিন চি গ্ৰহণ কৰিব পৰা নাই, তেওঁলোকে ভিটামিন চি টেবলেট গ্ৰহণ কৰিছিল। কিন্তু আপুনি জানেনে যে অত্যধিক ভিটামিন চি শৰীৰৰ বাবে ক্ষতিকাৰক? প্ৰতিটো ঔষধ ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰত এক মাত্ৰা আছে। যদি আপুনি ইয়াক বৃহৎ পৰিমাণত গ্ৰহণ কৰে, ই আপোনাৰ শৰীৰৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে।


দেশত কোৰোণাৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ পিছত আহিছে তৃতীয় ঢৌৰ আশংকা। এনে পৰিপ্ৰেক্ষিতত বেছিভাগ লোকে ভিটামিন ডি৩ (Vitamin D3), কেলচিয়াম (Calcium), জিংক (Zinc) আৰু মাল্টি ভিটামিন (Multi Vitamin) গ্ৰহণ কৰি আছে। কিন্তু সেইবোৰৰ অত্যধিক গ্ৰহণ ক্ষতিকাৰক হ'ব পাৰে।


জানো আহক কোনটো ঔষধৰ কিমান গ্ৰহণ কৰিব লাগে


আৰএমএল চিকিৎসালয়ৰ ডাঃ ৰাজীৱ সুদে কয় যে বৰ্তমান সময়ত ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধিৰ বিষয়ে জনাটো মানুহৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। ডাঃ সুদে বৰ্ণনা কৰিছিল যে ভিটামিন চি, ডি আৰু মাল্টি ভিটামিনৰ কোৰ্ছ মাত্ৰ এমাহৰ বাবে। একে সময়তে, তেওঁ কয় যে জিংকৰ অত্যধিক ব্যৱহাৰো ক্ষতিকাৰক হ'ব পাৰে।


বিংশ শতিকাৰ আৰম্ভণিতে Albert Szent-Gyorgiএ ভিটামিন চি চিনাক্ত কৰিছিল, যাৰ অভাৱৰ বাবে স্কার্ভি হয়। স্কার্ভি প্ৰথমতে নিউমোনিয়াৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আছিল যিয়ে এইটো সূচাইছিল যে স্কার্ভিয়ে নিউমোনিয়াৰ ওপৰতো প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে।


১৯৭০ৰ দশকত নবেল বঁটা বিজয়ী Linus Paulingএ জ্বৰ-পানীলগাৰ চিকিৎসাত ভিটামিন চিৰ ব্যৱহাৰ জনপ্ৰিয় কৰিছিল। ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ হৈছে যে যেতিয়া এটা জন্তুৱে কোনো ৰোগৰে যুঁজি থাকে, তেতিয়া ই শৰীৰৰ ভিতৰত ভিটামিন চি প্ৰস্তুত কৰে। মানুহে ইয়াৰ ইয়াৰ ক্ষমতা হেৰুৱাইছে। সেইকাৰণে আমি এই অত্যাৱশ্যকীয় পুষ্টি হেৰুৱাওঁ। ইয়াক শৰীৰত সংৰক্ষণ কৰিব নোৱাৰি আৰু পৰ্যাপ্ত স্তৰত বজাই ৰাখিবলৈ দৈনিক ল'ব লগাটো জৰুৰী।


এই মাত্ৰা হৈছে প্ৰয়োজনীয়


১৯৫০ আৰু ১৯৬০ৰ দশকত ভিটামিন চিৰ অভাৱৰ বিষয়ে বহুতো অধ্যয়ন কৰা হৈছিল, য'ত দেখা গৈছিল যে কম ভিটামিন চি গ্ৰহণৰ ফলত দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱা প্ৰয়োজন। সেয়েহে প্ৰতিদিনে ৪ৰ পৰা ৬ গ্ৰাম ভিটামিন চি গ্ৰহণ কৰাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। এটা অধ্যয়নে দেখুৱাইছে যে ইমান ভিটামিন গ্ৰহণ কৰিলে চৰ্দি আৰু ফ্লুৰ লক্ষণ ৮৫ শতাংশ হ্ৰাস হয়। যিসকলে ভাবে যে তেওঁলোকে ফলৰ পৰা ভিটামিন চি প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে, তেওঁলোকৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ যে ২০ টা কমলাৰ পৰা ১ গ্ৰাম ভিটামিন চি পোৱা যায়, যিটো গ্ৰহণ কৰা অসম্ভৱ।


কোভিড-১৯ৰ ক্ষেত্ৰত হাঁওফাঁওৰ ক্ষতিৰ মুখ্য কাৰণ হৈছে ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালীয়ে সঠিক কাম নকৰাৰ ফলত হোৱা অধিক মুক্ত ৰেডিকেল আৰু অক্সিডেটিভ চাপ। এইটো ভাইৰাছটো আঁতৰ কৰাৰ প্ৰচেষ্টাত হয়। ভিটামিন চি হৈছে এক শক্তিশালী এণ্টিঅক্সিডেণ্ট, যি এই মুক্ত ৰেডিকেলবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰি হাঁওফাঁওৰ ক্ষতি কৰিব পাৰে। যেতিয়া অক্সিডেণ্ট আৰু এণ্টিঅক্সিডেণ্টৰ মাজত কোনো ভাৰসাম্য নাথাকে, তেতিয়া ক্ষতি হয় আৰু ৰোগীৰ অধিক অৱনতি ঘটে। পৰ্যাপ্ত ভিটামিন চি গ্ৰহণ কৰি আমি আমাৰ শৰীৰৰ এণ্টিঅক্সিডেণ্ট স্থিতি বৃদ্ধি কৰিব পাৰোঁ।

Published by:Gautam Barman
First published: