• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Oscar Awards 2022: শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰা Will Smithএ পত্নীক উপহাস কৰাৰ বাবেই মঞ্চতে Chris Rockক মাৰিলে চৰ...

Oscar Awards 2022: শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰা Will Smithএ পত্নীক উপহাস কৰাৰ বাবেই মঞ্চতে Chris Rockক মাৰিলে চৰ...

হলিউড অভিনেতা উইল স্মিথে (Will Smith) 'কিং ৰিচাৰ্ড' (King Richard) চলচ্চিত্ৰখনৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰিছে। বঁটা লোৱাৰ সময়ত তেওঁ মঞ্চত কান্দিছিল।

হলিউড অভিনেতা উইল স্মিথে (Will Smith) 'কিং ৰিচাৰ্ড' (King Richard) চলচ্চিত্ৰখনৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰিছে। বঁটা লোৱাৰ সময়ত তেওঁ মঞ্চত কান্দিছিল।

হলিউড অভিনেতা উইল স্মিথে (Will Smith) 'কিং ৰিচাৰ্ড' (King Richard) চলচ্চিত্ৰখনৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰিছে। বঁটা লোৱাৰ সময়ত তেওঁ মঞ্চত কান্দিছিল।

  • Share this:
বিশ্বৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠান অস্কাৰ বৰ্তমান আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ কেলিফৰ্ণিয়াৰ লছ এঞ্জেলছৰ ডলবি থিয়েটাৰত অনুষ্ঠিত হৈছে। এই সময়ছোৱাত কিবা এটা ঘটিছিল যিটো কোনেও কল্পনাও কৰা নাছিল। উইল স্মিথে বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানৰ আয়োজক ক্ৰিছ ৰকক চৰ মাৰিছিল। প্ৰথমে, এইটো এটা কৌতুক যেন লাগিছিল, কিন্তু পিছত ই গুৰুতৰ হৈ পৰিছিল। উইলে ক্ৰিছক তীব্ৰ সমালোচনা কৰি কৈছিল, "আনকি মোৰ পত্নীৰ নামো আপোনাৰ মুখত নল'ব।" আজিলৈকে অস্কাৰৰ ইতিহাসত মঞ্চত চৰ মৰাৰ এইটো প্ৰথম ঘটনা। ৰকে উইল স্মিথৰ পত্নীৰ চুলিক লৈ ধেমালি কৰাত এই ঘটনা সংঘটিত হয়।

হলিউড অভিনেতা উইল স্মিথে (Will Smith) 'কিং ৰিচাৰ্ড' (King Richard) চলচ্চিত্ৰখনৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰিছে। বঁটা লোৱাৰ সময়ত তেওঁ মঞ্চত কান্দিছিল। তেওঁ চকুপানী মচি তেওঁৰ দলটোক ধন্যবাদ জনাইছিল। কিন্তু শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ পৰা বঁটা পোৱাৰ আগতেই সকলোৱে আচৰিত হৈছিল যে তেওঁ মঞ্চলৈ গৈ কমেডিয়ান Chris Rock ৰ সৈতে এই কাৰ্য কৰিছিল।

দৰাচলতে, ক্ৰিছ ৰকে G.I Jane 2 চলচ্চিত্ৰখনক লৈ উইল স্মিথৰ পত্নী জাডা পিঙ্কেট স্মিথক (Jada Pinkett Smith) ধেমালি কৰিছিল। ক্ৰিছে অস্কাৰৰ মঞ্চত G.I Jane 2 চলচ্চিত্ৰৰ Joke পুনৰাবৃত্তি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল।

অৱশ্যে, শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ বঁটা লাভ কৰাৰ পিছত, স্মিথে তেওঁৰ কাৰ্যৰ বাবে একাডেমী আৰু নমিনীজসকলৰ ওচৰত ক্ষমা বিচাৰিছিল। স্মিথে কৈছিল, "মই একাডেমীৰ ওচৰত, মোৰ সহযোগী নমিনীজসকলৰ ওচৰত ক্ষমা বিচাৰোঁ। এইটো ইমান ধুনীয়া মুহূৰ্ত আৰু মই এটা পুৰস্কাৰ জিকাৰ আনন্দত কান্দি থকা নাই। এইটো নিজৰ বাবে এটা পুৰস্কাৰ জিকাৰ আনন্দত নহয়।

বঁটা লাভ কৰা শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ চলচ্চিত্ৰ 'কিং ৰিচাৰ্ডছ' ছবিখন ২০২১ চনত মুক্তি প্ৰাপ্ত এখন ক্ৰীড়া নাটকৰ চলচ্চিত্ৰ। চলচ্চিত্ৰখন বিখ্যাত টেনিছ খেলুৱৈ ছেৰেনা আৰু ভেনাস উইলিয়ামছৰ পিতৃ আৰু প্ৰশিক্ষক ৰিচাৰ্ড উইলিয়ামছৰ জীৱনী, স্মিথে প্ৰশিক্ষক ক্ৰিছ ৰিচাৰ্ডৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: