• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • The Kashmir Files চলচ্চিত্ৰৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীয়ে লাভ কৰে Y Category Security ...

The Kashmir Files চলচ্চিত্ৰৰ পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীয়ে লাভ কৰে Y Category Security ...

Pic- ANI

Pic- ANI

কাশ্মীৰী পণ্ডিতসকলৰ বেদনাৰ ওপৰত আধাৰিত বলীউডৰ ছবি 'দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ'ৰ (The Kashmir Files) পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীক (Vivek Agnihotri) শুকুৰবাৰে চৰকাৰে ৱাই শ্ৰেণীৰ নিৰাপত্তা (Y Category Security)  প্ৰদান কৰে।

  • Share this:
কাশ্মীৰী পণ্ডিতসকলৰ বেদনাৰ ওপৰত আধাৰিত বলীউডৰ ছবি 'দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ'ৰ (The Kashmir Files) পৰিচালক বিবেক অগ্নিহোত্ৰীক (Vivek Agnihotri) শুকুৰবাৰে চৰকাৰে ৱাই শ্ৰেণীৰ নিৰাপত্তা (Y Category Security)  প্ৰদান কৰে। সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে চৰকাৰী সূত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল যে বিবেক অগ্নি হোত্ৰীয়ে সমগ্ৰ ভাৰতত চিআৰপিএফ আৱৰণৰ সৈতে ৱাই শ্ৰেণীৰ নিৰাপত্তা লাভ কৰিব। এইটো তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰখনক লৈ বাঢ়ি অহা বিতৰ্কৰ পিছত আহিছে।

শেহতীয়াকৈ, বিবেক অগ্নিহোত্ৰীয়ে ১৯৯০ চনত কাশ্মীৰ উপত্যকাৰ পৰা পণ্ডিতসকলৰ প্ৰস্থানৰ ওপৰত আধাৰিত তেওঁৰ শেহতীয়াকৈ মুক্তি প্ৰাপ্ত ছবি 'দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ'ক সাৰ্বজনীন আবেদনৰ সৈতে এখন চলচ্চিত্ৰ হিচাপে বৰ্ণনা কৰিছিল। বিবেক ৰঞ্জন অগ্নিহোত্ৰীয়ে 'দ্য কাশ্মীৰ ফাইলছ' পৰিচালনা আৰু লিখিছে। অনুপম খেৰ, মিথুন চক্ৰৱৰ্তী আৰু পল্লৱী যোশীয়ে ছবিখনত গুৰুত্বপূৰ্ণ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে।

অগ্নিহোত্ৰীয়ে কয়, "মই এখন সংবেদনশীল চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিব বিচাৰিছিলো যাৰ সাৰ্বজনীন গুৰুত্ব আছে। সমগ্ৰ বিশ্বৰ মানুহে এই ছবিখন ভাল পাইছে, এই চলচ্চিত্ৰখনৰ চৰিত্ৰবোৰে প্ৰকাশ কৰা সংবেদনশীলতা আন্তৰ্জাতিক মানদণ্ডৰ। মই সমগ্ৰ বিশ্বক কাশ্মীৰ উপত্যকাত সংঘটিত ঘটনাৰ সত্যতা দেখুৱাব বিচাৰিছিলো।"

তেওঁ এইটোও কৈছিল যে তেওঁ আশা কৰিছিল যে ছবিখনে ভাৰতক ইয়াৰ কূটনৈতিক প্ৰসাৰ সম্প্ৰসাৰিত কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। বিবেকে কৈছিল যে তেওঁ হলিউডৰ দ্বাৰা অনুপ্ৰাণিত আৰু এনে ছবি নিৰ্মাণ কৰে যিয়ে দেশক প্ৰশংসা কৰে আৰু বিশ্বৰ আগত ইয়াৰ মহানতা উপস্থাপন কৰে। সেইকাৰণে আমি আমেৰিকাৰ সকলো ঠাইতে মানুহক এই ছবিখন দেখুৱাবলৈ গৈছিলো। আমাৰ মনোযোগ কেৱল ভাৰতীয়সকলক এই ছবিখন দেখুওৱাৰ ওপৰতেই নাছিল। আমি আমেৰিকান, কৃষ্ণাঙ্গ, শ্বেতাংগ, হিস্পানিক আৰু অন্যান্য সম্প্ৰদায় আৰু দেশৰ লোকসকলৰ ওপৰত আমাৰ মনোযোগ কেন্দ্ৰীভূত কৰিছিলো।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি