உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • মুছলমান যুৱকৰ সৈতে কিয় বিয়াত নবহে উৰ্ফি জাভেদ? ইছলাম ধৰ্ম অনুসৰণ নকৰাৰ কাৰণো বাখ্যা কৰিলে মডেলগৰাকীয়ে...

    মুছলমান যুৱকৰ সৈতে কিয় বিয়াত নবহে উৰ্ফি জাভেদ? ইছলাম ধৰ্ম অনুসৰণ নকৰাৰ কাৰণো বাখ্যা কৰিলে মডেলগৰাকীয়ে...

    কেতিয়াও এজন মুছলমান যুৱকৰ সৈতে বিয়াত নবহে মডেলগৰাকী। অৱশ্যে, তেওঁ ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণো প্ৰকাশ কৰিছে।

    কেতিয়াও এজন মুছলমান যুৱকৰ সৈতে বিয়াত নবহে মডেলগৰাকী। অৱশ্যে, তেওঁ ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণো প্ৰকাশ কৰিছে।

    কেতিয়াও এজন মুছলমান যুৱকৰ সৈতে বিয়াত নবহে মডেলগৰাকী। অৱশ্যে, তেওঁ ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণো প্ৰকাশ কৰিছে।

    • Share this:
    উৰ্ফি জাভেদ নিজৰ ব্যতিক্ৰমী ফেশ্বন শৈলীৰে সদায় চৰ্চাত থাকে। যদিও উৰ্ফি মুছলমান সম্প্ৰদায়ৰ, কিন্তু তেওঁ এতিয়া সিদ্ধান্ত লৈছে যে, কেতিয়াও এজন মুছলমান যুৱকৰ সৈতে বিয়াত নবহে মডেলগৰাকী। অৱশ্যে, তেওঁ ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণো প্ৰকাশ কৰিছে।

    শেহতীয়া এক সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত, উৰ্ফি জাভেদে কৈছিল যে, যেতিয়াই তেওঁক বোল্ড ৰূপত দেখা যায়, নিজৰ সমাজে তেওঁক প্ৰত্যাখ্যান কৰে। কিয়নো উদ্যোগটোত তেওঁৰ কোনো গডফাদাৰ নাই। আৰু আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ'ল যে, তেওঁ এগৰাকী মুছলমান। Today.in ভাৰতৰ সৈতে হোৱা বাৰ্তালাপত উৰ্ফি জাভেদে কয়, "মই এগৰাকী মুছলমান ছোৱালী। যেতিয়াই মানুহে সামাজিক মাধ্যমত মোৰ ওপৰত বেয়া মন্তব্য কৰে, তেওঁলোকৰ বেছিভাগেই মুছলমান লোক। তেওঁলোকে ভাবে যে, মই ইছলামৰ ভাবমূৰ্তি কলুষিত কৰি আছো। তেওঁলোকে মোক ঘৃণা কৰে কিয়নো মুছলমান পুৰুষসকলে বিচাৰে যে তেওঁলোকৰ মহিলাসকলে এক নিৰ্দিষ্ট ধৰণে আচৰণ কৰক।"








    View this post on Instagram






    A post shared by Uorfi (@urf7i)






    উৰ্ফি জাভেদে লগতে কয়, "তেওঁলোকে সমাজৰ সকলো মহিলাক নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব বিচাৰে আৰু সেয়েহে মই ইছলামত বিশ্বাস নকৰো। মই ট্ৰলিং কৰাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণটো হ'ল যে, তেওঁলোকে মোক ধৰ্ম অনুসৰি হোৱাৰ আশা কৰা ধৰণে মই আচৰণ নকৰো।" যেতিয়া উৰ্ফিক সোধা হৈছিল যে, তেওঁ কেতিয়াবা নিজৰ সম্প্ৰদায়ৰ বাহিৰৰ কাৰোবাক বিয়া কৰাব নেকি? এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰতে উৰ্ফিয়ে তেনেদৰে কৈছিল। "মই কেতিয়াও এজন মুছলমান লৰা বিয়া নকৰো। মই ইছলামত বিশ্বাস নকৰো। মই কোনো ধৰ্ম অনুসৰণ নকৰোঁ, সেয়েহে মই কাক ভাল পাওঁ তাক গুৰুত্ব নিদিওঁ। আমি যাক বিচাৰো তেওঁৰ সৈতেই বিয়া হম।''-এনেদৰে কয় উৰ্ফিয়ে।

    উৰ্ফি জাভেদে কৈছে যে, এজনক ধৰ্মত বিশ্বাস কৰিবলৈ বাধ্য কৰা উচিত নহয়। সকলোৰে নিজৰ অনুসৰি ধৰ্ম বাছনি আৰু অনুসৰণ কৰাৰ অধিকাৰ আছে। "মোৰ মা এগৰাকী অতি ধৰ্মীয় মহিলা, কিন্তু তেওঁ কেতিয়াও আমাৰ ওপৰত ধৰ্ম জাপি দিয়া নাছিল। মোৰ ভাই-ভনীসকলে ইছলাম অনুসৰণ কৰে, কিন্তু মই নকৰো। তেওঁলোকে মোক কেতিয়াও ধৰ্মত বিশ্বাস কৰিবলৈ বাধ্য কৰা নাছিল আৰু তেনে হোৱা উচিত। আপুনি আপোনাৰ পত্নী আৰু সন্তানৰ ওপৰত ধৰ্ম জাপি দিব নোৱাৰে। এইটো হৃদয়ৰ পৰা আহিব লাগিব। যদি তেনে নহয়, তেন্তে আপুনি সুখী নহ'ব বা আল্লাহও নহ'ব।"
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: