• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Pathaan BO Collection: পাঠানে KGF 2, RRR-ক অতিক্ৰম কৰে; শ্বাহৰুখ খানৰ ছবিখনে প্ৰথম দিনাই ১০০ কোটি ক্লাবত প্ৰৱেশ কৰিছে ...

Pathaan BO Collection: পাঠানে KGF 2, RRR-ক অতিক্ৰম কৰে; শ্বাহৰুখ খানৰ ছবিখনে প্ৰথম দিনাই ১০০ কোটি ক্লাবত প্ৰৱেশ কৰিছে ...

শ্বাহৰুখ খানৰ পাঠানে প্ৰথম দিনাই ১০০ কোটি ক্লাবত যোগদান কৰিছে। প্ৰথম দিনা ছবিখনৰ বিশ্বব্যাপী সংগ্ৰহ আছিল প্ৰায় ১০০ কোটি।

শ্বাহৰুখ খানৰ পাঠানে প্ৰথম দিনাই ১০০ কোটি ক্লাবত যোগদান কৰিছে। প্ৰথম দিনা ছবিখনৰ বিশ্বব্যাপী সংগ্ৰহ আছিল প্ৰায় ১০০ কোটি।

শ্বাহৰুখ খানৰ পাঠানে প্ৰথম দিনাই ১০০ কোটি ক্লাবত যোগদান কৰিছে। প্ৰথম দিনা ছবিখনৰ বিশ্বব্যাপী সংগ্ৰহ আছিল প্ৰায় ১০০ কোটি।

  • Share this:
অৱশেষত, শ্বাহৰুখ খান অভিনীত আটাইতকৈ প্ৰতীক্ষিত ছবি 'পাঠান' বুধবাৰে ছবিগৃহত মুক্তি পায়। মুক্তিৰ আগতেই শ্বাহৰুখ খানৰ ছবিখনে বহুতো অভিলেখ গঢ়িবলৈ সক্ষম হৈছিল আৰু এতিয়া যেতিয়া ছবিখন ২৫ জানুৱাৰীত ছবিগৃহলৈ আহিছে, কিং খানৰ অনুৰাগীসকলৰ সুখৰ কোনো ঠিকনা নাই। চলচ্চিত্ৰখন এজন ভাৰতীয় গুপ্তচৰৰ (পাঠান কাহিনী) কাহিনী, যিটো চাবলৈ থিয়েটাৰৰ বাহিৰত ভিৰ কৰা দেখা হৈছে। শ্বাহৰুখ খানে ছবিখনৰ বাবে যথেষ্ট প্ৰশংসা লাভ কৰিছে। একে সময়তে, দীপিকা পাডুকন আৰু জন আব্ৰাহমেও দৰ্শকৰ হৃদয় সুখী কৰিছে। এই সকলোবোৰৰ পিছত, প্ৰথম দিনাই পাঠানে বক্স অফিচত কি কৃতিত্ব কৰিছিল সেয়া আপোনাক কওঁ আহক।

পাঠানৰ বিষয়ে আৰম্ভণিৰে পৰা দৰ্শকৰ মাজত এটা উন্মাদনা আছিল। ছবিখনক লৈ যথেষ্ট বিতৰ্ক হৈছিল। বিশেষকৈ দীপিকা পাডুকনৰ 'বিকিনি কালাৰ'ক লৈ আৰম্ভ হোৱা বিতৰ্ক ছবিখনৰ মুক্তিৰ তাৰিখলৈকে আলোচনাত আছিল। কিন্তু, এতিয়া শ্বাহৰুখৰ পাঠানৰ মুক্তিৰ পিছত, অনুৰাগীসকল অতি সুখী। কেৱল দৰ্শকৰ পৰাই নহয়, ছবিখনে সমালোচক আৰু চেলিব্ৰিটিসকলৰ পৰাও যথেষ্ট সঁহাৰি লাভ কৰিছে।

KoiMoiৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, শ্বাহৰুখ খানৰ পাঠানে প্ৰথম দিনাই ১০০ কোটি ক্লাবত যোগদান কৰিছে। প্ৰথম দিনা ছবিখনৰ বিশ্বব্যাপী সংগ্ৰহ আছিল প্ৰায় ১০০ কোটি। ভাৰতত, ছবিখনে ৫৩.২৫ কোটি সংগ্ৰহ কৰিছিল। ইয়াত, ছবিখনৰ কেৱল হিন্দী সংস্কৰণে ৫১.৬০ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিছে। অৱশ্যে, এইবোৰ ছবিখনৰ উপাৰ্জনৰ কেৱল প্ৰাৰম্ভিক প্ৰৱণতা, ইয়াৰ চৰকাৰী পৰিসংখ্যা এতিয়াও প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি