• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Sara Tendulkar : ছাৰা টেণ্ডুলকাৰে পিন্ধা গোলাপী এই লেহেংগা বিবাহৰ বতৰত হ'ব পাৰে আপোনাৰ শ্ৰেষ্ঠ কালেকচন 

Sara Tendulkar : ছাৰা টেণ্ডুলকাৰে পিন্ধা গোলাপী এই লেহেংগা বিবাহৰ বতৰত হ'ব পাৰে আপোনাৰ শ্ৰেষ্ঠ কালেকচন 

Sara Tendulkar : সিন্ধ স্থাপত্যৰ পৰা প্ৰেৰণা লাভ কৰি ছাৰা টেণ্ডুলকাৰে সজোৱা গোলাপী ৰঙৰ ওমেৰা লেহেংগাত বহুৰঙী ফুলৰ মটিফ আছে।

Sara Tendulkar : সিন্ধ স্থাপত্যৰ পৰা প্ৰেৰণা লাভ কৰি ছাৰা টেণ্ডুলকাৰে সজোৱা গোলাপী ৰঙৰ ওমেৰা লেহেংগাত বহুৰঙী ফুলৰ মটিফ আছে।

Sara Tendulkar : সিন্ধ স্থাপত্যৰ পৰা প্ৰেৰণা লাভ কৰি ছাৰা টেণ্ডুলকাৰে সজোৱা গোলাপী ৰঙৰ ওমেৰা লেহেংগাত বহুৰঙী ফুলৰ মটিফ আছে।

  • Share this:
অঞ্জলী আৰু শচীন টেণ্ডুলকাৰ (Sachin Tendulkar)ৰ কন্যা ছাৰা টেণ্ডুলকাৰে আইকনিক ফেশ্বন ডিজাইনাৰ অনিতা ডংৰেই ডিজাইন কৰা গোলাপী ৰঙৰ লেহেংগা (pink lehenga)ত অতিবাস্তৱ দেখা গৈছিল। অনিতাৰ শেহতীয়া সংগ্ৰহ 'হোমেজ'ৰ অংশস্বৰূপ এই এনচেম্বলটোত ছাৰাই পৰম্পৰাগত সাজ-পোছাকত ভাৰতৰ কলা আৰু সংস্কৃতিক আকোৱালি লোৱা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে।

সিন্ধ স্থাপত্যৰ পৰা প্ৰেৰণা লাভ কৰি ছাৰা টেণ্ডুলকাৰে (Sara Tendulkar) সজোৱা গোলাপী ৰঙৰ ওমেৰা লেহেংগাত বহুৰঙী ফুলৰ মটিফ আছে। কেঁচা ৰেচমৰ ওপৰত হাতেৰে এম্ব্ৰয়ডাৰী কৰা এই এনচেম্বলটোত গোটা পট্টি আৰু চেকুইন এচেণ্টো আছিল। আৰু এই ৰঙীন লেহেংগাৰ আটাইতকৈ ভাল দিশটো হ’ল ইয়াত পকেট আছে।

ৰাজস্থানৰ ছিক্স চেন্স ফ’ৰ্ট বৰৱাৰাৰ বিচিত্ৰ পটভূমিত ব্যাপকভাৱে শ্বুট কৰা কালেকচনৰ বিষয়ে কোৱাৰ সময়ত অনিতা ডংৰে (Anita Dongre)ই কয়, “হোমেজ হৈছে ৰূপ আৰু কাৰ্য্যত পুৰণি আৰু নতুনৰ প্ৰকৃত বিবাহ, এই প্ৰতিটো জটিলভাৱে বিশদ লেহেংগাই কয় যে এই শিল্পকলা আৰু সংস্কৃতিৰ অনন্য কাহিনী। আমি মাষ্টাৰ শিল্পীসকলৰ সৈতে কাম কৰি ক্ৰাফ্ট আৰু ৰঙৰ এক শৃংখলত ক্বিণ্টেচেন্সিয়েল মটিফ পুনৰ সৃষ্টি কৰিলোঁ আৰু ইমান গভীৰভাৱে নিজৰ ব্যক্তিত্ব থকা যুৱতীসকলৰ সৈতে শ্বুট কৰিলোঁ।”

হাতেৰে আঁকি লোৱা পিচৱাই, চিগনেচাৰ গোটা পট্টি, হাতেৰে বোৱা বেনাৰসী, আৰু বন্ধনীৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ডিজাইনসমূহক বন সেউজীয়া, ব্লাছ পিংক, অগ্নিময় ৰঙা, সূৰ্যাস্তৰ বেঙুনীয়া, আৰু শান্ত কৰা ক্ৰীম আৰু ব্লুজৰ এক সমৃদ্ধ পেলেটত জীৱন্ত কৰি তোলা হৈছে।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি