• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • হাৰিয়ানাৰ কণ্ঠশিল্পী আৰু নৃত্যশিল্পী স্বপ্না চৌধুৰীৰ দুখ ! ক'লে- 'মই চুটী কাপোৰ নিপিন্ধো বাবেই কাম পোৱা নাই' ...

হাৰিয়ানাৰ কণ্ঠশিল্পী আৰু নৃত্যশিল্পী স্বপ্না চৌধুৰীৰ দুখ ! ক'লে- 'মই চুটী কাপোৰ নিপিন্ধো বাবেই কাম পোৱা নাই' ...

হাৰিয়ানাৰ বিখ্যাত গায়িকা আৰু নৃত্যশিল্পী স্বপ্না চৌধুৰী গানৰ ভিডিঅ'বোৰৰ বাবে বহুত চৰ্চাত আছে। যেতিয়াৰ পৰা স্বপ্না টিভি অনুষ্ঠান বিগ বছলৈ আহিছিল, তেতিয়াৰ পৰা তেওঁৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু অধিক বৃদ্ধি পাইছে।

হাৰিয়ানাৰ বিখ্যাত গায়িকা আৰু নৃত্যশিল্পী স্বপ্না চৌধুৰী গানৰ ভিডিঅ'বোৰৰ বাবে বহুত চৰ্চাত আছে। যেতিয়াৰ পৰা স্বপ্না টিভি অনুষ্ঠান বিগ বছলৈ আহিছিল, তেতিয়াৰ পৰা তেওঁৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু অধিক বৃদ্ধি পাইছে।

হাৰিয়ানাৰ বিখ্যাত গায়িকা আৰু নৃত্যশিল্পী স্বপ্না চৌধুৰী গানৰ ভিডিঅ'বোৰৰ বাবে বহুত চৰ্চাত আছে। যেতিয়াৰ পৰা স্বপ্না টিভি অনুষ্ঠান বিগ বছলৈ আহিছিল, তেতিয়াৰ পৰা তেওঁৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু অধিক বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
যেতিয়াই হাৰিয়ানাৰ নৃত্যশিল্পীৰ কথা আহে, স্বপ্না চৌধুৰীৰ নাম প্ৰথমে আহে। তেওঁৰ নৃত্যৰ ভিডিঅ'বোৰ আজিও মানুহে ভাল পায়। কিন্তু এতিয়া সমস্যাৰ ডাৱৰ তেওঁৰ ওপৰত ঘূৰি আছে আৰু অলপতে এটা সাক্ষাৎকাৰৰ জৰিয়তে নিজৰ দুখ প্ৰকাশ কৰিছে। তেওঁ কৈছিল যে এতিয়া তেওঁ কাম পোৱা প্ৰায় বন্ধ কৰি দিছে।

স্বপ্নাই কাম পোৱা নাই
হাৰিয়ানাৰ বিখ্যাত গায়িকা আৰু নৃত্যশিল্পী স্বপ্না চৌধুৰী গানৰ ভিডিঅ'বোৰৰ বাবে বহুত চৰ্চাত আছে। যেতিয়াৰ পৰা স্বপ্না টিভি অনুষ্ঠান বিগ বছলৈ আহিছিল, তেতিয়াৰ পৰা তেওঁৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু অধিক বৃদ্ধি পাইছে। আজি স্বপ্না চৌধুৰীৰ জনপ্ৰিয়তা এতিয়া হাৰিয়ানাতে সীমাবদ্ধ নহয়, কিন্তু তেওঁৰ গান বিদেশত প্ৰতিধ্বনিত হৈছে। কেৰিয়াৰত অপৰিসীম সফলতা লাভ কৰাৰ পিছত, স্বপ্না চৌধুৰীয়ে এটা ডাঙৰ কথা প্ৰকাশ কৰিছে। য'ত তেওঁ কৈছে যে তেওঁ কিয় কাম পোৱা নাই।



"মই চুটি কাপোৰ পিন্ধিব নোৱাৰো"
দৰাচলতে, এক সাক্ষাৎকাৰত স্বপ্না চৌধুৰীয়ে কয় যে "সোনকালেই তেওঁ এই উদ্যোগত ১৫ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ গৈ আছে। তেওঁ এতিয়া হিন্দী চলচ্চিত্ৰ আৰু টিভি ধাৰাবাহিকত কাম কৰিব বিচাৰে। এতিয়া তেওঁ তেওঁলোকৰ নিজৰ ক্ষেত্ৰত কাম কৰে। এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁ প্ৰতিভা দেখুৱাবলৈ বিশেষ সুযোগ নাপালে। স্বপ্নাই কৈছে যে তেওঁ চুটী কাপোৰ পিন্ধিব নোৱাৰে। তেওঁ ইংৰাজীও ক'ব নোৱাৰে। এইবোৰে এতিয়া তেওঁৰ বাবে যাত্ৰা কঠিন কৰি তুলিছে।"

"মুম্বাইৰ মানুহ মতলবী।"
স্বপ্না চৌধুৰীয়ে মুম্বাইত তেওঁৰ অভিজ্ঞতা ভাগ বতৰা কৰিছিল আৰু কৈছিল যে মুম্বাইৰ মানুহে তেতিয়াহে কথা কয়, যেতিয়া তেওঁলোকৰ কোনো কাম নাথাকিব। একে সময়তে, উদ্যোগটোত বহুতো লোক আছে যিয়ে যথেষ্ট বিচাৰ কৰে। স্বপ্নাই কৈছিল যে তেওঁৰ সৈতে বহুবাৰ ঘটিছে যে তেওঁৰ পৰিচয়ৰ বাবে, ডিজাইনাৰ পোছাকো দিয়া হোৱা নাছিল। স্বপ্না চৌধুৰীয়ে কৈছিল যে তেওঁ নাজানে যে তেওঁ কিমান দিন উদ্যোগটোত থাকিব পাৰে। কিন্তু তেওঁ আজি যিয়েই নহওঁক কেৱল তেওঁৰ প্ৰদৰ্শনৰ বাবে।

সোনকালে কাম পোৱাৰ আশা
স্বপ্না চৌধুৰীয়ে অৱশেষত কৈছে যে এইটো একেবাৰে নহয় যে তেওঁ নাচিবলৈ আমনি পাইছে। নৃত্য সদায় তেওঁৰ বাবে প্ৰথম প্ৰেম হ'ব। কিন্তু এতিয়া তেওঁ আন বস্তুতো চেষ্টা কৰিব বিচাৰে। স্বপ্নাই আশা কৰিছে যে তেওঁ সোনকালেই কাম পাব। কিছু সময় আগতে স্বপ্না চৌধুৰী এজন পুত্ৰৰ মাতৃ হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি