• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • সঞ্জয় দত্তৰ কেৰিয়াৰ গঢ়ি তোলা কুমাৰ গৌৰৱ আজি ক'ত, কি ভুলৰ ফলত Love Storyৰ নায়কৰ কেৰিয়াৰ ডুবি গ'ল ?

সঞ্জয় দত্তৰ কেৰিয়াৰ গঢ়ি তোলা কুমাৰ গৌৰৱ আজি ক'ত, কি ভুলৰ ফলত Love Storyৰ নায়কৰ কেৰিয়াৰ ডুবি গ'ল ?

প্ৰয়াত অভিনেতা ৰাজেন্দ্ৰ কুমাৰৰ পুত্ৰ কুমাৰ গৌৰৱ, যি তেওঁৰ প্ৰথম চলচ্চিত্ৰৰ পৰা বিখ্যাত হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে তেওঁৰ নাম নোহোৱা হৈ গৈছিল।

প্ৰয়াত অভিনেতা ৰাজেন্দ্ৰ কুমাৰৰ পুত্ৰ কুমাৰ গৌৰৱ, যি তেওঁৰ প্ৰথম চলচ্চিত্ৰৰ পৰা বিখ্যাত হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে তেওঁৰ নাম নোহোৱা হৈ গৈছিল।

প্ৰয়াত অভিনেতা ৰাজেন্দ্ৰ কুমাৰৰ পুত্ৰ কুমাৰ গৌৰৱ, যি তেওঁৰ প্ৰথম চলচ্চিত্ৰৰ পৰা বিখ্যাত হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে তেওঁৰ নাম নোহোৱা হৈ গৈছিল।

  • Share this:
'দেখো মেনে দেখা হে য়ে এক ছপনা' এই গানটো মনত নথকা কোনো লোক নাই। কুমাৰ গৌৰৱ আৰু বিজেতা পণ্ডিতৰ ১৯৮১ চনৰ লাভ ষ্টৰী চলচ্চিত্ৰৰ গানবোৰ আজিও ৰাইজে গাই আছে। আজিও, ছবিখনত নিৰ্মিত এই যুটীটোত কোনো বিৰতি নাই। কিন্তু আজি আমি এই অভিনেতাজনৰ বিষয়ে কথা পাতিম যি ৰাতিটোৰ ভিতৰতে এজন চুপাৰষ্টাৰ হৈছিল আৰু তাৰ পিছত হঠাতে উদ্যোগটোৰ পৰা অদৃশ্য হৈ গৈছিল।

বহুবাৰ দেখা গৈছে যে কিছুমান অভিনেতাই তেওঁৰ প্ৰথম চলচ্চিত্ৰৰ পৰা মানুহৰ হৃদয় দখল কৰিছে। এনে অভিনেতাৰ তালিকাত, প্ৰয়াত অভিনেতা ৰাজেন্দ্ৰ কুমাৰৰ পুত্ৰ কুমাৰ গৌৰৱৰ নাম, যি তেওঁৰ প্ৰথম চলচ্চিত্ৰৰ পৰা বিখ্যাত হৈছিল। কিন্তু তাৰ পিছতে তেওঁৰ নাম নোহোৱা হৈ গৈছিল।

কুমাৰ গৌৰৱৰ প্ৰকৃত নাম কি

কুমাৰ গৌৰৱৰ জন্ম হৈছিল ১৯৬০ চনৰ ১১ জুলাইত ভাৰতীয় চলচ্চিত্ৰৰ কিংবদন্তি অভিনেতা ৰাজেন্দ্ৰ কুমাৰৰ ঘৰত। কুমাৰ গৌৰৱৰ শৈশৱৰ নাম আছিল মনোজ তুলি। তেওঁ ৰূপালী পৰ্দাত বেছি জিলিকিব নোৱাৰিলে। কিন্তু কুমাৰ গৌৰৱৰ প্ৰথম ছবি 'লাভ ষ্ট'ৰী' এতিয়াও বলীউডৰ এটা সোণালী প্ৰেমকাহিনী। খুব কম মানুহে জানে যে কুমাৰ গৌৰৱে এখন হলীউডৰ চিনেমাও কৰিছে।



সঞ্জয় দত্তৰ বাবে নিৰ্মিত চলচ্চিত্ৰ

৮০ ৰ দশকত, যেতিয়া সঞ্জয় দত্তই ড্ৰাগছৰ আসক্তিৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁৰ কেৰিয়াৰ বিপদত পেলাইছিল, কুমাৰ গৌৰৱে সঞ্জয় দত্তৰ অৱনতি হোৱা কেৰিয়াৰ চম্ভালিবলৈ 'নাম' বোলছবিখন নিৰ্মাণ কৰিছিল। এই ছবিখনত সঞ্জয় দত্তৰ অভিনয় বহুত ভাল আছিল। 'নাম' বোলছবিখন মুক্তিৰ দুবছৰ আগতে কুমাৰ গৌৰৱে সঞ্জয় দত্তৰ ভগ্নী নম্ৰতা দত্তৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হয়।

এই এটা ভুলেই কেৰিয়াৰ নষ্ট কৰিলে

আনৰ কেৰিয়াৰ গঢ়ি তোলা কুমাৰ গৌৰৱ আজি উদ্যোগটোৰ পৰা আঁতৰি আছে। লাভ ষ্টৰীৰ পিছৰে পৰা, গৌৰৱ চকলেট বয়ৰ প্ৰতিচ্ছবিৰ সৈতে জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছিল, অভিনেতাজনৰ ওচৰত চলচ্চিত্ৰৰ এটা শাৰী আছিল। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰথম খন চলচ্চিত্ৰৰ পৰা ৰাতিটোৰ ভিতৰতে তাৰকা হোৱা আৰু ছোৱালীবোৰৰ মাজত তেওঁৰ উন্মাদনা দেখি, তেওঁ কোনো অভিনেত্ৰীৰ সৈতে সহজে কাম কৰিবলৈ সাজু নাছিল। ইয়াৰ বাবে, অভিনেতাজনে কম চিনেমা পাইছিল। সেই কাৰণে, কিছুমান চলচ্চিত্ৰ কৰাৰ পিছত, তেওঁৰ বলীউড কেৰিয়াৰ সমাপ্ত হয় আৰু আজি, উদ্যোগটোৰ পৰা আঁতৰত, এতিয়া তেওঁনিজৰ ব্যৱসায় কৰে। গৌৰৱক শেষবাৰৰ বাবে কাণ্টে চলচ্চিত্ৰত দেখা গৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি