• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • 'মোৰ গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ তথা অভিযোজন কৰক কিন্তু ভালদৰে কৰিব লাগে।'- ফাল্গুনী পাঠক

'মোৰ গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ তথা অভিযোজন কৰক কিন্তু ভালদৰে কৰিব লাগে।'- ফাল্গুনী পাঠক

‘গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ কৰক, ইয়াক এটা বেলেগ ছন্দ দিয়ক, ইয়াক আধুনিক কৰক কিন্তু ইয়াক ভালদৰে কৰক। গীতটোৰ সৌন্দৰ্য আৰু সৰলতা স্পৰ্শ নকৰিব’–ফাল্গুনী পাঠক

‘গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ কৰক, ইয়াক এটা বেলেগ ছন্দ দিয়ক, ইয়াক আধুনিক কৰক কিন্তু ইয়াক ভালদৰে কৰক। গীতটোৰ সৌন্দৰ্য আৰু সৰলতা স্পৰ্শ নকৰিব’–ফাল্গুনী পাঠক

‘গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ কৰক, ইয়াক এটা বেলেগ ছন্দ দিয়ক, ইয়াক আধুনিক কৰক কিন্তু ইয়াক ভালদৰে কৰক। গীতটোৰ সৌন্দৰ্য আৰু সৰলতা স্পৰ্শ নকৰিব’–ফাল্গুনী পাঠক

  • Share this:
ফাল্গুনী পাঠক আৰু নেহা কক্কৰৰ মাজত চলি থকা বিবাদে এতিয়া সামাজিক মাধ্যমত খুব চৰ্চা লাভ কৰিছে। গায়িকা নেহা কক্কৰে ৯০ৰ দশকৰ শেষৰ ফালৰ এটা জনপ্ৰিয় গীত ‘মেইনে পায়েল হে সনকাই’ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰিছিল, যিটো মূলতঃ ফাল্গুনী পাঠকে গাইছিল। দৰাচলতে, নেহা কক্কৰৰ ‘অ সজনা’ শীৰ্ষক গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ ফাল্গুনী পাঠকৰ আচল গীতটিৰ দৰে কাহিনী তথা কথাসুৰ, নৃত্য আদি বহু পৃথক তথা আধুনিক। বহুতো সাক্ষাৎকাৰত ফাল্গুনীয়ে নেহাৰ বিৰুদ্ধে মন্তব্য কৰাৰ পিছত গায়িকাগৰাকীক ইণ্ডিয়ান আইডল ১৩ত নেহা কক্কৰৰ সৈতে দেখা গৈছিল। ফাল্গুনীয়ে কয় যে তেওঁৰ গানবোৰ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰা হ'লে তেওঁ বেয়া নাপায়, অৱশ্যে এজনে ইয়াৰ মূল সোৱাদ বজাই ৰাখিব লাগে আৰু ইয়াক নষ্ট নকৰিব লাগে।

ফাল্গুনী পাঠকে নিজৰ গীতবোৰ পুনৰ সৃষ্টি হোৱাত কোনো আপত্তি নাই-

নেহা কক্কৰৰ সৈতে ফাল্গুনীৰ গীত 'মেইনে পায়েল হে সনকাই' পুনৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ বাবে চলি থকা বিবাদৰ মাজতে ফাল্গুনী পাঠকে কয় যে তেওঁৰ গীতবোৰ পুনৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ বাবে তেওঁৰ কোনো আপত্তি নাই। তেওঁ লগতে কয় যে ইয়াৰ সৰলতা, সোৱাদ বজাই ৰাখি এইটো কৰা উচিত আৰু ইয়াক নষ্ট কৰিব নালাগে। মিৰ্চি প্লাছৰ সৈতে কথা পাতি তেওঁ কৈছিল, গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ তথা অভিযোজন কৰক কিন্তু ভালদৰে কৰিব লাগে। আজিকালি বহুতো ৰিমিক্স ভালদৰে বনোৱা হৈছে যি তেওঁ নিজেও মঞ্চত পৰিৱেশন কৰে। কিন্তু এইটো ভালদৰে কৰিব লাগে। কোনোবাই ইয়াক কিয় নষ্ট কৰে?

ফালগুনী পাঠকৰ গীত 'মেইনে পায়েল হে সনকাই'ৰ বিষয়ে কথা পাতি তেওঁ লগতে কয়, "মই ভাবো গানটো ২০০০ চনত ওলাইছিল আৰু আজিলৈকে এইটো সঁচাকৈয়ে সতেজ। আনকি যেতিয়া মই এতিয়া গানটো পৰিৱেশন কৰোঁ, মানুহে আমাক প্ৰথম দিনটোত তেওঁলোকৰ দৰে একে প্ৰতিক্ৰিয়া আৰু মৰম দিয়ে। গীত পুনৰ্নিৰ্মাণ কৰক, ইয়াক এটা বেলেগ ছন্দ দিয়ক, ইয়াক আধুনিক কৰক কিন্তু ইয়াক ভালদৰে কৰক। কিন্তু গীতটোৰ সৌন্দৰ্য আৰু সৰলতা স্পৰ্শ নকৰিব।"
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি