• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • RIP Raju Srivastava: ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা কিয় কৰা হ'ব ? এইটোৱেই কাৰণ ...

RIP Raju Srivastava: ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা কিয় কৰা হ'ব ? এইটোৱেই কাৰণ ...

Photo-  Instagram @ajusrivastavaofficial

Photo- Instagram @ajusrivastavaofficial

যেতিয়াই এজন ব্যক্তিক অচেতন ৰূপত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয় আৰু চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাৰ সময়ত মৃত্যু হয়, তেতিয়া এনে পৰিস্থিতিত মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা কৰা হয়, যাৰ পিছত প্ৰতিবেদন প্ৰস্তুত কৰা হয়।

  • Share this:
ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ বুধবাৰে দিল্লীৰ এখন চিকিৎসালয়ত মৃত্যু হৈছিল। তেওঁ ৫৮ বছৰীয়া আছিল আৰু ৪১ দিনতকৈও অধিক সময় চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হৈ আছিল। কিছু সময় সমাজবাদী পাৰ্টিৰ অংশ হোৱাৰ পিছত ৰাজুৱে ২০১৪ চনত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিত যোগদান কৰিছিল। এইটো কোৱা হৈছে যে ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ মৃতদেহএইমছৰ মৰ্চাগাৰলৈ লৈ যোৱা হৈছে আৰু মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাও কৰা হ'ব।

মৰণোত্তৰ পৰীক্ষাৰ কাৰণ: যেতিয়া ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ ৪১ দিন আগতে ট্ৰেডমিলত পৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁৰ শৰীৰটো অচেতন হৈ পৰিছিল আৰু তেওঁ উত্তৰ দিব পৰা নাছিল। যোৱা ৪১ দিনত, ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱে এবাৰো সম্পূৰ্ণ জ্ঞান ঘূৰাই পোৱা নাছিল। সেয়েহে যেতিয়াই এজন ব্যক্তিক অচেতন ৰূপত চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয় আৰু চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাৰ সময়ত মৃত্যু হয়, তেতিয়া এনে পৰিস্থিতিত মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা কৰা হয়, যাৰ পিছত প্ৰতিবেদন প্ৰস্তুত কৰা হয়।

ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱৰ মৃতদেহ শৱগৃহলৈ লৈ যোৱা হৈছে। মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা কৰা হ'ব আৰু তাৰ পিছত মৃতদেহটো এম্বুলেন্সত তেওঁৰ ভাতৃৰ ঘৰলৈ প্ৰেৰণ কৰা হ'ব। য'ত অন্তিম দৰ্শন কৰা হ'ব আৰু বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা অন্তিম সংস্কাৰ কৰা হ'ব।

দিল্লীৰ এখন হোটেলত ব্যায়াম কৰোঁতে ১০ আগষ্টত তেওঁ হৃদৰোগত আক্ৰান্ত হৈছিল। তাৰ পিছত তেওঁক অল ইণ্ডিয়া ইনষ্টিটিউট অৱ মেডিকেল চাইন্সেছ (এইমছ)ত ভৰ্তি কৰোৱা হয়, য'ত তেওঁ এঞ্জিওপ্লাষ্টি কৰাইছিল। তেতিয়াৰ পৰা, তেওঁ ভেণ্টিলেটৰত আছিল আৰু জ্ঞান ঘূৰাই পোৱা নাছিল। মুম্বাইত তেওঁৰ ভাতৃ দীপু শ্ৰীবাস্তৱে কয়, "ৰাতিপুৱা ফোন কৰি মোক তেওঁৰ মৃত্যুৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছিল। এইটো বৰ দুখৰ খবৰ। তেওঁক ৪০ দিনতকৈও অধিক সময় চিকিৎসালয়ত আছিল।

চিকিৎসালয়খনৰ চৰকাৰী সূত্ৰ অনুসৰি, ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱক পুৱা প্ৰায় ১০.২০ বজাত মৃত ঘোষণা কৰা হয়। ৰাজু শ্ৰীবাস্তৱ তেওঁৰ পত্নী আৰু দুই সন্তানক এৰি থৈ যায়। তেওঁ উত্তৰ প্ৰদেশ চলচ্চিত্ৰ উন্নয়ন পৰিষদৰ অধ্যক্ষো আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: