• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Priyanka Chopra|UNGA: ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ মজিয়াত ভাষণ দিলে অভিনেত্ৰী প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাই, মালালাৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰিলে ফটো

Priyanka Chopra|UNGA: ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ মজিয়াত ভাষণ দিলে অভিনেত্ৰী প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাই, মালালাৰ সৈতে শ্বেয়াৰ কৰিলে ফটো

Priyanka Chopra|UNGA: প্ৰিয়ংকাই নিজৰ ভাষণৰ এটা চুটি ভিডিঅ’ শ্বেয়াৰ কৰিলে য’ত তেওঁ ৰাইজক সম্বোধন কৰি জলবায়ু পৰিৱৰ্তনকে ধৰি বিশ্বৰ আটাইতকৈ উল্লেখযোগ্য বিষয়সমূহৰ ওপৰত আলোচনা কৰা দেখা গৈছে।

Priyanka Chopra|UNGA: প্ৰিয়ংকাই নিজৰ ভাষণৰ এটা চুটি ভিডিঅ’ শ্বেয়াৰ কৰিলে য’ত তেওঁ ৰাইজক সম্বোধন কৰি জলবায়ু পৰিৱৰ্তনকে ধৰি বিশ্বৰ আটাইতকৈ উল্লেখযোগ্য বিষয়সমূহৰ ওপৰত আলোচনা কৰা দেখা গৈছে।

Priyanka Chopra|UNGA: প্ৰিয়ংকাই নিজৰ ভাষণৰ এটা চুটি ভিডিঅ’ শ্বেয়াৰ কৰিলে য’ত তেওঁ ৰাইজক সম্বোধন কৰি জলবায়ু পৰিৱৰ্তনকে ধৰি বিশ্বৰ আটাইতকৈ উল্লেখযোগ্য বিষয়সমূহৰ ওপৰত আলোচনা কৰা দেখা গৈছে।

  • Share this:
নিউয়ৰ্কত অনুষ্ঠিত ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ সাধাৰণ পৰিষদত অনুষ্ঠিত হোৱা সন্মিলনত ভাষণ দিলে  গ্ল’বেল ষ্টাৰ প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰা (Priyanka Chopra)ই। ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ উচ্চ পৰ্যায়ৰ সপ্তাহ (UN High-Level Week) আৰম্ভ কৰাৰ সময়তে সোমবাৰে UNGAৰ বহনক্ষম উন্নয়ন লক্ষ্য (SDG) সন্মীলনত অংশগ্ৰহণ কৰে অভিনেত্ৰী প্ৰিয়ংকা চোপ্ৰাই। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে ইনষ্টাগ্ৰামত এই সন্মীলনৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰে। সন্মীলনৰ উল্লেখযোগ্য দিশসমূহৰ লগতে ইউনিচেফ (UNICEF)ৰ গুডউইল ৰাষ্ট্ৰদূতগৰাকীয়ে ইউএনজিএত তেওঁৰ সন্মিলনৰ বিষয়ে অধিক বিৱৰণৰ সৈতে এটা কেপচনো লিখিছে।

প্ৰিয়ংকাই নিজৰ ভাষণৰ এটা চুটি ভিডিঅ’ শ্বেয়াৰ কৰিলে য’ত তেওঁ ৰাইজক সম্বোধন কৰি জলবায়ু পৰিৱৰ্তনকে ধৰি বিশ্বৰ আটাইতকৈ উল্লেখযোগ্য বিষয়সমূহৰ ওপৰত আলোচনা কৰা দেখা গৈছে। ইয়াৰ উপৰিও তেওঁ নোবেল বঁটা বিজয়ী মালালা ইউছুফজাই (Malala Yousafzai) আৰু আমেৰিকাৰ কবি আমাণ্ডা গ’ৰমান (US poet Amanda Gorman)ৰ সৈতেও এখন ছবি শ্বেয়াৰ কৰে। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে অতি গৌৰৱেৰে বহাৰ ব্যৱস্থাৰ এটা চুটি ভিডিঅ’ শ্বেয়াৰ কৰিলে য’ত ভাৰতৰ টেগটো যথেষ্ট স্পষ্টকৈ দেখা যায়। কোৱাণ্টিকোৰ তাৰকাগৰাকীয়ে সন্মিলনত আমাণ্ডা গ’ৰমেনে এটা কবিতা পঢ়ি থকাৰ এটা চুটি ক্লিপো শ্বেয়াৰ কৰে।

পোষ্টটোৰ লগতে ইউএনজিএত অনুষ্ঠিত হোৱা সন্মিলনৰ সবিশেষ প্ৰকাশ কৰি এটা কেপচন শ্বেয়াৰ কৰে প্ৰিয়ংকাই। তেওঁ লিখিছে, “আজি পুৱা ইউএনজিএত দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে ভাষণ দিবলৈ ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ গেটৰ মাজেৰে খোজ কাঢ়ি যোৱাটোৱে মোক প্ৰকৃত বিৰতি দিলে।" অভিনেতাগৰাকীয়ে আৰু অধিক মত প্ৰকাশ কৰি সন্মিলনৰ কেইটামান উল্লেখযোগ্য কথা শ্বেয়াৰ কৰে। তলৰ পোষ্টটো চাওক।








View this post on Instagram






A post shared by Priyanka (@priyankachopra)






প্ৰায় ডেৰ দশক ধৰি সংগঠনটোৰ সৈতে কাম কৰি থকা প্ৰিয়ংকাই ২০১৬ চনত ইউনিচেফৰ গ্ল’বেল গুডউইল এম্বেছাদৰ হিচাপে নিযুক্তি লাভ কৰিছিল। শেহতীয়াকৈ অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে ইউক্ৰেইনৰ শৰণাৰ্থীসকলৰ (Ukrainian refugees) সৈতে সাক্ষাৎ কৰাৰ লগতে শিশুৰ সৈতে সময় কটাবলৈ পোলেণ্ড (Poland )লৈ যাত্ৰা কৰিছিল। গ্ল’বেল আইকনগৰাকীয়ে শৰণাৰ্থী কেন্দ্ৰটোত শিশু আৰু মহিলাসকলৰ সৈতে হোৱা মত বিনিময়ৰ ফটোও তেওঁৰ ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টত শ্বেয়াৰ কৰে। পোষ্টটো চাওকচোন।








View this post on Instagram






A post shared by Priyanka (@priyankachopra)






প্ৰিয়ংকাক অতি সোনকালেই তেওঁ প্ৰথম ৱেব ছিৰিজ চিটাডেল (Citadel)ত দেখা যাব।
Published by:Manjumoni Borah
First published: