• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • উত্তৰ প্ৰদেশৰ 'পাংখা বাবা'ৰ ভিডিঅ' ভাইৰেল, 'দেশী যোগাৰ' দেখি আচৰিত সকলো

উত্তৰ প্ৰদেশৰ 'পাংখা বাবা'ৰ ভিডিঅ' ভাইৰেল, 'দেশী যোগাৰ' দেখি আচৰিত সকলো

ভাইৰেল ভিডিঅ’টোত এজন পাগুৰী পৰিহিত বাবাই মূৰত সৌৰশক্তিৰ পেনেল আৰু এখন সৰু পাংখা লগাই লোৱা দেখা গৈছে।

ভাইৰেল ভিডিঅ’টোত এজন পাগুৰী পৰিহিত বাবাই মূৰত সৌৰশক্তিৰ পেনেল আৰু এখন সৰু পাংখা লগাই লোৱা দেখা গৈছে।

লখিমপুৰৰ এজন স্থানীয় সাংবাদিকে এই পাগুৰী পৰিহিত বাবাক এক বেলেগ ষ্টাইলত দেখিছিল। বাবাই মূৰত সৌৰশক্তিৰ পেনেল আৰু প্লাষ্টিকৰ টুপি এটাত সৰু পাংখা এখন ৰাখিছে। তেওঁ সমগ্ৰ বিষয়টোৰ এটা ভিডিঅ’ বনাই টুইটাৰত শ্বেয়াৰ কৰিছিল।

  • Share this:
উত্তৰ প্ৰদেশৰ এজন বাবাৰ ভিডিঅ’ সামাজিক মাধ্যমত সাংঘাতিকভাৱে ভাইৰেল হৈ পৰিছে। ভাইৰেল ভিডিঅ'টোত বাবাৰ যোগাৰ দেখি সকলোৱে আচৰিত হৈ পৰিছে। ভাইৰেল ভিডিঅ’টোত এজন পাগুৰী পৰিহিত বাবাই মূৰত সৌৰশক্তিৰ পেনেল আৰু এখন সৰু পাংখা লগাই লোৱা দেখা গৈছে। বাবাৰ এই 'দেশী যোগাৰ' দেখি মানুহ আচৰিত হৈছে। ভাইৰেল ভিডিঅ’টো উত্তৰ প্ৰদেশৰ লখিমপুৰৰ। অৱশ্যে News18 Local য়ে এই ভাইৰেল ভিডিঅ’টো নিশ্চিত কৰা নাই। দৰাচলতে লখিমপুৰৰ এজন স্থানীয় সাংবাদিকে এই পাগুৰী পৰিহিত বাবাক এক বেলেগ ষ্টাইলত দেখিছিল। বাবাই মূৰত সৌৰশক্তিৰ পেনেল আৰু প্লাষ্টিকৰ টুপি এটাত সৰু পাংখা এখন ৰাখিছে। তেওঁ সমগ্ৰ বিষয়টোৰ এটা ভিডিঅ’ বনাই টুইটাৰত শ্বেয়াৰ কৰিছিল।


তেতিয়াৰ পৰাই এই ভিডিঅ’টো সকলো সামাজিক মাধ্যমত তীব্ৰ ভাইৰেল হ’বলৈ ধৰিলে। বাবাৰ এই দেশী যোগাৰক লৈ মানুহে বেলেগ বেলেগ প্ৰতিক্ৰিয়া দি আছে। একে সময়তে বহু ব্যৱহাৰকাৰীয়ে বাবাক 'অভিযন্তা বাবা', 'ফেন ৱালে বাবা' আদি উপাধি দিছে। ভাইৰেল ভিডিঅ’টোত বাবাই কৈছে যে আগতে গৰম ৰ’দত বহুত অসুবিধা হৈছিল। সেইবাবেই তেওঁ মূৰত পাংখা এখন লগাই দিলে। তেওঁ কয় যে ৰ'দ যিমানেই বেছি প্ৰখৰ হ'ব সিমানেই এই ফেনখন দ্ৰুতগতিত চলিব। এইদৰে তেওঁ গৰমৰ পৰা সকাহ পায়।

একে সময়তে বহু সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি যদি বিশ্বাস কৰা হয় তেন্তে ভাইৰেল ভিডিঅ’টোত দেখা পোৱা বাবাজন হ’ল লখিমপুৰৰ বাসিন্দা ৭৭ বছৰীয়া লল্লুৰাম, যি বজাৰৰ দোকানত গৈ নেমুৰ জলকীয়াৰ মালা বিক্ৰী কৰে। প্ৰচণ্ড গৰমত তেওঁ হিট ষ্ট্ৰোক হৈ অসুস্থ হৈ পৰে। এনে অৱস্থাত তেওঁৰ কাম-কাজত প্ৰভাৱ পৰিছিল আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালৰ আৰ্থিক অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটিছিল। ইয়াৰ পিছত তেওঁ এই দেশী যোগাৰ পাংখা বনাইছিল। এই অভিনৱ কৌশল ব্যৱহাৰ কৰি অনুৰাগীৰ বাবেই বাবা এতিয়া জনপ্ৰিয়। যেতিয়াই তেওঁ ৰাস্তাত পাংখা লগাই ওলাই যায় তেতিয়াই অনুৰাগীয়ে চেলফি লোৱাৰ বাবে ভিৰ কৰে।
Published by:Subham Goswami
First published: