• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Happy Birthday Papon: জন্মদিনত পাপনে শ্বেয়াৰ কৰিলে বহু কথা ! কিয় গোৱাত ঘৰ ভাৰালৈ লৈছিল, এপাৰ্টমেণ্টৰ বাহিৰত থাকি কিয় সুখী হৈছিল তেওঁ ?

Happy Birthday Papon: জন্মদিনত পাপনে শ্বেয়াৰ কৰিলে বহু কথা ! কিয় গোৱাত ঘৰ ভাৰালৈ লৈছিল, এপাৰ্টমেণ্টৰ বাহিৰত থাকি কিয় সুখী হৈছিল তেওঁ ?

Happy Birthday Papon: পাপনে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ সৈতে দীৰ্ঘদিন ধৰি বাহিৰত আছিল আৰু তেওঁ এতিয়া তেওঁৰ মুম্বাইৰ এপাৰ্টমেণ্টলৈ উভতি অহাৰ পিছত সেইটো হেৰুৱাইছে। মহামাৰীৰ সময়ত, গায়কজনে গোৱালৈ উৰা মাৰিছিল আৰু এটা এপাৰ্টমেণ্টৰ ভিতৰত বন্দী হৈ থকাৰ পৰিৱৰ্তে তাত এটা ঘৰ ভাড়ালৈ লৈছিল।

Happy Birthday Papon: পাপনে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ সৈতে দীৰ্ঘদিন ধৰি বাহিৰত আছিল আৰু তেওঁ এতিয়া তেওঁৰ মুম্বাইৰ এপাৰ্টমেণ্টলৈ উভতি অহাৰ পিছত সেইটো হেৰুৱাইছে। মহামাৰীৰ সময়ত, গায়কজনে গোৱালৈ উৰা মাৰিছিল আৰু এটা এপাৰ্টমেণ্টৰ ভিতৰত বন্দী হৈ থকাৰ পৰিৱৰ্তে তাত এটা ঘৰ ভাড়ালৈ লৈছিল।

Happy Birthday Papon: পাপনে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ সৈতে দীৰ্ঘদিন ধৰি বাহিৰত আছিল আৰু তেওঁ এতিয়া তেওঁৰ মুম্বাইৰ এপাৰ্টমেণ্টলৈ উভতি অহাৰ পিছত সেইটো হেৰুৱাইছে। মহামাৰীৰ সময়ত, গায়কজনে গোৱালৈ উৰা মাৰিছিল আৰু এটা এপাৰ্টমেণ্টৰ ভিতৰত বন্দী হৈ থকাৰ পৰিৱৰ্তে তাত এটা ঘৰ ভাড়ালৈ লৈছিল।

  • Share this:
Happy Birthday Papon: পাপনে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ সৈতে দীৰ্ঘদিন ধৰি বাহিৰত আছিল আৰু তেওঁ এতিয়া তেওঁৰ মুম্বাইৰ এপাৰ্টমেণ্টলৈ উভতি অহাৰ পিছত সেইটো হেৰুৱাইছে। মহামাৰীৰ সময়ত, গায়কজনে গোৱালৈ উৰা মাৰিছিল আৰু এটা এপাৰ্টমেণ্টৰ ভিতৰত বন্দী হৈ থকাৰ পৰিৱৰ্তে তাত এটা ঘৰ ভাড়ালৈ লৈছিল।

Assam News Today

"আমি সকলোৱে গাড়ী চলাইছিলোঁ, জীৱনটো এৰি দিছিলো যিটো ঘৰত সীমাবদ্ধ আছিল। মই মোৰ ল'ৰা-ছোৱালীবোৰক স্বাস্থ্য অনুসৰি, সতেজ বতাহৰ সৈতে ঠিক ৰখাৰ প্ৰয়োজন আছিল। আমি গোৱালৈ গাড়ী চলাই গৈছিলো কাৰণ এয়া নিৰাপদ আছিল। আমি কিমান দিন থাকিম তাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাছিল বাবে এটা ঘৰ ভাৰালৈ লৈছিলো।আমি তাত পাঁচ-ছয় মাহ থাকিলোঁ। এই জীৱনটো এটা অতি মৌলিক জীৱন আছিল," ৪৫ বছৰীয়া পাপনে প্ৰকাশ কৰে।

Entertainment news in Assamese

তেওঁ সুখী আছিল যে তেওঁৰ ল'ৰা ছোৱালীবোৰ প্ৰযুক্তিৰ পৰা আঁতৰি আছিল। তেওঁ লগতে কয়, "মোৰ ল'ৰা-ছোৱালীয়ে আমাৰ ঘৰৰ কাষৰ পুখুৰীত মাছ ধৰা, গাওঁখনৰ অনুভৱ আৰু উপভোগ কৰাৰ দৰে বস্তু দেখিছিল। তেওঁলোক হঠাতে তেওঁলোকৰ টেবলেট পিচি আৰু আইপেডৰ পৰা আঁতৰি গৈছিল। তাৰ পিছত আমি দুমাহৰ বাবে গুৱাহাটী আৰু শ্বিলঙলৈ গৈছিলো। বিভিন্ন সংস্কৃতি, বিভিন্ন খাদ্য আৰু কোনো বিলাসিতা নাছিল। প্ৰকৃত সুখৰ বাবে, আপোনাক সেইবোৰ প্ৰয়োজন নহয়, কিন্তু ভাল বতৰ, পৰিষ্কাৰ আকাশ, মৌলিক খাদ্য আৰু বিভিন্ন লোকক লগ পোৱাৰ প্ৰয়োজন আছে।"

News in Assamese

Hindustan Timesৰ সৈতে হোৱা এক আলাপত এই সকলো কথা শ্বেয়াৰ কৰে জনপ্ৰিয় কণ্ঠশিল্পী পাপন অংগৰাগ মহন্তই। আজি অসমৰ এইগৰাকী কণ্ঠশিল্পীৰ ওপজা দিনত তেওঁ শ্বেয়াৰ কৰে এই সকলো কথা।
Published by:Kokil Sarma
First published: