• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • ৯৫তম অস্কাৰ মনোনয়ন: তাৰিখ, সময় আৰু অন্যান্য লাইভ অনুষ্ঠানৰ বিৱৰণ জানো আহক

৯৫তম অস্কাৰ মনোনয়ন: তাৰিখ, সময় আৰু অন্যান্য লাইভ অনুষ্ঠানৰ বিৱৰণ জানো আহক

একাডেমী অফ মোচন পিকচাৰ আৰ্টছ এণ্ড চাইন্সে অস্কাৰ বঁটা ২০২৩ৰ ৯৫তম চিজনৰ বাবে মুখ্য শ্ৰেণীত অস্কাৰৰ মনোনীতসকলৰ আনুষ্ঠানিক তালিকা উন্মোচন কৰিব।

একাডেমী অফ মোচন পিকচাৰ আৰ্টছ এণ্ড চাইন্সে অস্কাৰ বঁটা ২০২৩ৰ ৯৫তম চিজনৰ বাবে মুখ্য শ্ৰেণীত অস্কাৰৰ মনোনীতসকলৰ আনুষ্ঠানিক তালিকা উন্মোচন কৰিব।

একাডেমী অফ মোচন পিকচাৰ আৰ্টছ এণ্ড চাইন্সে অস্কাৰ বঁটা ২০২৩ৰ ৯৫তম চিজনৰ বাবে মুখ্য শ্ৰেণীত অস্কাৰৰ মনোনীতসকলৰ আনুষ্ঠানিক তালিকা উন্মোচন কৰিব।

  • Share this:
আজি অস্কাৰ ২০২৩ৰ মনোনয়ন ঘোষণা হ’ব। একাডেমী অফ মোচন পিকচাৰ আৰ্টছ এণ্ড চাইন্সে অস্কাৰ বঁটা ২০২৩ৰ ৯৫তম চিজনৰ বাবে মুখ্য শ্ৰেণীত অস্কাৰৰ মনোনীতসকলৰ আনুষ্ঠানিক তালিকা উন্মোচন কৰিব। কেলিফৰ্ণিয়াৰ বেভাৰ্লি হিলছৰ পৰা পোনপটীয়াকৈ অস্কাৰৰ মনোনয়নৰ তালিকা ঘোষণা কৰা হ’ব। ৰিজ আহমেদ আৰু এলিচন উইলিয়ামছে আজি ৯৫ তম অস্কাৰ মনোনয়ন ঘোষণা কৰিব। শ্ৰেষ্ঠ পৰিচালক, শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতা, শ্ৰেষ্ঠ অভিনেত্ৰী আৰু শ্ৰেষ্ঠ ছবিৰ বাবে মনোনীত ব্যক্তিসকলৰ ওপৰত সকলোৰে ওপৰত দৰ্শকৰ দৃষ্টি নিৱদ্ধ থাকিব।

এইবাৰ অস্কাৰ বঁটাসমূহ ভাৰতৰ বাবে ৰোমাঞ্চকৰ হ’ব কিয়নো দেশৰ চাৰিখন চলচ্চিত্ৰ ইয়াৰ বিভিন্ন শ্ৰেণীত তালিকাভুক্ত হৈছে। এই চলচ্চিত্ৰসমূহ হৈছে আৰআৰআৰ, চেলো শ্ব, অল দ্যাট ব্ৰেথছ এণ্ড দ্য এলিফেণ্ট হুইচপাৰচ। কিন্তু ভাৰতীয় এই চলচ্চিত্ৰসমূহ অস্কাৰৰ মনোনয়নৰ বাবে নিৰ্বাচিত হ’ব নে নহয় সেয়া আজি অৰ্থাৎ ২৪ জানুৱাৰী সন্ধিয়াহে জানিব পৰা যাব।

অস্কাৰ ২০২৩ ৰ মনোনয়ন কেতিয়া ঘোষণা কৰা হ’ব?

মঙলবাৰে ভাৰতীয় মানক সময় অনুসৰি সন্ধিয়া ৭ বজাত অস্কাৰ ২০২৩ ৰ মনোনয়নৰ তালিকা ঘোষণা কৰা হ’ব।

অস্কাৰ ২০২৩ ৰ অনুষ্ঠান কেতিয়া হ’ব?

উল্লেখ্য যে, ৯৫ তম অস্কাৰ বঁটা অনুষ্ঠান আগন্তুক ১২ মাৰ্চত অনুষ্ঠিত হ’ব। এই অনুষ্ঠান অভেশন হলীউডৰ ডলবি থিয়েটাৰ আৰু এবিচি টেলিভিছনত বিশ্বব্যাপী ২০০তকৈও অধিক অঞ্চলত পোনপটীয়াকৈ সম্প্ৰচাৰ কৰা হ’ব।

ক’ত চাব?

অস্কাৰৰ মনোনয়নৰ প্ৰেজেণ্টেচনটো Oscar.com, Oscars.org বা একাডেমীৰ ইউটিউব, ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম, টিকটক, টুইটাৰত লাইভ ষ্ট্ৰীম কৰা হ’ব। আকৰ্ষণীয় যে, প্ৰথমবাৰৰ বাবে ইয়াক মেটাভাৰ্চৰ হৰাইজন ৱৰ্ল্ডছৰ জৰিয়তে ভাৰ্চুৱেল ৰিয়েলিটি দেখুওৱা হ’ব।

অস্কাৰ বঁটা ২০২২-

বিগত বৰ্ষত আহমেদে ‘দ্য লং গুডবাই’ৰ সহ-লেখক, প্ৰযোজক আৰু তাৰকা হিচাপে শ্ৰেষ্ঠ লাইভ একচন শ্বৰ্ট ফিল্মৰ অস্কাৰ বঁটা লাভ কৰিছিল। তেওঁ চাউণ্ড অফ মেটালত অভিনয়ৰ বাবে ২০২১ চনত শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতাৰ অস্কাৰৰ মনোনয়নো লাভ কৰিছিল। এই বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানটো জিমি কিমেলৰ দ্বাৰা আয়োজিত কৰা হ’ব।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি