உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Manipur: উখৰুলত ৪ দিনীয়া Shirui Lily Festival 2022ৰ শুভাৰম্ভ ! ৪ দিনীয়া উৎসৱত বিভিন্ন অনুষ্ঠানৰ আয়োজন ...

    Manipur: উখৰুলত ৪ দিনীয়া Shirui Lily Festival 2022ৰ শুভাৰম্ভ ! ৪ দিনীয়া উৎসৱত বিভিন্ন অনুষ্ঠানৰ আয়োজন ...

    Shirui Lily Festivalৰ চতুৰ্থ সংস্কৰণ শিৰুই গাঁৱৰ খেলপথাৰত আৰম্ভ হৈছে। উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত সভাপতিত্ব কৰা মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙৰ উপস্থিতিত বুধবাৰে ৰাজ্যপাল লা গণেশনে অনুষ্ঠানটো আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰিছে।

    Shirui Lily Festivalৰ চতুৰ্থ সংস্কৰণ শিৰুই গাঁৱৰ খেলপথাৰত আৰম্ভ হৈছে। উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত সভাপতিত্ব কৰা মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙৰ উপস্থিতিত বুধবাৰে ৰাজ্যপাল লা গণেশনে অনুষ্ঠানটো আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰিছে।

    Shirui Lily Festivalৰ চতুৰ্থ সংস্কৰণ শিৰুই গাঁৱৰ খেলপথাৰত আৰম্ভ হৈছে। উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত সভাপতিত্ব কৰা মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙৰ উপস্থিতিত বুধবাৰে ৰাজ্যপাল লা গণেশনে অনুষ্ঠানটো আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰিছে।

    • Share this:
    শিৰুই লিলি উৎসৱ ২০২২ (Shirui Lily Festival 2022) ৰ চতুৰ্থ সংস্কৰণ শিৰুই গাঁৱৰ খেলপথাৰত আৰম্ভ হৈছে। উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত সভাপতিত্ব কৰা মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙৰ উপস্থিতিত বুধবাৰে ৰাজ্যপাল লা গণেশনে অনুষ্ঠানটো আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰিছে।

    পৰ্যটন বিভাগে উখৰুল জিলা প্ৰশাসন আৰু শিৰুই গাওঁ কৰ্তৃপক্ষৰ সহযোগত ২৮ মেলৈকে উৎসৱৰ আয়োজন কৰিছিল। চাৰি দিনীয়া উৎসৱৰ প্ৰথম দিনটোত, বহুতো স্থানীয় পৰ্যটকই শিৰুই গাঁৱত ভিৰ কৰে, যি হৈছে শিৰুই পাহাৰৰ ফুট পাহাৰৰ ওচৰৰ স্থান, য'ত প্ৰত্যক্ষ হয় পাহাৰৰ ওপৰৰ অংশৰ মনোৰম সৌন্দৰ্য , পাহাৰৰ ওপৰৰ ঠাই য'ত ৰাজ্যিক ফুল শিৰুই লিলি ফুলে আৰু ডাঙৰ হয়। এই ৪ দিনীয়া উৎসৱত সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান, স্থানীয় ৰন্ধন প্ৰণালী, ফল আৰু পাচলি, নৃত্য আৰু সংগীত প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব।

    আৰু বেছিভাগ সাংস্কৃতিক নৃত্য আৰু সংগীত কাৰ্যসূচী শিৰুই গাঁৱৰ খেলপথাৰত উপস্থাপন কৰা হ'ব, আনহাতে ডুংগ্ৰেৰ বক্সী খেলপথাৰত শিৰক আয়োজন কৰা হ'ব, যি হৈছে এক ৰক সংগীত প্ৰতিযোগিতা য'ত সমগ্ৰ দেশৰ বিভিন্ন বেণ্ডে প্ৰদৰ্শন কৰিব। উৎসৱৰ অন্যান্য বিশেষত্ববোৰৰ ভিতৰত আছে মিছ শিৰুই লিলি সৌন্দৰ্য প্ৰতিযোগিতা, চাইকেল চলোৱা, মাৰাথন, 7 A-চাইড ফুটবল, প্ৰবন্ধ লিখন, সংগীত আৰু বহুতো। লগতে মিছ ইউনিভাৰ্ছ তৃতীয় ৰানাৰ-আপ (2020), উদ্বোধনী ফেশ্বন শ্ব'ত এডলাইন কাষ্টনিনোৰ বিশেষ উপস্থিতি থাকিব আৰু ২৮ মে'ৰ সন্ধিয়া বক্সী গ্ৰাউণ্ডত ব্ৰিটিছ ৰক বেণ্ড দ্য মনুমেণ্টে অনুষ্ঠান পৰিৱেশন কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: