• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Nitish-Smita Divorce: 'মহাভাৰতৰ কৃষ্ণ'ৰ ডিভোৰ্ছ, ১২ বছৰীয়া সংসাৰৰ যৱনিকাক লৈ ক'লে- বিবাহ বিচ্ছেদ মৃত্যুতকৈও বেদনাদায়ক

Nitish-Smita Divorce: 'মহাভাৰতৰ কৃষ্ণ'ৰ ডিভোৰ্ছ, ১২ বছৰীয়া সংসাৰৰ যৱনিকাক লৈ ক'লে- বিবাহ বিচ্ছেদ মৃত্যুতকৈও বেদনাদায়ক

বিবাহ সম্পৰ্কত নীতিশে কয়, "এই সম্পৰ্কটোৰ ওপৰত মোৰ দৃঢ় বিশ্বাস আছে, কিন্তু মই দুৰ্ভগীয়া।''

বিবাহ সম্পৰ্কত নীতিশে কয়, "এই সম্পৰ্কটোৰ ওপৰত মোৰ দৃঢ় বিশ্বাস আছে, কিন্তু মই দুৰ্ভগীয়া।''

বিবাহ সম্পৰ্কত নীতিশে কয়, "এই সম্পৰ্কটোৰ ওপৰত মোৰ দৃঢ় বিশ্বাস আছে, কিন্তু মই দুৰ্ভগীয়া।''

  • Share this:
মহাকাব্য 'মহাভাৰত' (Mahabharat)ৰ কৃষ্ণ চৰিত্ৰত অভিনয়েৰে অভিনেতা নীতিশ ভৰদ্বাজে (Nitish Bharadwaj) যথেষ্ট নাম, ধন আৰু খ্যাতি অৰ্জন কৰিছিল। মহাকাব্যিক কৃষ্ণক অতি নিখুঁতভাৱে ৰূপায়ণ কৰি তেওঁ দৰ্শকৰ হৃদয় জয় কৰিছিল, কিন্তু যিয়ে টিভিৰ পৰ্দাত সকলোলৈ এক ইতিবাচক বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰিছে, তেওঁৰ নিজৰ জীৱন উত্থান-পতনেৰে ভৰি আছে। তেওঁ আৰু তেওঁৰ পত্নী স্মিতা গাটে (Smita Gate) বিবাহৰ ১২ বছৰৰ পিছত পৃথক হয়। দুয়ো ২০১৯ চনত পৃথক হৈছিল। এতিয়া, ২ বছৰৰ পিছত অভিনেতাজনে এই বিষয়টোক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। তেওঁ 'বিবাহ বিচ্ছেদ'ক 'মৃত্যু'তকৈও অধিক বেদনাদায়ক বুলি আখ্যা দিয়ে।

নীতিশ ভৰদ্বাজে (Famous actor Nitish Bharadwaj) বিবাহৰ ১২ বছৰৰ পিছত পত্নী স্মিতা গাটেৰে পৃথক হৈছিল। স্মিতা এগৰাকী আইএএছ বিষয়া। দুয়ো ২০১৯ চনৰ ছেপ্টেম্বৰত মুম্বাইৰ পাৰিবাৰিক আদালতত বিবাহ বিচ্ছেদৰ বাবে আবেদন কৰিছিল। বিষয়টো এতিয়াও আদালতত আছে। বৰ্তমান, তেওঁলোকৰ যমজ কন্যা আছে যি বৰ্তমান ইন্দোৰত তেওঁলোকৰ মাতৃৰ সৈতে বাস কৰি আছে।

নীতিশে তেওঁৰ পত্নীৰ সৈতে হোৱা বিচ্ছেদৰ বিষয়ত কয়- "হয়, মই ছেপ্টেম্বৰ ২০১৯ত মুম্বাইৰ পাৰিবাৰিক আদালতত বিবাহ বিচ্ছেদৰ বাবে আবেদন কৰিছিলোঁ। আমি কিয় পৃথক হৈছিলোঁ তাৰ কাৰণবোৰত মই সোমাব নিবিচাৰোঁ। বিষয়টো এতিয়াও আদালতৰ সন্মুখত আছে। মই কেৱল এয়াই ক'ব পাৰোঁ যে কেতিয়াবা বিবাহ বিচ্ছেদ মৃত্যুতকৈ অধিক বেদনাদায়ক হ'ব পাৰে, কিয়নো আপুনি এটা কটা অংশৰ সৈতে বাস কৰে।'

বিবাহ আৰু বিবাহ বিচ্ছেদ সম্পৰ্কে তেওঁ কি ভাবে?

বিবাহ সম্পৰ্কত নীতিশে কয়, "এই সম্পৰ্কটোৰ ওপৰত মোৰ দৃঢ় বিশ্বাস আছে, কিন্তু মই দুৰ্ভগীয়া। বিবাহ ভংগ হোৱাৰ বহুতো কাৰণ থাকিব পাৰে। কেতিয়াবা আপোচ নকৰা মনোভাব বা সহানুভূতিৰ অভাৱৰ বাবে ই ভাঙি পৰে। কেতিয়াবা এইটো অহংকাৰ বা নিজৰ বিষয়ে চিন্তা কৰাৰ ফলত হ'ব পাৰে। কিন্তু যেতিয়া পৰিয়ালটো ভাঙি পৰে, আটাইতকৈ ডাঙৰ ক্ষতি হয় সন্তানৰ। সেয়েহে তেওঁলোকৰ সন্তান যাতে কমকৈ ক্ষতিগ্ৰস্ত হয়, সেয়া নিশ্চিত কৰাটো পিতৃ-মাতৃৰ দায়িত্ব।'

উল্লেখ্য, নীতিশে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ১৯৯১ চনত মোনিশা পাটিলৰ সৈতে বিবাহ পাশত আবদ্ধ হৈছিল। তেওঁলোকৰ দুটা সন্তান আছে। এজন পুত্ৰ আৰু এজনী কন্যা। অৱশ্যে, বহু বছৰৰ পিছত সম্পৰ্কটো ভাঙি যায় আৰু ২০০৫ চনত দুয়োৰে বিবাহ বিচ্ছেদ হয়। তাৰ পিছত নীতিশে ২০০৯ চনত ১৯৯২ চনৰ আইএএছ বিষয়া স্মিতা গাটেক বিয়া কৰায়, কিন্তু এতিয়া এই সম্পৰ্কও শেষ হৈছে।
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি