உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে লক্ষ্ণৌ আদালতে জাৰি কৰিছে Arrest Warrant ! জানক কি হৈছে ?

    স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে লক্ষ্ণৌ আদালতে জাৰি কৰিছে Arrest Warrant ! জানক কি হৈছে ?

    স্বপ্না চৌধুৰীয়ে (Sapna Chaudhary) তেওঁৰ গানেৰে মানুহৰ হৃদয় নচুৱাই দিয়ে, কিন্তু শেহতীয়াকৈ তেওঁ কিবা এটা কৰিছিল, যাৰ পিছত লক্ষ্ণৌৰ এখন আদালতে নৃত্যশিল্পী আৰু গায়িকা স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে Arrest Warrant (Arrest Warrant Against Sapna Chaudhary) জাৰি কৰিছে।

    স্বপ্না চৌধুৰীয়ে (Sapna Chaudhary) তেওঁৰ গানেৰে মানুহৰ হৃদয় নচুৱাই দিয়ে, কিন্তু শেহতীয়াকৈ তেওঁ কিবা এটা কৰিছিল, যাৰ পিছত লক্ষ্ণৌৰ এখন আদালতে নৃত্যশিল্পী আৰু গায়িকা স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে Arrest Warrant (Arrest Warrant Against Sapna Chaudhary) জাৰি কৰিছে।

    স্বপ্না চৌধুৰীয়ে (Sapna Chaudhary) তেওঁৰ গানেৰে মানুহৰ হৃদয় নচুৱাই দিয়ে, কিন্তু শেহতীয়াকৈ তেওঁ কিবা এটা কৰিছিল, যাৰ পিছত লক্ষ্ণৌৰ এখন আদালতে নৃত্যশিল্পী আৰু গায়িকা স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে Arrest Warrant (Arrest Warrant Against Sapna Chaudhary) জাৰি কৰিছে।

    • Share this:
    স্বপ্না চৌধুৰীয়ে (Sapna Chaudhary) তেওঁৰ গানেৰে মানুহৰ হৃদয় নচুৱাই দিয়ে, কিন্তু শেহতীয়াকৈ তেওঁ কিবা এটা কৰিছিল, যাৰ পিছত লক্ষ্ণৌৰ এখন আদালতে নৃত্যশিল্পী আৰু গায়িকা স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে Arrest Warrant (Arrest Warrant Against Sapna Chaudhary) জাৰি কৰিছে। স্বপ্নাৰ বিৰুদ্ধে এটা অনুষ্ঠান বাতিল কৰা আৰু দৰ্শকক টকা ঘূৰাই নিদিয়াৰ অভিযোগ আছে। অতিৰিক্ত মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশ শান্তনু ত্যাগীয়ে (Additional Chief Judicial Magistrate Shantanu Tyagi) হাৰিয়ানাৰ নৃত্যশিল্পী আৰু গায়িকা স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে গ্ৰেপ্তাৰি পৰোৱানা জাৰি কৰি গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি নোহোৱালৈকে আৰক্ষীক ব্যৱস্থা ল'বলৈ কৈছে। গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি ২২ নৱেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ'ব।

    অভিযোগটো খাৰিজ কৰিবলৈ আবেদনখন দিয়া হৈছিল
    স্বপ্না চৌধুৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ'ব আৰু আৰক্ষী আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হ'ব কিয়নো আদালতে এই বিষয়ত স্বপ্নাৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ আৰোপ কৰিব লাগিব, সেয়েহে তেওঁৰ বাবে আদালতত হাজিৰ হোৱাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। বাতৰি অনুসৰি, গোচৰটোত এজাহাৰ দাখিল কৰাৰ পিছত স্বপ্নাই অভিযোগটো খাৰিজ কৰিবলৈ আবেদন কৰিছিল, যাক খাৰিজ কৰা হৈছিল।

    Photo-@itssapnachoudhary/Instagram


    ৪ বছৰ পুৰণি গোচৰৰ ওপৰত এতিয়া পদক্ষেপ
    স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে ৰুজু কৰা গোচৰটো প্ৰায় ৪ বছৰ পুৰণি। দৰাচলতে, স্বপ্না চৌধুৰীৰ বিৰুদ্ধে ১৪ অক্টোবৰ, ২০১৮ তাৰিখে আছিয়ানা আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰা হৈছিল। অভিযোগ কৰা হৈছিল যে সংগঠনটোৱে ১৩ অক্টোবৰত লক্ষ্ণৌৰ স্মৃতি উপবনত আবেলি ৩ বজাৰ পৰা ১০ বজালৈ অনুষ্ঠানটো পৰিচালনা কৰিছিল, কিন্তু স্বপ্না অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত হোৱা নাছিল।

    Photo-@itssapnachoudhary/Instagram


    টিকট ৩০০ টকাত বিক্ৰী কৰা হৈছিল
    স্বপ্না চৌধুৰীৰ উপৰিও, অনুষ্ঠানটোত আয়োজক জুনেদ আহমেদ, নবীন শৰ্মা, ইৱাদ আলী, অমিত পাণ্ডে আৰু ৰত্নাকৰ উপাধ্যায়ৰ দৰে নাম আছে। অভিযোগ কৰা হৈছে যে দৰ্শকে ৩০০ টকা পৰিশোধ কৰি অনুষ্ঠানটোৰ টিকট ক্ৰয় কৰিছিল। স্বপ্না চৌধুৰীৰ অনুষ্ঠান চাবলৈ হাজাৰ হাজাৰ লোক উপস্থিত আছিল কিন্তু যেতিয়া স্বপ্না চৌধুৰী নিশা ১০ বজাৰ ভিতৰত অহা নাছিল, দৰ্শকে হুলস্থুল সৃষ্টি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। এইটো অভিযোগ কৰা হৈছে যে হুলস্থূলৰ পিছতো মানুহৰ ধন ঘূৰাই দিয়া হোৱা নাছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: