• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • যশৰ টুফানত বক্স অফিচত খলকনি ! বক্স অফিচত ৮০০ কোটি ক্লাৱত যোগদান KGF-2 ৰ ...

যশৰ টুফানত বক্স অফিচত খলকনি ! বক্স অফিচত ৮০০ কোটি ক্লাৱত যোগদান KGF-2 ৰ ...

কানাড়া চুপাৰষ্টাৰ যশৰ ছবি 'কেজিএফ চেপ্টাৰ ২'য়ে সমগ্ৰ বিশ্বতে যথেষ্ট আলোড়ন কৰি আছে। সঞ্জয় দত্ত, ৰবীনা টেণ্ডন আৰু শ্ৰীনিধি চেট্টী অভিনীত 'কেজিএফ ২'য়ে বিশ্বব্যাপী ৮০০ কোটি টকাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে।

কানাড়া চুপাৰষ্টাৰ যশৰ ছবি 'কেজিএফ চেপ্টাৰ ২'য়ে সমগ্ৰ বিশ্বতে যথেষ্ট আলোড়ন কৰি আছে। সঞ্জয় দত্ত, ৰবীনা টেণ্ডন আৰু শ্ৰীনিধি চেট্টী অভিনীত 'কেজিএফ ২'য়ে বিশ্বব্যাপী ৮০০ কোটি টকাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে।

কানাড়া চুপাৰষ্টাৰ যশৰ ছবি 'কেজিএফ চেপ্টাৰ ২'য়ে সমগ্ৰ বিশ্বতে যথেষ্ট আলোড়ন কৰি আছে। সঞ্জয় দত্ত, ৰবীনা টেণ্ডন আৰু শ্ৰীনিধি চেট্টী অভিনীত 'কেজিএফ ২'য়ে বিশ্বব্যাপী ৮০০ কোটি টকাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে।

  • Share this:
কানাড়া চুপাৰষ্টাৰ যশৰ ছবি 'কেজিএফ চেপ্টাৰ ২'য়ে সমগ্ৰ বিশ্বতে যথেষ্ট আলোড়ন কৰি আছে। সঞ্জয় দত্ত, ৰবীনা টেণ্ডন আৰু শ্ৰীনিধি চেট্টী অভিনীত 'কেজিএফ ২'য়ে বিশ্বব্যাপী ৮০০ কোটি টকাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰিছে। আনহাতে হিন্দী দৰ্শকৰ ক্ষেত্ৰত, ছবিখনে ৩০০ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিছে। উপাৰ্জনৰ ক্ষেত্ৰত কেজিএফ ২ চুপাৰষ্টাৰ ৰজনীকান্তৰ '২.০', বাহুবলী আৰু চলমান খানৰ 'চুলতান'তকো পিছ পেলাইছে। ইয়াৰ সৈতে, কেজিএফ-২ ৮০০ কোটি টকাৰ সীমা অতিক্ৰম কৰা প্ৰথম কানাড়া চলচ্চিত্ৰ হৈ পৰিছে।

কেজিএফ-২য়ে বিশ্বব্যাপী বক্স অফিচত ৮৮০ কোটিতকৈও অধিক উপাৰ্জন কৰিছে, কেজিএফ ২ ৰ ধুমুহাই সমগ্ৰ বিশ্বৰ ছবিগৃহত ঢৌ তুলিছে বুলি কোৱাটো ভুল নহ'ব। বহুতো দেশৰ থিয়েটাৰ ঘৰুৱা, চলচ্চিত্ৰখনৰ টিকট এতিয়াও হিট-আউট হৈ আছে। বাণিজ্য বিশ্লেষক ৰমেশ বালাৰ পৰ্যৱেক্ষণ অনুসৰি, কেজিএফ অধ্যায় ২-য়ে বক্স অফিচত ৮৮০ কোটি টকা সংগ্ৰহ কৰিছে। যোৱা সপ্তাহান্তত ভাৰতৰ প্ৰতিখন মেট্ৰ' আৰু ৰাজ্যত দৰ্শকে কেজিএফ ২ উপভোগ কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি