• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • ডেংগুত আক্ৰান্ত স্বত্বেও কংগনা ৰানাৱট ব্যস্ত আছে 'ইমাৰজেন্সী'ৰ কামত

ডেংগুত আক্ৰান্ত স্বত্বেও কংগনা ৰানাৱট ব্যস্ত আছে 'ইমাৰজেন্সী'ৰ কামত

ডেংগুত আক্ৰান্ত স্বত্বেও কংগনা ৰানাৱট ব্যস্ত আছে 'ইমাৰজেন্সী'ৰ কামত

ডেংগুত আক্ৰান্ত স্বত্বেও কংগনা ৰানাৱট ব্যস্ত আছে 'ইমাৰজেন্সী'ৰ কামত

অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ প্ৰযোজনা দল 'মণিকৰ্ণিকা ফিল্মচ্'এ তেওঁৰ কামৰ এখন ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু শিৰোনামটোত প্ৰকাশ কৰিছিল যে কংগনা 'ভয়ংকৰভাৱে কম শ্বেত ৰক্ত কোষগণনা'ৰ সৈতে ডেংগুত আক্ৰান্ত হৈছে।

  • Share this:

যদিও তেওঁ অসুস্থ আৰু ডেংগুত আক্ৰান্ত হৈছে, তথাপি অভিনেত্ৰী কংগনা ৰাণাৱটে তেওঁৰ আহিবলগীয়া ছবি 'ইমাৰ্জেন্সি'ত কাম কৰা বন্ধ কৰা নাই। অভিনেত্ৰীগৰাকীৰ প্ৰযোজনা দল 'মণিকৰ্ণিকা ফিল্মচ্'এ তেওঁৰ কামৰ এখন ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু শিৰোনামটোত প্ৰকাশ কৰিছিল যে কংগনা 'ভয়ংকৰভাৱে কম শ্বেত ৰক্ত কোষগণনা'ৰ সৈতে ডেংগুত আক্ৰান্ত হৈছে। তেওঁলোকৰ পোষ্টত লিখা আছিল, "যেতিয়া আপুনি ডেংগু, ভয়ংকৰভাৱে কম শ্বেত ৰক্ত কোষগণনা আৰু তীব্ৰ জ্বৰত আক্ৰান্ত হয় আৰু তথাপিও আপুনি কামত অৱতৰণ কৰে, ই আবেগ নহয় ই উন্মাদনা... আমাৰ মূল @kanganaranaut এনে এক অনুপ্ৰেৰণা।"


কংগনা ৰানাৱটে ছ'চিয়েল মিডিয়া হেণ্ডেলত ষ্টৰীটো পুনৰ পোষ্ট কৰি কয় যে, "ধন্যবাদ টীমটোক ধন্যবাদ @manikarnikafilms মানুহৰ শৰীৰটো অসুস্থ হৈ পৰে, আত্মা নহয়।" দয়ালু শব্দবোৰৰ বাবে ধন্যবাদ।"




শিৰোনামটোৱে দেখুওৱাৰ দৰে 'ইমাৰজেন্সী' হৈছে ১৯৭৫ চনৰ ২৫ জুনত ইন্দিৰা গান্ধীয়ে ঘোষণা কৰা আভ্যন্তৰীণ জৰুৰীকালীন অৱস্থাৰ বিষয়ে। ই ১৯৭৭ চনৰ ২১ মাৰ্চলৈকে চলিছিল, যেতিয়া জনতা পাৰ্টী এক ঐতিহাসিক নিৰ্বাচনত ক্ষমতালৈ আহে। চলচ্চিত্ৰ সংলাপবোৰ ৰিতেশ শ্বাহৰ, যি আগতে 'কাহানি', 'পিংক', 'ৰেইড' আৰু 'এয়াৰলিফ্ট'ৰ দৰে জনপ্ৰিয় চলচ্চিত্ৰৰ সৈতে জড়িত আছিল।


কংগনা ৰাণাৱটে যোৱা বছৰ তেওঁৰ পৰিচালনাৰ 'ইমাৰজেন্সী'ৰ বিষয়ে ঘোষণা কৰিছিল আৰু পিছত স্পষ্ট কৰিছিল যে যদিও 'ইমাৰজেন্সী' এখন ৰাজনৈতিক নাটধৰ্মী ছবি, ই কিন্তু ইন্দিৰা গান্ধীৰ জীৱনীমূলক ছবি নহয়। যোৱা মাহত, প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইন্দিৰা গান্ধী হিচাপে কংগনাৰ প্ৰথম চেহেৰাও মুকলি কৰা হৈছিল যিয়ে সকলোকে চমকিত কৰি তুলিছিল। ৰানাৱটক শাৰী পিন্ধা আৰু চশমাযোৰ হাতত ধৰি থকা দেখা গৈছিল যেতিয়া তেওঁ ইন্দিৰা গান্ধীৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। তেওঁ জৰুৰীকালীন অৱস্থাত প্ৰাক্তন ভাৰতীয় প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰী বাজপেয়ীৰ ৰূপত অভিনেতা শ্ৰেয়াছ তালপাড়েৰ চেহেৰাও উন্মোচন কৰিছিল।



কংগনা ৰাণাৱটে এইটোও প্ৰকাশ কৰিছে যে অনুপম খেড়ে ছবিখনত প্ৰয়াত ৰাজনৈতিক নেতা জয়প্ৰকাশ নাৰায়ণৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিব। 'ইমাৰজেন্সী'ৰ উপৰিও, অভিনেত্ৰীগৰাকীক 'তেজছ'তো দেখা যাব।
Published by:Subham Goswami
First published: