உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Shekhar Kapur B'day Spl: শেখৰ কাপুৰৰ ৪ খন চলচ্চিত্ৰ যি তেওঁৰ অনন্য প্ৰতিভাৰ স্বাক্ষৰ বহন কৰিছে...

    Shekhar Kapur B'day Spl: শেখৰ কাপুৰৰ ৪ খন চলচ্চিত্ৰ যি তেওঁৰ অনন্য প্ৰতিভাৰ স্বাক্ষৰ বহন কৰিছে...

    শেখৰ কাপুৰ (Shekhar Kapur) চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগৰ অন্যতম ডাঙৰ আৰু সফল নাম। লাখ লাখ লোক এই বিখ্যাত পৰিচালকৰ চলচ্চিত্ৰৰ প্ৰতি আগ্ৰহী, যাৰ চলচ্চিত্ৰবোৰ সৰল কিন্তু অত্যন্ত কাৰ্যকৰী। আজি এই বিখ্যাত চলচ্চিত্ৰ পৰিচালকজনৰ জন্মদিন (Shekhar Kapur Birthday)।

    শেখৰ কাপুৰ (Shekhar Kapur) চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগৰ অন্যতম ডাঙৰ আৰু সফল নাম। লাখ লাখ লোক এই বিখ্যাত পৰিচালকৰ চলচ্চিত্ৰৰ প্ৰতি আগ্ৰহী, যাৰ চলচ্চিত্ৰবোৰ সৰল কিন্তু অত্যন্ত কাৰ্যকৰী। আজি এই বিখ্যাত চলচ্চিত্ৰ পৰিচালকজনৰ জন্মদিন (Shekhar Kapur Birthday)।

    শেখৰ কাপুৰ (Shekhar Kapur) চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগৰ অন্যতম ডাঙৰ আৰু সফল নাম। লাখ লাখ লোক এই বিখ্যাত পৰিচালকৰ চলচ্চিত্ৰৰ প্ৰতি আগ্ৰহী, যাৰ চলচ্চিত্ৰবোৰ সৰল কিন্তু অত্যন্ত কাৰ্যকৰী। আজি এই বিখ্যাত চলচ্চিত্ৰ পৰিচালকজনৰ জন্মদিন (Shekhar Kapur Birthday)।

    • Share this:
    শেখৰ কাপুৰ (Shekhar Kapur) চলচ্চিত্ৰ উদ্যোগৰ অন্যতম ডাঙৰ আৰু সফল নাম। লাখ লাখ লোক এই বিখ্যাত পৰিচালকৰ চলচ্চিত্ৰৰ প্ৰতি আগ্ৰহী, যাৰ চলচ্চিত্ৰবোৰ সৰল কিন্তু অত্যন্ত কাৰ্যকৰী। তেওঁ তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰৰ দ্বাৰা মানুহৰ মনত গভীৰ প্ৰভাৱ পেলায়। আজি এই বিখ্যাত চলচ্চিত্ৰ পৰিচালকজনৰ জন্মদিন (Shekhar Kapur Birthday)। এই বিশেষ অনুষ্ঠানত তেওঁৰ ৪ খন শ্ৰেষ্ঠ চলচ্চিত্ৰৰ বিষয়ে জানো আহক।

    মাছুমঃ শেখৰ কাপুৰ পৰিচালিত প্ৰথম ছবি 'মাছুম' (১৯৮৩) জনপ্ৰিয় উপন্যাস 'মেন, ৱমেন এণ্ড চাইল্ড'ৰ ওপৰত আধাৰিত। চলচ্চিত্ৰখনে দেখুৱাইছে যে কেনেকৈ এজন মানুহৰ বিবাহিত জীৱন তেওঁৰ অতীতৰ এটা ঘটনাৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হয়। ইয়াত নাছিৰুদ্দিন শ্বাহ, চাবানা আজমী আৰু সুপ্ৰিয়া পাঠকে অভিনয় কৰিছে।

    মিষ্টাৰ ইণ্ডিয়াঃ অনিল কাপুৰ আৰু শ্ৰীদেৱীক ছবিখনত মুখ্য চৰিত্ৰত দেখা গৈছিল। মিষ্টাৰ ইণ্ডিয়াই (১৯৮৭) দেখুৱায় যে যেতিয়া এজন উদাৰ ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ দেউতাকৰ আৱিষ্কাৰৰ বিষয়ে শিকে তেতিয়া কি হয়। ছবিখনত অমৰীশ পুৰীক তেওঁৰ বিখ্যাত চৰিত্ৰ মোকাম্বোৰ চৰিত্ৰত দেখা গৈছিল। ছবিখন বক্স অফিচত যথেষ্ট সফল হৈছিল।

    বেণ্ডিত কুইনঃ সীমা বিশ্বাসক ছবিখনৰ মুখ্য চৰিত্ৰত দেখা গৈছিল। বেণ্ডিত কুইন (১৯৯৪) কৰ্মী আৰু ৰাজনীতিবিদ ফুলন দেৱীৰ জীৱনৰ আধাৰত নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। শেখৰ কাপুৰ এই ছবিখনৰ দ্বাৰা সমগ্ৰ বিশ্বতে বিখ্যাত হৈ পৰিছিল। চলচ্চিত্ৰখনত নিৰ্মল পাণ্ডে, মনোজ বাজপেয়ী, গজৰাজ ৰাও আৰু সৌৰভ শুক্লাৰ দৰে কিংবদন্তি অভিনেতাই অভিনয় কৰিছে।

    এলিজাবেথ: চলচ্চিত্ৰখনত কেট ব্লাঞ্চেটক মুখ্য চৰিত্ৰত দেখুওৱা হৈছিল আৰু তেওঁৰ কেৰিয়াৰৰ বাবে গেমচেঞ্জাৰ হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল। 'এলিজাবেথ' (১৯৯৮) চলচ্চিত্ৰখন ৰাণী এলিজাবেথৰ শাসনকালৰ প্ৰাৰম্ভিক বছৰবোৰৰ বিষয়ে, য'ত তেওঁৰ সংগ্ৰামৰ ছবি দেখুওৱা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: