মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »মনোৰঞ্জন »অমিতাভ বচ্চন আৰু ধৰ্মেন্দ্ৰৰ বাংলোত বোমাৰ ভয়; মুম্বাই আৰক্ষীৰ কাৰ্যকৰী পদক্ষেপ গ্ৰহণ

অমিতাভ বচ্চন আৰু ধৰ্মেন্দ্ৰৰ বাংলোত বোমাৰ ভয়; মুম্বাই আৰক্ষীৰ কাৰ্যকৰী পদক্ষেপ গ্ৰহণ

নাগপুৰ আৰক্ষীয়ে মুম্বাই আৰক্ষীক বোমা ভয় বিষয়ত পোৱা ফোনৰ কথা তৎক্ষণাৎ সতৰ্ক কৰি দিছিল।

নাগপুৰ আৰক্ষীয়ে মুম্বাই আৰক্ষীক বোমা ভয় বিষয়ত পোৱা ফোনৰ কথা তৎক্ষণাৎ সতৰ্ক কৰি দিছিল।

নাগপুৰ আৰক্ষীয়ে মুম্বাই আৰক্ষীক বোমা ভয় বিষয়ত পোৱা ফোনৰ কথা তৎক্ষণাৎ সতৰ্ক কৰি দিছিল।

  • Share this:
বলীউডৰ অভিনেতা অমিতাভ বচ্চন আৰু ধৰ্মেন্দ্ৰৰ বাসগৃহৰ ওচৰত বোমা ৰখাক লৈ এজন ধৃত অচিনাক্ত ব্যক্তিয়ে কৰা এটা ফোনে মুম্বাইৰ লগতে সমগ্ৰ দেশতে ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰিছে। এজন অচিনাক্ত ব্যক্তিয়ে মঙলবাৰে নাগপুৰ আৰক্ষী নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষলৈ ফোনযোগে দাবী কৰিছিল যে মুম্বাইস্থিত অমিতাভ বচ্চনৰ বাংলো আৰু ধৰ্মেন্দ্ৰৰ বাসগৃহৰ ওচৰত বোমা ৰখা হৈছে। ইয়াৰ পিছতেই চহৰখনৰ আৰক্ষীসকলক উক্ত বিষয় সন্দৰ্ভত সতৰ্ক কৰি দিয়া হৈছে।

নাগপুৰ আৰক্ষীৰ মুম্বাই আৰক্ষীক সতৰ্ক

ই-টাইমছৰ বাতৰি অনুসৰি, নাগপুৰ আৰক্ষীয়ে মুম্বাই আৰক্ষীক বোমা ভয় বিষয়ত পোৱা ফোনৰ কথা তৎক্ষণাৎ সতৰ্ক কৰি দিছিল। ইয়াৰ পিছত এটা বোমা স্কোৱাডৰ দল বিগ বি অমিতাভ বচ্চন আৰু ধৰ্মেন্দ্ৰৰ বাংলোলৈ ততাতৈয়াকৈ গৈছিল। অৱশ্যে, অনুসন্ধান অভিযান চলোৱা হৈছিল যদিও একো পোৱা নগ’ল।

ইফালে, India.comৰ বাতৰি অনুসৰি, ফোন কৰা ব্যক্তিজনে লগতে সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণ চলাবলৈ মুম্বাইৰ দাদৰত ২৫ জন সশস্ত্ৰ লোকও উপস্থিত হৈছিল বুলি দাবী কৰিছিল। বাতৰি পৰ্টেলটোৱে লগতে জনায় যে দুয়োজন অভিনেতাৰ বাসগৃহ অৱস্থিত এলেকাৰ অধিকাৰ ক্ষেত্ৰত থকা জুহু, ভিলে-পাৰ্লে আৰু গামদেৱীৰ আৰক্ষীসকলক এই ঘটনাৰ সন্দৰ্ভত সতৰ্ক কৰি দিয়া হৈছিল।

মুম্বাইত বিগ বি আৰু ধৰ্মেন্দ্ৰৰ সম্পত্তি

অমিতাভ বচ্চনৰ মুম্বাইত পাঁচটা বিলাসী সম্পত্তি আছে। তেওঁৰ ঘৰবোৰক জলসা, জনক, বৎস আৰু প্ৰতীক্ষা নামেৰে নামাকৰণ কৰিছে। প্ৰতীক্ষা হৈছে মুম্বাইত বচ্চনসকলে ক্ৰয় কৰা প্ৰথম সম্পত্তি য’ত অমিতাভৰ স্বৰ্গীয় পিতৃ-মাতৃয়ে বাস কৰিছিল। বৰ্তমান, পৰিয়ালটো জলচাত বাস কৰে। আনহাতে, ধৰ্মেন্দ্ৰই জুহুৰ এটা বাংলোত বাস কৰে।

অমিতাভ বচ্চন আৰু ধৰ্মেন্দ্ৰৰ আহিবলগীয়া কাৰ্য, চিনেমা তথা প্ৰ’জেক্টসমূহ

অমিতাভ বচ্চনক অতি শীঘ্ৰেই অভিনেতা টাইগাৰ শ্ৰফ আৰু অভিনেত্ৰী কৃতি চাননৰ সৈতে ‘গণপথ’ চলচিত্ৰত দেখা পোৱা যাব। বিকাশ বহেলৰ দ্বাৰা পৰিচালিত ‘গণপথ’ বাসু ভাগনানী, জেকি ভাগনানী, দীপশিখা দেশমুখ আৰু বিকাশ বহেলে প্ৰযোজনা কৰিছে। এই ছবিখন এই বছৰৰ ২০ অক্টোবৰত ছবিগৃহত মুক্তি পাব। ইয়াৰোপৰিও, বিগ বিৰ আগন্তুক দিনত প্ৰভাস আৰু দীপিকা পাডুকনৰ সৈতে প্ৰজেক্ট ‘কে’ আছে। তেওঁক দীপিকাৰ সৈতে ‘দ্য ইণ্টাৰ্ন’ৰ হিন্দী ৰিমেকতো দেখা পোৱা যাব।

আনহাতে, ধৰ্মেন্দ্ৰক শীঘ্ৰেই কৰণ জোহৰৰ ‘ৰকি ঔৰ ৰাণী কি প্ৰেম কাহানী’ত দেখা পোৱা যাব। ই এখন বহু-তাৰকাযুক্ত চলচ্চিত্ৰ য’ত ৰণবীৰ সিং, আলিয়া ভাট, জয়া বচ্চন আৰু শ্বাবানা আজমীও থাকিব। চলচ্চিত্ৰখন এই বছৰৰ জুলাই মাহত ছবিগৃহত মুক্তি লাভ কৰিব।

শেহতীয়া বাতৰি