• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • ৬৬ বছৰীয়া এগৰাকী মহিলাৰ পেটৰ পৰা চিকিৎসকে উদ্ধাৰ কৰিলে ৫৫ টা বেটাৰী

৬৬ বছৰীয়া এগৰাকী মহিলাৰ পেটৰ পৰা চিকিৎসকে উদ্ধাৰ কৰিলে ৫৫ টা বেটাৰী

ইয়াৰ পিছত অস্ত্ৰোপচাৰ বিশেষজ্ঞসকলে তেওঁৰ পেটৰ মাজেৰে এটা সৰু ফুটা কাটি অংগটোৰ পৰা ৪৬টা আৰু AAA বেটাৰী আঁতৰাই পেলায়।

ইয়াৰ পিছত অস্ত্ৰোপচাৰ বিশেষজ্ঞসকলে তেওঁৰ পেটৰ মাজেৰে এটা সৰু ফুটা কাটি অংগটোৰ পৰা ৪৬টা আৰু AAA বেটাৰী আঁতৰাই পেলায়।

ইয়াৰ পিছত অস্ত্ৰোপচাৰ বিশেষজ্ঞসকলে তেওঁৰ পেটৰ মাজেৰে এটা সৰু ফুটা কাটি অংগটোৰ পৰা ৪৬টা আৰু AAA বেটাৰী আঁতৰাই পেলায়।

  • Share this:
আয়াৰলেণ্ডৰ চিকিৎসকে এগৰাকী মহিলাৰ পেট আৰু আন্ত্ৰিক অংশৰ পৰা ৫৫ টা AA আৰু AAA বেটাৰী আঁতৰাই পেলাইছে, যিটো এতিয়ালৈকে ৰিপ’ৰ্ট কৰা সৰ্বাধিক সংখ্যা। তেওঁ যিহেতু ইচ্ছাকৃতভাৱে আত্মহত্যা কৰিবলৈ বেটাৰীবোৰ গিলি পেলাইছিল।

৬৬ বছৰীয়া মহিলাগৰাকীয়ে প্ৰথম অৱস্থাত “অজ্ঞাত সংখ্যক” নলাকাৰ বেটাৰী গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত ডাবলিনৰ ছেইণ্ট ভিনচেণ্ট ইউনিভাৰ্চিটি হাস্পতালত চিকিৎসাধীন হৈ আছিল, যাৰ এক্স-ৰেৰ জৰিয়তে পেটত আবদ্ধ হৈ থকা বহু বেটাৰী পিছত দেখা গৈছিল বুলি আইৰিছ মেডিকেল জাৰ্নেলত বৃহস্পতিবাৰে এটা কেছ ৰিপৰ্টত প্ৰকাশ হৈছে।

প্ৰথম অৱস্থাত চিকিৎসকে ৰোগীগৰাকীয়ে স্বাভাৱিকতে বেটাৰীবোৰ তেওঁৰ শৰীৰৰ মাজেৰে পাৰ হ’বলৈ অপেক্ষা কৰিছিল যদিও পৰৱৰ্তী স্কেনত দেখা গ’ল যে বেছিভাগেই এতিয়াও তেওঁৰ পেটত ওজন কৰি আছে কাৰণ তেওঁ প্ৰথম সপ্তাহত মাত্ৰ পাঁচটা AA বেটাৰীহে উলিয়াই দিব পাৰিছিল।

বেটাৰীৰ ওজনৰ বাবে পেটটো ফুলি উঠাটো শেষত পূবিক হাড়ৰ ওপৰত ওলমি গৈছিল যাৰ বাবে সেই বস্তুবোৰ অস্ত্ৰোপচাৰ কৰি আঁতৰোৱাৰ প্ৰয়োজন হৈছিল।



ইয়াৰ পিছত অস্ত্ৰোপচাৰ বিশেষজ্ঞসকলে তেওঁৰ পেটৰ মাজেৰে এটা সৰু ফুটা কাটি অংগটোৰ পৰা ৪৬টা আৰু AAA বেটাৰী আঁতৰাই পেলায়। লাইভ চাইন্সৰ মতে, বৃহদান্ত্ৰত আবদ্ধ হৈ থকা বাকী চাৰিটা বেটাৰী তেওঁক "গাখীৰ খুৱাই" মলদ্বাৰৰ জৰিয়তে আঁতৰাই পেলোৱা হৈছিল — যাৰ ফলত গিলি লোৱা বেটাৰীৰ মুঠ সংখ্যা ৫৫টালৈ বৃদ্ধি পাইছে।

চিকিৎসকসকলে কয় যে আমাৰ জ্ঞাতসাৰে এই গোচৰে এটা সময়ত গ্ৰহণ কৰা বেটাৰীৰ সৰ্বাধিক ৰিপ’ৰ্ট কৰা সংখ্যাক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে।

আচৰিত কথাটো হ’ল এইবোৰৰ কোনোটোৱেই তাইৰ গেষ্ট্ৰাইটিছ (GI) বন্ধ কৰা যেন দেখা নগ’ল আৰু তাইৰ শৰীৰৰ কোনো গাঁথনিগত ক্ষতিৰ কথাও কোৱা হোৱা নাছিল।

বেটাৰী গ্ৰহণৰ বেছিভাগ নথিভুক্ত ক্ষেত্ৰত শিশুৱে সৰু সৰু, বুটাম-শৈলীৰ বেটাৰী গিলি থকাটো জড়িত হৈ থাকে। চিকিৎসকসকলে লক্ষ্য কৰিছে যে ইচ্ছাকৃতভাৱে আত্মহত্যাৰ এক প্ৰকাৰ হিচাপে একাধিক বৃহৎ AA বেটাৰী ইচ্ছাকৃতভাৱে গ্ৰহণ কৰাটো এক অস্বাভাৱিক উপস্থাপন।

ইতিপূৰ্বে, জুলাই মাহত যোধপুৰৰ চিকিৎসকে ৬৩ টা ধাতুৰ মুদ্ৰা আপাত দৃষ্টিত হতাশাৰ অৱস্থাত গিলি পেলোৱা এজন লোকৰ পেটৰ পৰা আঁতৰাই পেলাইছিল।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি