• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Optical Illusion: এই ছবিখনত থকা মাছটো আপুনি ১৪ ছেকেণ্ডতকৈও কম সময়ত বিচাৰিব পাৰিবনে?

Optical Illusion: এই ছবিখনত থকা মাছটো আপুনি ১৪ ছেকেণ্ডতকৈও কম সময়ত বিচাৰিব পাৰিবনে?

আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাওক, লুকাই থকা বস্তুটো ধৰা পেলাব পাৰিব। যদি আপুনি ছবিখনৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ আছে, তেন্তে সঠিক উত্তৰ জানিবলৈ তলৰ সমাধান ছবিখন চাওক।

আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাওক, লুকাই থকা বস্তুটো ধৰা পেলাব পাৰিব। যদি আপুনি ছবিখনৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ আছে, তেন্তে সঠিক উত্তৰ জানিবলৈ তলৰ সমাধান ছবিখন চাওক।

আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাওক, লুকাই থকা বস্তুটো ধৰা পেলাব পাৰিব। যদি আপুনি ছবিখনৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ আছে, তেন্তে সঠিক উত্তৰ জানিবলৈ তলৰ সমাধান ছবিখন চাওক।

  • Share this:
এই ছবিখনত থকা মাছটো আপুনি ১৪ ছেকেণ্ডতকৈও কম সময়ত বিচাৰিব পাৰিবনে? ইণ্টাৰনেটত যেন মানুহৰ এক অতৃপ্ত ক্ষুধা, আৰু নতুন নতুন আলোকীয় ভ্ৰমে প্ৰতিদিনে শিশুৰ পৰা প্ৰাপ্তবয়স্কলৈ আকৰ্ষণ কৰে আৰু ইয়াক খেলিবলৈ তেওঁলোকৰ আগ্ৰহ বৃদ্ধি কৰে। শেহতীয়াকৈ এইটো ১৪ ছেকেণ্ডতকৈও কম সময়ত এই আলোকীয় ভ্ৰমত মাছটো বিচাৰিব পাৰিবনে?



আলোকীয় ভ্ৰম কি?

আলোকীয় ভ্ৰম, যাক ভিজুৱেল ইলুজন বুলিও কোৱা হয়, হৈছে দৃশ্য উপলব্ধিৰ ভিতৰত দৃষ্টিশক্তিৰ দ্বাৰা সৃষ্টি হোৱা এক প্ৰকাৰৰ ভ্ৰম। যাৰ বৈশিষ্ট্য হৈছে দৃশ্যগত উপলব্ধি, যিটো বাস্তৱৰ পৰা পৃথক। সহজ ভাষাত ক’বলৈ গ’লে আলোকীয় ভ্ৰম হৈছে এক প্ৰকাৰৰ ভ্ৰম য’ত আমি চকুৰে দেখা দৃশ্য বা ছবিখন স্পষ্টভাৱে অনুভৱ কৰিব নোৱাৰো। আমি ছবি বা দৃশ্যটোৰ দ্বাৰা সহজে ভুল ব্যাখ্যা বা প্ৰতাৰিত হওঁ।

এই আলোকীয় ভ্ৰমত থকা মাছটো ১৪ ছেকেণ্ডতকৈও কম সময়ত বিচাৰিব পাৰিবনে?

চকুৰ দ্বাৰা কোনো ছবি বা দৃশ্য দেখি আমি সহজেই প্ৰতাৰিত বা বিভ্ৰান্ত অনুভৱ কৰা বস্তুটোৱেই হৈছে আলোকীয় ভ্ৰম। যিহেতু ই অলপ কৌশলী, গতিকে মানুহে অধিক আলোকীয় ভ্ৰম অন্বেষণ কৰিবলৈ ভাল পায়। আলোকীয় ভ্ৰমে মানুহৰ মাজত সদায় কৌতুহল কঢ়িয়াই আনে। আলোকীয় ভ্ৰম অন্বেষণ কৰিলে মানুহক কৌতুহলী আৰু আগ্ৰহী হোৱাই নহয়, পৰ্যবেক্ষণ দক্ষতা বিকাশৰ ক্ষেত্ৰত মগজু আৰু চকুৰ কাৰ্যক্ষমতাও বৃদ্ধি পায়। মানুহে নিজৰ মগজুক অধিক উৎপাদনশীল মানসিক খাদ্য যোগান ধৰিবলৈ ইণ্টাৰনেটত আলোকীয় ভ্ৰম বিচাৰিছিল। এনে এটা কাম হ'ল আপুনি এই আলোকীয় ভ্ৰমত থকা মাছটো ১৪ ছেকেণ্ডতকৈও কম সময়ত বিচাৰিব পাৰিবনে?

এই ছবিখনত লুকাই থকা মাছটো বিচাৰিবলৈ ব্যাখ্যা



ওপৰৰ ছবিখনৰ পৰা এই আলোকীয় ভ্ৰমত ১৪ ছেকেণ্ডতকৈও কম সময়ত মাছটো বিচাৰিব পাৰিবনে? আপুনি ছবিখন ভালদৰে চাওক, লুকাই থকা বস্তুটো ধৰা পেলাব পাৰিব। যদি আপুনি ছবিখনৰ সৈতে সংযুক্ত হৈ আছে, তেন্তে সঠিক উত্তৰ জানিবলৈ তলৰ সমাধান ছবিখন চাওক।

এই ছবিখনত লুকাই থকা মাছটো বিচাৰি উলিয়াবলৈ সমাধান
ইয়াত দিয়া ছবিৰ ভ্ৰমটো দেখি বেছিভাগ মানুহেই এই প্ৰহেলিকাটোৱে বিভ্ৰান্ত কৰে। অৱশ্যে কিছুমান মানুহে ইয়াৰ উত্তৰ সোনকালে চিনাক্ত কৰিব পাৰিছিল। ইয়াৰ বিপৰীতে আন কিছুমানে নিজৰ অনুমান আৰু উত্তৰ সঠিকভাৱে ল’ব পৰা নাছিল। এই ভাইৰেল আলোকীয় ভ্ৰমটো দেখা পোৱাটো কঠিন, গতিকে আমি সাধাৰণ সমাধানটো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা ছবিখন সংলগ্ন কৰিছো। ছবিখন ভালদৰে চাওক, তাত চালে ছবিখনৰ হাইলাইট কৰা অংশত মাছটো দেখা যাব। যদি আপুনি বিচাৰি নাপায় তেন্তে চিন্তা নকৰিব, আমি আপোনাক তলৰ ছবিখনৰ সৈতে সহায় কৰিম।

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি