• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • স্বাৰা ভাস্কৰে সংগ্ৰামৰ দিনবোৰ মনত পেলাই কয়, 'শ্বাহৰুখ খান হোৱাৰ সপোন লৈ মুম্বাইলৈ আহিছিলো...'

স্বাৰা ভাস্কৰে সংগ্ৰামৰ দিনবোৰ মনত পেলাই কয়, 'শ্বাহৰুখ খান হোৱাৰ সপোন লৈ মুম্বাইলৈ আহিছিলো...'

স্বাৰা ভাস্কৰে মেছেবল ইণ্ডিয়াক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে মুম্বাইত এটা ঘৰ বিচাৰি পোৱা কিমান কঠিন। প্ৰাৰম্ভিক দিনবোৰত ঘৰ বিচাৰি পোৱাটো তেওঁৰ বাবে যুদ্ধতকৈ কম নাছিল।

স্বাৰা ভাস্কৰে মেছেবল ইণ্ডিয়াক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে মুম্বাইত এটা ঘৰ বিচাৰি পোৱা কিমান কঠিন। প্ৰাৰম্ভিক দিনবোৰত ঘৰ বিচাৰি পোৱাটো তেওঁৰ বাবে যুদ্ধতকৈ কম নাছিল।

স্বাৰা ভাস্কৰে মেছেবল ইণ্ডিয়াক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে মুম্বাইত এটা ঘৰ বিচাৰি পোৱা কিমান কঠিন। প্ৰাৰম্ভিক দিনবোৰত ঘৰ বিচাৰি পোৱাটো তেওঁৰ বাবে যুদ্ধতকৈ কম নাছিল।

  • Share this:
স্বাৰা ভাস্কৰে প্ৰায় এক দশক আগতে উদ্যোগটোত অভিনয় জীৱন আৰম্ভ কৰিছিল। অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে, যি প্ৰায়ে তেওঁৰ টুইটৰ বাবে বাতৰিত থাকে, এক বাৰ্তালাপৰ সময়ত তেওঁৰ সংগ্ৰামৰ প্ৰাৰম্ভিক দিনবোৰৰ বিষয়ে মুকলি কৈছিল।

স্বাৰা ভাস্কৰে মেছেবল ইণ্ডিয়াক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে মুম্বাইত এটা ঘৰ বিচাৰি পোৱা কিমান কঠিন। প্ৰাৰম্ভিক দিনবোৰত ঘৰ বিচাৰি পোৱাটো তেওঁৰ বাবে যুদ্ধতকৈ কম নাছিল। কোনো ঘৰৰ মালিকে তেওঁক আৰু বন্ধুক এটা ঘৰ দিব বিচৰা নাছিল, কিয়নো তেওঁলোকে এই লোকসকলক 'পথভ্ৰষ্ট ছোৱালী' বুলি ভাবিছিল যাৰ প্ৰেমিক থাকিব। তেওঁলোকৰ সমস্যাবোৰ জটিল হৈ পৰিছিল যেতিয়া স্বাৰাই 'স্বাধীনতাৰ অধিকাৰ' সন্দৰ্ভত এজন ঘৰৰ মালিকক ভাষণ দিছিল।

স্বাৰাই ২০০৯ চনত বলীউডত আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল।
স্বাৰাই ২০০৯ চনত 'মাধোলাল কিপ ৱাকিং' চলচ্চিত্ৰৰ জৰিয়তে বলীউডত অভিনয় জীৱন আৰম্ভ কৰিছিল, কিন্তু ছবিখন বক্স অফিচত বেয়াকৈ ফ্লপ হৈছিল। স্বাৰা ভাস্কৰক ২০১১ চনত মুক্তি প্ৰাপ্ত 'তনু ৱেডছ মনু' বোলছবিখনে স্বীকৃতি দিছিল। এই চলচ্চিত্ৰখনত, অভিনেত্ৰীগৰাকীয়ে এক সহায়ক চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল যাক দৰ্শকে যথেষ্ট প্ৰশংসা কৰিছিল। সমালোচকসকলে স্বাৰাৰ চৰিত্ৰটোকো প্ৰশংসা কৰিছিল আৰু তেওঁক 'শ্ৰেষ্ঠ সহ-অভিনেত্ৰীৰ ফিল্মফেয়াৰ বঁটা'ৰ বাবেও মনোনীত কৰা হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, ২০১৩ চনত 'ৰাঞ্জনা' চলচ্চিত্ৰত, তেওঁ তেওঁৰ অভিনয়েৰে সমালোচক আৰু দৰ্শক দুয়োকে তেওঁৰ অনুৰাগী কৰি তুলিছিল। তেওঁ এতিয়ালৈকে 'প্ৰেম ৰতন ধন পায়ো', 'নীল বাট্টে সন্নাটা', 'তনু ৱেডছ মনু ৰিটাৰ্ণছ' আৰু 'বীৰে দি ৱেডিং'কে ধৰি বহুতো হিন্দী চলচ্চিত্ৰত কাম কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি