• Home
  • »
  • News
  • »
  • entertainment
  • »
  • Sooryavanshi Box Office Collection: ৰেকৰ্ড গঢ়াৰ দিশে 'সূৰ্যবংশী' ! অক্ষয় কুমাৰৰ ছবিখনে ৪ দিনত কিমান কোটি উপাৰ্জন কৰিলে ?

Sooryavanshi Box Office Collection: ৰেকৰ্ড গঢ়াৰ দিশে 'সূৰ্যবংশী' ! অক্ষয় কুমাৰৰ ছবিখনে ৪ দিনত কিমান কোটি উপাৰ্জন কৰিলে ?

অক্ষয় কুমাৰ আৰু কেটৰিনা কাইফ অভিনীত 'সূৰ্যবংশী'য়ে বক্স অফিচত (Sooryavanshi Box Office Collection) হিট কৰি আছে। ব্লকবাষ্টাৰ Weekend এৰি দিয়াৰ পিছত ছবিখনে চতুৰ্থ দিনা ভাল ব্যৱসায় কৰিছে। প্ৰথম Weekendত ছবিখনৰ ৭৭.০৮ কোটি টকাৰ ব্যৱসায় আছিল।

অক্ষয় কুমাৰ আৰু কেটৰিনা কাইফ অভিনীত 'সূৰ্যবংশী'য়ে বক্স অফিচত (Sooryavanshi Box Office Collection) হিট কৰি আছে। ব্লকবাষ্টাৰ Weekend এৰি দিয়াৰ পিছত ছবিখনে চতুৰ্থ দিনা ভাল ব্যৱসায় কৰিছে। প্ৰথম Weekendত ছবিখনৰ ৭৭.০৮ কোটি টকাৰ ব্যৱসায় আছিল।

অক্ষয় কুমাৰ আৰু কেটৰিনা কাইফ অভিনীত 'সূৰ্যবংশী'য়ে বক্স অফিচত (Sooryavanshi Box Office Collection) হিট কৰি আছে। ব্লকবাষ্টাৰ Weekend এৰি দিয়াৰ পিছত ছবিখনে চতুৰ্থ দিনা ভাল ব্যৱসায় কৰিছে। প্ৰথম Weekendত ছবিখনৰ ৭৭.০৮ কোটি টকাৰ ব্যৱসায় আছিল।

  • Share this:
অক্ষয় কুমাৰ আৰু কেটৰিনা কাইফ অভিনীত 'সূৰ্যবংশী'য়ে বক্স অফিচত (Sooryavanshi Box Office Collection) হিট কৰি আছে। ব্লকবাষ্টাৰ Weekend এৰি দিয়াৰ পিছত ছবিখনে চতুৰ্থ দিনা ভাল ব্যৱসায় কৰিছে। প্ৰথম Weekendত ছবিখনৰ ৭৭.০৮ কোটি টকাৰ ব্যৱসায় আছিল। শুক্ৰবাৰে 'সূৰ্যবংশী'ৰ আৰম্ভণিৰ দিনটো আছিল ২৬.২৯ কোটি টকা, শনিবাৰৰ ২৩.৮৫ কোটি টকা আৰু দেওবাৰৰ ২৬.৯৪ কোটি টকাৰ ব্যৱসায়। ছবিখনে প্ৰথম সপ্তাহত মুঠ ৭৭.০৮ কোটি টকা সংগ্ৰহ কৰিছিল।

সূৰ্যবংশীয়ে (Sooryavanshi) চতুৰ্থ দিনা ১৪-১৫ কোটি টকাৰ ব্যৱসায় কৰিছে। অৰ্থাৎ ছবিখনে এতিয়ালৈকে ৯২ কোটি টকাৰ ব্যৱসায় কৰিছে। বাণিজ্য বিশ্লেষকসকলে বিশ্বাস কৰে যে ছবিখনে আজি ১০০ কোটি টকাৰ ক্লাবত যোগদান কৰিব। ইফালে, ছবিখনৰ প্ৰযোজকসকলে সোমবাৰে এক ভিডিঅ' ঘোষণাত কয় যে বিশ্বব্যাপী 'সূৰ্যবংশী' (Sooryavanshi Worldwide Collection) সংগ্ৰহ ১০১ কোটি টকাত উপনীত হৈছে। ছবিখন বিশ্বৰ ১৫ খন দেশত মুক্তি দিয়া হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: