உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • entertainment
    • »
    • Sohail Khan B’day Spl : তেওঁ অভিনয়ত ভাইজানৰ দৰে হ'বলৈ ব্যৰ্থ হৈছিল, কিন্তু চিনেমাৰ কাহিনীৰ দৰেই পলাই গৈ বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল ...

    Sohail Khan B’day Spl : তেওঁ অভিনয়ত ভাইজানৰ দৰে হ'বলৈ ব্যৰ্থ হৈছিল, কিন্তু চিনেমাৰ কাহিনীৰ দৰেই পলাই গৈ বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল ...

    Photo-instagram@sohail Khan

    Photo-instagram@sohail Khan

    চলমান খানৰ সৰু ভায়েক, অভিনেতা, পৰিচালক আৰু প্ৰযোজক চোহেইল খানে আজি তেওঁৰ ৫১ তম জন্মদিন (Sohail Khan Birthday) উদযাপন কৰিছে। এই বিশেষ দিনটোত, তেওঁৰ অনুৰাগী, বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday Sohail Khan)।

    • Share this:
    চলমান খানৰ সৰু ভায়েক, অভিনেতা, পৰিচালক আৰু প্ৰযোজক চোহেইল খানে আজি তেওঁৰ ৫১ তম জন্মদিন (Sohail Khan Birthday) উদযাপন কৰিছে। এই বিশেষ দিনটোত, তেওঁৰ অনুৰাগী, বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে তেওঁক জন্মদিনৰ শুভেচ্ছা জনাইছে (Happy Birthday Sohail Khan)। ১৯৭০ চনৰ ২০ ডিচেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা চোহেইল খানে পৰিচালক আৰু প্ৰযোজক হিচাপে কৰ্মজীৱন আৰম্ভ কৰে। ১৯৯৭ চনৰ ছবি 'আউজাৰ' চোহেলে পৰিচালনা কৰিছিল। ছবিখনত চলমান খান আৰু সঞ্জয় কাপুৰে মুখ্য চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছিল। চোহেইলে তেতিয়া তেওঁৰ দুই ভাতৃ ছলমান খান আৰু আৰবাজ খানক  'প্যাৰ কা তো ডাৰনা কিয়া'বোলছবিত পৰিচালনা কৰিছিল। বোলছবিখন বক্স অফিচত চুপাৰ হিট হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল।

    চোহেইলৰ অভিনয় কেৰিয়াৰ
    পৰিচালক হিচাপে সফল হোৱাৰ পিছত চোহেইল খানে ২০০২ চনত অভিনয়ত হাত দিছিল। 'মেইনে দিল তুজকো দিয়া' বোলছবিখনত অভিনয় কৰাৰ উপৰিও তেওঁ ছবিখন পৰিচালনা আৰু প্ৰযোজনা কৰিছিল। তেওঁ নিজেও এই চলচ্চিত্ৰখনৰ কাহিনী লিখিছিল। ছবিখনে বক্স অফিচত গড় উপাৰ্জন কৰিছিল। চোহেইল খানে তেতিয়া 'লকীৰ', 'কৃষ্ণাকটেজ', 'ফাইট ক্লাব', 'কিষাণ', 'ৰাখ', 'হেল্লো', 'হিৰোজ'ৰ দৰে বহুতো চলচ্চিত্ৰ কৰিছিল, কিন্তু তেওঁ তেওঁৰ ভাতৃ চলমান খানৰ দৰে অভিনয় কৰাত সফল হোৱা নাছিল। চোহেইল খানে বেছিভাগ চলমান খানৰ চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিছে।

    চোহেইল খানৰ লাভষ্টৰী
    'প্যাৰ কিয়া তো ডাৰনা ক্যা' চলচ্চিত্ৰৰ সময়ত চোহেইল খানে তেওঁৰ পত্নী সীমা সচদেৱক প্ৰথমবাৰৰ বাবে লগ পাইছিল। সীমা দিল্লীৰ পৰা আহিছিল কিন্তু ফেশ্বন ডিজাইনত কেৰিয়াৰ গঢ়িবলৈ মুম্বাইলৈ গৈছিল। চোহেইলে প্ৰথম দৰ্শনতে সীমাক হৃদয় দি আছিল। দুয়োজনে ইজনে সিজনক ডেট কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। দুয়োজনে যিমান সম্ভৱ সোনকালে বিয়া পাতিব বিচাৰিছিল, কিন্তু সীমাৰ পৰিয়াল বিয়াৰ বাবে একেবাৰে সাজু নাছিল।

    ঘৰৰ পৰা পলাই বিয়া
    পৰিয়ালটোৱে অস্বীকাৰ কৰাৰ পিছতো চোহেইলৰ প্ৰতি সীমাৰ প্ৰেম হ্ৰাস হোৱা নাছিল আৰু দুয়ো পলাই গৈ বিয়া হৈছিল। চোহেইল আৰু সীমা সেইদিনাই ঘৰৰ পৰা পলাই গৈছিল যিদিনা 'প্যাৰ কিয়া তো ডাৰনা ক্যা' বোলছবিখন মুক্তি পাইছিল আৰু বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। তেওঁলোক দুয়োজনে পিছত তেওঁলোকৰ ধৰ্মৰ কাৰণে নিকাহ কৰিছিল। পিছলৈ দুয়ো পৰিয়ালৰ সদস্যই পিছত সম্পৰ্কটো স্বীকাৰ কৰিছিল, এই দম্পতীহালৰ দুই পুত্ৰ নিৰ্বাণ আৰু য়ুহান।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Kokil Sarma
    First published: